4 I HART# ZO DOEN Gezond blijven, opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig. Welke lessen leerde u in het leven en zou u aan anderen willen overdragen? Vandaag: Henny (57) en Kees de Groot (61) uit Middelburg. Haal regelmatig mooie herinneringen op Tel altijd eerst tot tien Schenk aandacht aan anderen De gedachte aan een gezin benauwde me. We spraken samen af: we krijgen maar één kind. Het was meteen raak Onze weekeinden zijn heilig TEKST JACOLINE VLAANDER FOTO'S MECHTELD JANSEN Kees: „Wij ontmoetten elkaar in een soos aan de Nassaulaan in Middel burg. Ik zei tegen een vriend dat zij misschien wel leuk was, voor twee weken." Henny: „Ik was 16 jaar, had net een brommer." Kees: „Ik was 19 en had een Mini." Henny: „Die avond zou hij mij ermee thuisbrengen. Hield die Mini er ter hoogte van de Segeersingel mee op. Kon ik duwen!" Kees: „Jij moest altijd rond een uur of elf binnen zijn." Henny: „Dan bracht je mij tot de voordeur en ging je de stad weer in. Was ik pissig." Kees: „Na verloop van tijd mocht ik van je ouders blijven slapen. Vijf jaar verkering en inmiddels ruim 36 jaar getrouwd. Mooie herinne ringen." Kees: „Ik werk vanuit Bouwbedrijf Joziasse in Vlissingen voor Stich ting Woongoed in Middelburg. Ik doe klussen voor de technische dienst en ben huismeester. De meeste bewoners ken ik al dertig jaar. Op het wekelijkse spreekuur inventariseer ik klachten over openbare ruimten en burengerucht. Andere werkzaamheden lopen uit een van stopcontacten, bellen en brievenbussen repareren tot deu ren, ramen en keukens vervangen. In geval van ruzies schakel ik eerst de wijkbemiddelaar in, die vervol gens om assistentie van de politie kan vragen." Henny: „En je luistert altijd." Kees: „Dat is belangrijk. Net als neutraal blijven. We hebben er een cursus voor gevolgd: klantvriende lijkheid en omgaan met agressie. Deden we rollenspellen. Het werkt, want je krijgt af en toe wat over je heen. Als je eerst tot tien telt, gaat het meestal goed. Net als thuis; als jij commentaar hebt op hoe ik strijk..." Henny: „Jij strijkt zelfs T-shirts en theedoeken, en soms zie ik de af druk van de bout nog in de stof staan!" Kees: „Zeg ik: doe het voortaan zelf maar, en dan ga ik even weg." Henny: „Ik tel dus ook even tot tien. Ruzie wordt het niet. Het zijn kleine irritaties." Kees: „Ik probeer ermee te leven dat jij geen aardappels kunt koken: ze zijn altijd te hard." Henny: „En als jij de bloemkool en de spruiten laat verpieteren, roer ik er gewoon appelmoes doorheen." Henny: „Acht jaar geleden heb ik Cosmo Hairstyling in de Zuster- DE FAMILIE straat overgenomen. Het was in een lastige tijd, want net als veel andere kapsalons ondervinden wij de gevolgen van de crisis. Af en toe heb ik er slapeloze nachten van. Maar overdag strijken de meest uit eenlopende mensen neer voor de spiegels en raak je met elkaar aan de praat. Sommigen luchten echt hun hart." Kees: „Er is veel eenzaamheid. Aan dacht doorbeekt dat even. Laatst liep een oudere dame mijn kan toortje binnen die precies had bij gehouden wanneer de bovenburen seks hadden. Duwde zij mij een logboek onder de neus met data, aanvangstijden en duur. Het was te vaak en te luiddruchtig naar haar zin." Henny: „Je kunt haar alleen serieus nemen." Kees: „Dus vroeg ik: Wat wilt u dat wij daaraan doen?' Wist zij eigen lijk ook niet. Toen hebben we er samen om kunnen grinniken." Kees: „We draaien bijna volledige werkweken." Henny: „Het is prettig om 's avonds niets anders te hoeven dan onder- uitzakken op de bank, naar vrien den toe of sporten. Kees tennist, ik doe aan fitness en train voor aller lei hardloopparcoursen." Kees: „Ik ben eerder vrij dan Henny en kook elke avond." Henny: „Doordeweeks leiden we ons dinsdag 5 april 2016 De twee weken werden 42 jaar 44 Kees de Groot (61), technisch medewerker bij bouwbedrijf en huismees ter Woongoed Middelburg Henny de Groot (57), eigenaar Cosmo Hairstyling in Middelburg Kees leerde op zijn werk trucjes die hij thuis ook toepast, bijvoorbeeld als Henny commentaar heeft op zijn strijkwerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48