Jarig Thuredriht wenst badkamers Terreurdreiging heeft invloed op schoolreis GS moeten knoop doorhakken Ouderwets Hoe ouders en leerkrachten met 2 ZEELAND De aanslagen in Brussel stellen ouders en leerkrachten voor de vraag: wat vertel ik mijn kinderen? COMMENTAAR Het dagelijks bestuur van Zeeland moet een harde noot kraken. Na het trauma van de kostenoverschrijding van vorig jaar moet het Sloewegproject tot een goed einde worden gebracht. Het gaat om de juiste keuze voor een nieuwe kruising van de doorgaande wegen bij het Sloe- gebied. Gedeputeerde Staten doen heel voorzichtig. Alles en ie dereen wordt erbij betrokken. In mei volgt een besluit. Wat kun je nu als volksvertegenwoordiger met zes varianten die qua investeringen variëren van 0,1 tot 22,5 miljoen euro? Provin ciale Staten zijn prompt verdeeld. Gelukkig zijn er maar drie re delijke opties. De beide knoop punten waar het doorgaand ver keer zonder kruisingen of roton des alle kanten op kan, hebben een streepje voor. Maar ook de Haarlemmermeervariant, die la ter gemakkelijk het Sloepoortge- bied kan ontsluiten, is interes sant. Misschien heeft het Sloeweg- fïasco Zeeland wel wat te voor zichtig gemaakt. Want uitge smeerd over vele jaren lijkt zelfs de financieringslast van de luxe stervariant te overzien. Of dat beetje extra financiële druk nog juist acceptabel is in het licht van de andere beleidskeuzes in de ze provincie? Je zou denken van wel. Het antwoord moet binnen kort van GS komen. Helder, zonder mitsen en maren. Het Sloewegfiasco heeft Zeeland wellicht wat te voorzichtig gemaakt „Het gaat om onze eerste twee huizen op het CJV-kamp aan de Rampweg", legt Thuredriht-voor- zitter Bart Schot uit: „Het ene huis is van 1993 en het andere uit 1999. Van beide is het nodig het sa- 'Het zou mooi zijn als die badkamers er bij de receptie op 1 oktober in zitten' nitair te renoveren. Het zijn hou ten huizen met flinke badkamers. Het is een hele ingreep want we willen alles laten betegelen. We hebben offertes opgevraagd en ko men uit op ongeveer 35.000 euro." „De renovatie willen we graag als jubileumgeschenk. Als ieder een een beetje mee wil doen, moet dat toch lukken. Op 1 okto ber houden we een receptie bij on ze huizen. Het zou mooi zijn als die badkamers er dan in zitten", al dus Schot. Afgezien van het sanitair zijn de vakantiehuizen in orde. Het on derhoud zit in de exploitatiekos ten van 42.000 euro. Dat bedrag wordt jaarlijks opgebracht door de stichting Gaandeweg, de stichting MS.-Anders, instellingen, kerken, verenigingen en particulieren. De drie vakantiehuizen van de stichting zijn door het jaar heen voor 80 procent bezet. Zeven maanden per jaar zijn ze gratis be schikbaar voor gezinnen met een kind dat aan kanker lijdt. De ande re vijf'koude' maanden zijn ze be stemd voor MS-patiënten. Tussen door nodigt Thuredriht soms een gezin dat weinig te besteden heeft uit voor een vakantie aan zee. Thuredriht is een samenwer king van de Lionsclub Dordrecht (Thuredriht is de oude naam van Dordrecht), stichting Gaandeweg (vakanties voor kankerpatiënten) en stichting CJV Kamp (Christelij ke Jeugd Vereniging). Almanak Dat was wel héél ouderwets taalge bruik, vond de hoofdredacteur dezer courant: 'togen'. Ettelijke collega's die de hekeling ter ore kwam, reageerden gebelgd. Of de hoofdredacteur wel eens een bierhuis bezocht, vielen ze de aangevallene bij. Edoch, het bleek te gaan om het werk woord, niet het zelfstandig naam woord in meervoud. „De wethouders togen naar...' had de gemaande redac teur gebezigd. „Van welk werkwoord komt dat eigenlijk?", vroeg de scri bent zich plotsklaps af. Eerlijk, we moesten het opzoeken. Van 'tijgen'. Geen risico meer op zinkgaten Gaten zullen er niet meer spontaan vallen in de be strating rond het Dok van Perry. De aanstichters van de grote verzakking die daar vrijdag 19 februari ont stond, de oude rioolinlaten van de straatkolken die er vroeger zaten, zijn gedicht. Met het huidige riool bleek niets aan de hand. De aan nemer heeft verder geen holten gevonden onder de bestrating van het Dok van Perry en de Steenen Beer. Met retourbemaling is het zand rond het zinkgat nog drie dagen lang verdicht. Lingerie op maat voor goed doel Wie in de maand april lin gerie op maat bestelt bij de School voor Modevormge ving Cathy de Vos steunt het goede doel. Bij elke be stelling gaat er 10 euro naar de stichting Boezemvrien dinnen. Deze stichting za melt geld in voor onder zoek naar borstkanker door het Erasmus MC. Vrijdag 15 april houdt Cathy de Vos een informatieavond over lingerie op maat