8 HARTOfZII Blondjes zijn écht niet zo onnozel I 4ice 0 CELLULITE Bobbelige huid lom je beter voorkomen dan genezen Kees Griep (58) uit Krabbendijke zette noodgedwongen een punt achter een druk bestaan als vertegenwoordiger en reservist bij de landmacht. Hij is nu ijseoman. Ik was 57 jaar. Wilde ikweer meehollen in die ratrace van een volledige baan met een hoop stress? Slecht nieuws voor moppentappers: grappen over domme blondjes kunnen de prullen bak in. Haarkleur en IQ hebben niets met elkaar te maken. Dat zegt Jay Zagorsky van de Universiteit van Ohio in Columbus. Hij analyseerde de ge gevens uit een studie van bijna 11.000 blanke vrouwen tus sen 14 en 21 jaar. Een groot deel van hen on derging een jaar later een IQ-test; vrouwen met een natuurlijke kleur blond scoorden gemiddeld 103,2 op de intelligentietest. Bru nettes scoorden 102,7, roodharigen 101,2 en vrouwen met zwart haar 100,5. Ondanks hun hogere IQ-score is volgens Za gorsky niet met zeker heid te zeggen dat blondines slimmer zijn dan vrouwen met een andere kleur haar. „Maar ze zijn zeker niet dommer," zei hij tegen het Australische News.com. Pasgeborenen Waar de term 'dom blondje' dan vandaan komt? Dat is niet met zekerheid te zeggen. Mogelijk wordt de blonde haarkleur geas socieerd met de vaak witte haartjes van pas geborenen; kindjes die nog geen kennis heb ben. ff TEKST PAULA KOSTER oor een reorganisatie raakte ik in mei 2014 na 35 jaar mijn baan bij een bedrijf in cos metica en zelfzorgmid delen kwijt. Bovendien moest ik stoppen als reservist bij de Land macht, omdat ik tobde met overge wicht. Zeshonderd uur per jaar stond ik als militair paraat om vrede en veiligheid in ons land te helpen waarborgen. Ik werd inge zet bij grootschalige evenementen, maar ook bij rampen, zoals de Bijl merramp en de overstromingen in Midden-Nederland en Limburg. Dat ik dit werk vanwege fysieke klachten moest opgeven, viel me zwaar. Ik besefte dat ik moest ver mageren, onderging een maagver kleining en viel 60 kilo af." Sollicitatiebrieven „Ik viel niet in een gat. Ik kluste thuis en deed vrijwilligers- en ver enigingswerk. Toch miste ik iets. Bovendien is een WW-uitkering geen vetpot. Dus verstuurde ik de ene na de andere sollicitatiebrief, zonder resultaat. Een gesprek bij het UWV zette me aan het denken. Ik was 57 jaar. Wilde ik weer mee- hollen in die ratrace van een volle dige baan met een hoop stress? Hoeveel geld hadden mijn vrouw en ik eigenlijk nodig? Misschien was het tijd iets leuks te onderne- men. Ik heb altijd gehouden van mensen blij maken en verwennen. Zo kwam ik op het idee voor mezelf te beginnen, het liefst met iets dat met eten te maken had. Het werd een ijskar. Ik tikte een Piaggio Ves- pacar op de kop en liet er een ijs- unit in bouwen. Ik liet hem beletteren en klaar was Kees. Case 4 Ice heet mijn rijdende room- ijsparadijs. Afgelopen zomer ging ik voor het eerst op pad. In heel Zuid- Beveland en Reimerswaal had ik succes. Inmiddels word ik ook inge huurd voor feesten en evenemen ten. Ijsjes verkopen is ontzettend leuk. Mijn klanten zijn altijd blij me te zien. Inmiddels staat de vol gende fase op stapel: Case 4 Food. Ik turn mijn ijskar in een handom draai om in een snackkar met tosti's, hotdogs, pistolets en wraps, voor tijdens de herfst- en winter maanden. Komend najaar komt daar een snack met een Zeeuws ka rakter bij. Wat dat is, hou ik nog even geheim. Mijn switch was een gouden greep. Ik ben rondom ge lukkig." Nog even en de korte rokjes en bikini's kunnen uit de kast. Maar wat als je kampt met die ontsie rende putten op benen en dijen, ofwel cellulite? dinsdag 5 april 2016 ffARNOUD KLUITERS Reservist wordt ijsverkoper D Kees Griep: 'Mijn klanten zijn altijd blij me te zien.' foto marcelledavidse 44 KEES GRIEP Was vertegenwoor diger en reservist Is nu ijsverkoper ITen eerste: putten en bobbels krijgje bijna niet weg als ze een maal prijken op benen, dijen en billen. Voordat cellulite zich kenbaar maakt, is er in je lichaam al heel wat aan vocht, vet en afvalstoffen opge hoopt. Wél kun je ervoor zorgen dat het niet erger wordt. Lees maar verder. 2 Sport elke dag. Ja, echt. Daarmee ver brand je overtollig vet, wat anders maar on derhuids ophoopt. Ook voer je gifstoffen sneller af. Alle sporten zijn goed tegen sinaasappelhuid, maar krachttraining is nog beter. Waarom? Spieren maken putten minder zichtbaar. 3 Eet gezond. Een dooddoener, maar waar. Eet veel groente en fruit en drink veel water en weinig alco hol. Laat voeding met ver zadigde vetten (koek, snoep, gebak, snacks) links liggen en ga voor on verzadigde vetten (vis en noten). Brandnetelthee voert ook foute stoffen af. 4 Masseer elke dag de plekken waar je cellulite wil voorko men. Dat stimuleert de doorbloeding. Berkenolie belooft bindweefsel bij voorbeeld te verstevigen. Er zijn ook massage-appa raten en crèmes tegen cellulite op de markt, maar de werking daarvan is twijfelachtig. 5 Accepteer het. Cel lulite is niet mooi, maar niemand is perfect. Okee, je hoeft je putten niet meteen te flashen en in korte rokjes en broekjes over straat te paraderen. Bedek je min dere punten en benadruk je sterke. Maar doe op het strand minder moeilijk en show die bikini gewoon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52