Heldendaden Pietersma beloond met eretitel De Graag verrast in Zeeuws onderonsje Coaches puzzelen tot laatste moment 1 turnen om vrijdag bij selectie te kunnen horen ZEELAND 13 ZEEUWSE VOETBAL AWARDS Tot trainer van de week werd Ronny Tresonie gebombardeerd. Hij is met zondag-vijfdeklasser Sluis aan een goede serie bezig. Hij leidde zijn ploeg door een 3-2-zege op Achtmaal naar een knappe derde plaats én staat met zijn ploeg inmiddels aan de lei ding in de strijd om de derde pe riode MZC'11 is gekozen tot club van de week. De Zierikzeese fusieclub won zaterdag in de tweede klasse met maar liefst 5-0 van Nieuw- dorp dat aan een ijzersterke serie bezig was. Komende zaterdag speelt MZC'11 de topper tegen de enige overgebleven concurrent FC Axel. Karim Ben Sellam is scheids rechter van de week geworden. Naast doelman van zaalvoetbalver eniging Groene Ster Vlissingen en veldvoetbalvereniging Oostkapel- le is hij ook nog scheidsrechter. Hij floot zondag zijn eerste wed strijd in een standaardklasse. Hij bracht het duel in de vijfde klasse Lepelstraatse Boys - Moerstraten tot een goed einde. In het Beach Hotel in Zoute- lande is gisteren het Neder lands damkampioenschap voor vrouwen begonnen. De twee Zeeuwse deelneemsters, Leo- nie de Graag en Rianka van Om- bergen, mochten het direct na de openingsceremonie tegen elkaar opnemen. De uit Goes afkomstige De Graag, die een baan in Engeland heeft gevonden en na het vorige NK geen serieuze partij meer speelde, trok verrassend genoeg aan het langste eind. In een klas sieke partij bleef Van Ombergen met een slecht ontwikkelde rech tervleugel zitten en daar profiteer de De Graag handig van. Ze brak door naar dam waarna Van Om- bergen moest capituleren. Behalve het Zeeuwse onderons je eindigden nog twee partijen in een beslissing. Jacqueline Schou ten kwam tegen debutante Stella van Buuren al snel na de opening een schijf voor en gaf dat voordeel niet meer uit handen. Heike Ver heul profiteerde van een foutje van Denise van Dam. De nummer twee van vorig jaar sloeg op de 34e zetverkeerd waarna Verheul een schijfje winst pakte. Van Dam ging daarna nog lang door maar maar van compensatie bleek geen sprake. Vitalia Doumesh begon het toernooi met een gelijkspel tegen Ester van Muijen. Gezien de pro gressie die Van Muijen de laatste jaren maakt een normale uitslag, maar toch hield de titelhoudster uit Alkmaar een kater aan het duel over. Haar 46e zet was niet de beste, zodat Van Muijen een plusremise aan de partij over hield. Vandaag begint in het Beach Hotel om 12.00 uur de tweede ron de. WADDINXVEEN. Er gaan zeven Nederlandse tur ners naar het Olympic Test Event in Rio de Janeiro: zes basiskrach ten en één reserve. Sas- senaar Anthony van Assche is twee weken geleden opgenomen in de voorlopige ploeg, maar dat zegt niks. „Je moet op een bepaalde datum een team opge ven bij de internationa le bond", vertelde KNGU-coach Bram van Bokhoven zaterdag. „Maar wat je ook op geeft, het heeft geen en kele status." Nederland heeft een brede selectie, maar di verse turners zitten met pijntjes. Met Van Assche is er zaterdag eentje bijgekomen. Het wordt voor bondscoach Mitch Fenner, die ern stig ziek is en er dus niet bij kan zijn in Rio, ernstig puzzelen. Ko mende vrijdag moet hij zijn definitieve team op geven. Van Bokhoven, die namens hem het woord voert: „Van elke ploeg die we sturen, denken we dat die zich kan plaatsen voor de Spelen. We gaan natuur lijk wel voor het beste resultaat. Wij bekijken nu wie daar volgens ons voor kunnen zor gen." De KNGU-coach vond het jammer dat Van As sche de interland moest laten passeren. „Hij mis te daardoor een wed strijdmoment waar hij naartoe geleefd had. Maar wij weten uit de afgelopen weken wel al waartoe hij in staat is." Mocht Van Assche op tijd fit zijn, dan hoeft hij overigens nog niet per se in het team voor Rio te belanden. Dat hangt volgens Van Bok hoven namelijk ook af van de fysieke gesteld heid van anderen. Pas op het laatste moment worden knopen doorge hakt. 25 JUNI IS HET WEER ZO VER CLUB DINSDAG 5 APRIL 2016 VLISSINGEN. Ariën Pietersma is ge kozen tot speler van de week in het kader van de Voetbal Awards. De doelman van VC Vlissingen stopte al na twee minuten een strafschop in het duel met Gestel en hield zijn ploeg vervolgens meerdere keren op de been. Vlis singen kwam uiteindelijk uit op een 1-1-gelijkspel. door Daaf Kasse De uitslagen in de eerste ronde zijn: Heike Verheul-Denise van Dam 2-0, Es ter van Muijen-Vitalia Doumesh 1-1, Stella van Buuren-Jacqueline Schou ten 0-2, Leonie de Graag-Rianka van Ombergen 2-0. Stand: 1. Heike Verheul, Jacqueline Schouten, Leonie de Graag allen 1-2, 4. Ester van Muijen 1-1 5. Vitalia Doumesh 1-1 (-), 6. Denise van Dam, Stella van Buuren, Rianka van Omber gen 1-0. Anthony van Assche moest de interland Nederland-Frankrijk vanaf de zijkant bekijken, met een bezeerde elle boog en een wondje onder zijn oog. foto Orange Pictures/Stef Hoogendijk Het is mogelijk om jezelf in te schrijven voor de PZC Familieloop! Dit unieke evenement wordt jaarlijks georganiseerd door de PZC en Dynamica. Tijdens dit evenement kan je jezelf met je familie inschrijven om samen één van de drie afstanden te rennen. Dit jaar hebben we een nieuwe kortere afstand geïntroduceerd (1,8 kilometer), maar ook als uw familie op zoek is naar wat meer uitdaging is dit goed mogelijk! Naast de 10 kilometer is er dit jaar namelijk ook een 5 kilometer om te lopen! De PZC biedt dit jaar een bioscoopfilm voor kinderen aan na de 1,8 kilometer loop. Ook voor volwassenen is er de mogelijkheid om een film in de bioscoop te kijken (kaartje kan afgenomen worden voor een gereduceerd tarief!). De PZC Familieloop vindt dit jaar plaats op 25 juni en start bij CineCity aan de Spuikomweg. Meer informatie? Kijk op pzc.nl/clllb

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41