en over workshops lingerie in haar atelier in Kerkwerve. Aanvang 19.30 uur. Frank Boeijen in CCXL Theater Frank Boeijen komt zater dag 9 april met zijn theater tournee langs CCXL Thea ter in Vlissingen. Boeijen laat tijdens zijn tournee nieuwe liedjes ho ren. Ook brengt hij zijn be kende nummers en steekt sommige daarvan in een hedendaags jasje. De voor stelling begint om 20.15 uur. Kaartjes kosten 25 eu ro. De tickets voor de voor stellingen zijn aan de kas sa's van CineCity Vlissin gen en Drvkkery Middel burg te verkrijgen en op de website www.ccxl.nl. Penthouses en appartementen In de wijk Stadspolder in Kortgene komt naast een multifunctioneel centrum ook een appartementen complex. Ontwikkelaars Bogor Projectontwikkeling en bouwbedrijf Fraanje hebben met Roos Ros Ar chitecten een kleinschalig, luxe complex ontwikkeld met tien appartementen en twee penthouses. Tij dens de informatieavond op woensdag 13 april kun nen geïnteresseerden zich alvast inschrijven. De aanslagen in Brussel hebben op oudere basis schoolkinderen veel indruk ge maakt. Niet in de laatste plaats vanwege de loca tie; veel kinderen in Zeeland zijn weieens op Zaventem ge weest. Voor hen is het geweld letterlijk dichterbij gekomen. Bij de jongste leerlingen is het twee weken later geen the ma meer, maar vanaf een jaar of negen, tien komt het onderwerp terrorisme nog geregeld boven, mede doordat er dagelijks nieuws is over de nasleep van 'Brussel'. Hoe gaan ouders en leerkrach ten hier mee om? Anne Matzes zoon Nicolaas (8) zit op Het Kompas in Oost-Souburg. Toen hij van school kwam op de dag van de aanslag in Brussel kwa men de vragen. „Kan dat ook hier gebeuren?, wilde hij weten. Als hij nu een heel harde knal hoort, denkt hij dat het een aan slag kan zijn. Voordat hij gaat sla pen komt hij soms naar bene den met vragen. Hoe ga ik daar mee om, als ouder? Je vertelt hoe het zit, maar in grote lijnen. En je zegt erbij dat het niet over al gebeurt, dat de kans dat het je hier overkomt heel klein is. Zeg gen dat het niet kan gebeuren, wil ik niet. Ik ga niet liegen. Ja, soms is het best lastig." Kijk uit dat je kinderen niet bang maakt door te spreken over terreurdreiging, vindt Anna Varvne. „Er kan je altijd iets overkomen. Maak het niet be langrijker dan het voor je kinde ren is", zegt de moeder van drie kinderen (7, 8 en 15 jaar oud). Thuis zijn de aanslagen nooit on derwerp van gesprek geweest. De kinderen beginnen er niet over, en Anna dus ook niet. De borah Liefbroer, die twee jon- 'Als hij nu een heel harde knal hoort, denkt hij dat het een aanslag kan zijn' gens in groep 1 en 2 van Het Kompas heeft zitten, vraagt er wel eens naar. „Als ik van ande re moeders hoor dat er in de klas over aanslagen gesproken is, vraag ik: wat vind je daar nou van? 'Dat was geen lieve me neer', zei hij toen. Daarna speel de hij gewoon verder." „Voor die kleintjes is het toch MIDDELBURG. Vanwege terreur dreiging zijn leerlingen van mid delbare school Nehalennia in Middelburg zaterdag met de bus in plaats van het vliegtuig ver trokken voor een uitwisseling naar Zwitserland. Bezorgde ouders belden de school nadat zij via de media vernamen dat terreurorganisatie IS Duitse mos lims oproept om een aanslag te plegen op Keulen-Bonn, het vliegveld waar zaterdag 25 Neha- lennialeerlingen zouden vertrek ken. De school stelde daarop voor om tegen bijbetaling een bus naar Zwitserland te laten rij den, tachtig procent van de ouders stemde voor. Inmiddels is de havoklas aangekomen in Zwitserland. Waarschijnlijk gaan ze over een week met het vlieg tuig terug, maar locatiedirecteur Monique Wagensveld zegt bij se rieuze terreurdreiging opnieuw een bus in te zetten. Ook zou de school deze week een groep leer lingen uit Frankrijk ontvangen. Maar vanwege het reisverbod door België dat Frankrijk alle scholen oplegde, kon die uitwis seling niet doorgaan. Twee groe pen uit Italië arriveerden afgelo pen weekend wel in Middelburg, al landde hun vliegtuig in Luik in plaats van Zaventem. door Ton van den Nouweland RENESSE. Twee nieuwe badkamers, alstublieft. Dat vraagt de stichting Thuredriht - die in Renesse drie va kantiehuizen ter beschikking stelt aan ernstig zieke kinderen - voor haar 25ste verjaardag. Bart Schot voorzitter Thuredriht pagina 7: Kraanvogels voor Thuredriht Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN KERKWERVE VLISSINGEN KORTGENE Tip nr. 1 Straal zelf rust uit door Ondine van der Vleuten en Theo Giele Anne Matze moeder van Nicolaas door Joanne Karkdijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 57