Maatjesproject voor kinderen met een zieke broer, zus of ouder r fWéliS Buitengebied kampt met digitale problemen Bewoners van het Veerse buitengebied snakken al jaren naar goed en snel werkend internet. 6 WALCHEREN hi "ie Begraafplaats in Koudekerke krijgt extra laag Onderwaterwereld onderzocht 'Glasvezel is het meest duurzaam, maar dat is tegelijkertijd ook het duurst' Dick van der Velde i '1 Sint Jacobsstraat 9 4381 EK Vlissingen 0118-412194 info@mabelismode.nl www.mabelismode.nl In de regio Mijn dorp, mijn stad Veere ontbeert goed internet door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Ondernemersmanager Dick van der Velde luidt opnieuw de noodklok over internet in het buitengebied. „Slecht bereik of te traag", vat hij de problemen kort sa men. „Dan heb ik het nog niet over de plekken waar geen internet is. De gast op een minicamping bijvoor beeld vraagt tegenwoordig niet meer allereerst naar een douche, maar die wil internet. De melkvee houder die zijn stal heeft geautoma tiseerd, schiet daar niets mee op zonder internet." Veerse raadsleden werden gister avond tijdens een informatieve bij eenkomst bijgepraat over de proble matiek en eventuele oplossingen. Uit een enquête in het Veers bui tengebied blijkt dat rond de 800 a 900 mensen geen snel internet heb ben. Daar zitten relatief veel bedrij ven tussen, agrarisch en recreatief. Van der Velde: „Niet alleen on dernemers, ook particulieren heb ben natuurlijk behoefte aan goed en snel internet. Stel je hebt een ondernemersmanager Veere heupoperatie gehad. Met thuismo- nitoring kun je na twee dagen zie kenhuis naar huis. Maar heb je thuis geen internet, lig je langer in het ziekenhuis." „De provincie ambieert een toe- komstbestendig en snel internet voor alle Zeeuwen in het buitenge bied. Drie proefgemeenten zijn daarvoor onderzocht: Veere, Sluis en Noord-Beveland." Voor Veere zijn nu de technische mogelijkhe den op een rijtje gezet. Van der Velde: „Glasvezel is het meest duurzaam, maar ook het duurst. Een draadloze oplossing is een stuk goedkoper. Er worden dan twee of drie zenders geplaatst die meerdere aansluitingen 'aanstra len' in een straal van vijf kilometer. In de gemeente Sluis is zo'n proef gestart. Dat werkt nu goed, ook voor recreatiebedrijven. Hoe duur zaam dat is, moet blijken. Veere zou daar nu op kunnen aanhaken. Een signaal vanuit Sluis kan overge- straald naar de vuurtoren van West- kapelle bijvoorbeeld en daarna door naar twee vaste punten op ge bouwen." „Er moet nu een strategie wor den uitgezet voor Veere. Welke rol gaat de gemeente hierin spelen? Dit is eigenlijk ook geen taak van de overheid. Maar als je niets doet en het aan de markt overlaat, loop je het risico dat het heel lastig wordt om delen van het buitenge bied aan te sluiten. Wil je dat?" Het Veerse college van B en W wil 20.000 euro steken in het ma ken van een plan om de digitale be reikbaarheid te verbeteren. MIDDELBURG Zorgvrijwilligersorga- nisatie Manteling begint een nieuw maatjesproject voor kinderen die een gezinslid hebben met een ziek te of beperking. „Vaak gaat er veel aandacht en zorg uit naar dat gezinslid en dat kan wel eens lastig zijn voor een kind", zegt projectcoördinator Da nielle Monté. Het project 'Maatje voor jou' is bedoeld voor kinderen in de leeftijd van acht tot achttien jaar, die opgroeien met een zieke of gehandicapte ouder, broer of zus. De zoektocht naar vrijwilli gers begint vandaag. Deze 'maat jes' kunnen de kinderen onder steunen in praktische zaken, door hen een luisterend oor te bieden, of gewoon door gezelligheid. Manteling organiseert in het ka der van dit project de komende tijd gastlessen op basis- en middel bare scholen om aandacht te beste den aan de situatie van jonge man- 1«r telzorgers. Wethouder Saskia Sza- rafmski is vandaag bijvoorbeeld te gast op basisschool de Dofijnen- burch in Middelburg. Door advertenties en vacatures via de vrijwilligerscentrales van Middelburg en Vlissingen te ver spreiden, wil Manteling aan vrij willige maatjes komen. Er wordt ook samengewerkt met pedago- giekstudenten van de HZ. Zij wor den getraind om in de loop van de zomer te kunnen beginnen. DOMBURG. De begraafplaats van Koudekerke aan de Bigge- kerksestraat krijgt extra begraaf- ruimte. Er is nu nog plek tot 2021. Een deel van de huidige wordt verhoogd met een nieu we laag grond en opnieuw in gericht. Het gaat om twee graf velden waar tussen 1923 en 1965 is begraven met in totaal in zevenhonderd graven. Er staan nog 112 grafmonumenten. Die worden verwijderd maar die kunnen op verzoek van na bestaanden herplaatst worden. Er worden geen graven ge ruimd. Nabestaanden hebben tot 1 april 2020 om te reageren. GOES Lotgenotencontact schildklierpatiënt Schildklier Organisa tie Nederland houdt vandaag een lotgeno tencontact in het Ad miraal De Ruyter Zie kenhuis in Goes. Tijdens deze morgen kunnen ervaringen gedeeld worden. De bijeenkomst vindt plaats van 10.00 tot 12.00 uur. MIDDELBURG Classical Concert in Zeeuwse Concertzaal UCR's Music Society houdt vandaag haar jaarlijkse Classical Concert, ditmaal voor het eerst in de Zeeuwse Concert zaal. Tijdens deze avond zullen UCR studen ten, inclusief het Roosevelt College Choir, een wijde va riëteit aan klassieke muziek ten gehore brengen. Het concert begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Cinema presenteert docu over Chinese mensenrechten Cinema Middelburg presenteert vandaag eenmalig de docu mentaire Transcen ding Fear: the story of Gao Zhisheng. Deze film wordt niet regulier in Nederland uitgebracht. Leonie Uijtdehaag van Terhe- ijden is betrokken bij de mensenrechtensi tuatie in China en leidt de film in. Deze avond is georgani seerd in samenwer king met Amnesty Middelburg. De en tree is gratis. De film, begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Bijeenkomst voor vrijwilligers uit de gezondheidszorg Walcherse vrijwilli gers uit de gezond heidszorg worden op vandaag en 12 april uitgenodigd voor twee bijeenkomsten in Middelburg. Vandaag is er een trai ning communicatie, aangeboden door Zorgstroom. Op dinsdagavond 12 april verzorgt Zeeuws Verlies een bijeenkomst 'Een zaam maar niet al leen', voor vrijwilli gers die mensen be zoeken die te maken hebben met verlies van gezondheid, werk, relatie of ver lies door overlijden van een betekenisvol persoon. Meer informatie en aanmelden kan via http://www.welzijn- middelburg.nl OOSTKAPELLE. Terra Maris in Oostkapelle houdt iedere woensdag in april de activiteit (w)onderwaterwereld. Kinderen vanaf zes jaar kunnen hieraan meedoen. Zij gaan dan sa men met een museummedewerker op zoek naar schaatsenrijders, ruggezwemmertjes, kikkerdril en ander onderwaterleven in de wa- tertuin van Terra Maris. De activiteit begint om 13.30 en duurt tot 16.00 uur. Meedoen kost vijf euro, aanmelden vooraf is verplicht en kan via www.terramaris.nl of telefoonnummer 0118-582620. Terra Maris is te vinden aan Duinvlietweg 6 in Oostkapelle. DOMBURG Schuttershof, 13.30-17.00 uur - Soos voor senioren KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur - Middag voor sociaal contact, waar ge handwerkt wordt MIDDELBURG Seispark 2A, 09.30-11.30 uur - Wilde planten- en kruidenochtend met o.a. demonstra ties en proeverijen; Zeeuwse Biblio theek, Kousteense- dijk 7,15.00-17.00 uur-TabletCafé; Kerksteeg 5,15.00 en 16.30 uur - Start yoga- en mindful- nessgroepen o.l.v. docente Silvia de Vaal; 19.30 uur - Dis cussieavond over overeenkomst Oek raïne en Europa; Voormalig Stad huis, Lange Noord straat 1,19.30-21.00 uur - Lezing Prof. B.E.M. Wientjes over duurzaam en innovatief onderne merschap; Kloven iersdoelen, Achter de Houttuinen 30, 20.00 uur - Geluks- lezing Ap Dijkster- huis; Cinema Mid delburg, 20.00 uur - Vertoning docu mentaire over Chi nese mensenrech ten 'The story of Gao Zhisheng'; Zeeuwse Concert zaal, Verwerij straat 14, 20.00 uur - Con cert UCR's Music Society OOSTKAPELLE De Halve Maan,14.00-16.30 uur - Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 10.00-11.00 uur - Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden SEROOSKERKE Sportzaal, 20.30-22.00 uur - Se niorenvolleybal voor mannen VLISSINGEN Gymzaal Theo Thijs- sen, Troelstraweg 473,16.00 uur - Kleutergym WESTKAPELLE Hervormd Jeugdge- bouw, 14.00-16.30 uur - Soos voor se nioren met o.a. koersbal ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, vanaf 13.30 uur - Dames biljarten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34