77% TO@S Studenten openen met Keasy deur naar Madrid Sloeweg dag langer dicht Nostalgie Veilinghuis Korendijk 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Uw Mening EENS ONEENS Actie voor Bob Götz Bij nader inzien Oponthoud verkeer A58 paul kusters Kunst- en antiekveiling column Ernst Jan Rozendaal Ik heb een tripje terug in de tijd gemaakt. En dat heb ik te danken aan Kim Wilde. Kent u haar nog, die Britse zangeres uit het begin van de jaren tachtig, met die blonde haren, die zwoele stem en die mooie, altijd wat triest kijkende ogen? Veel jongens van mijn leef tijd gingen wat aandachtiger voor de beeldbuis zitten wanneer Top- pop liedjes als 'Kids in America', 'Cambodia' en 'View from a bridge' uitzond. Ik ook. Ik kocht zelfs een elpee van haar. Destijds Ik wilde die grote hoes weer in handen hebben, dat oude kraakje weer eens horen was ik weg van het liedje 'Love blonde'. Nu vraag ik me af of de foto van de love blonde op de hoes niet de ware reden was voor de aankoop. Ooit droomde ik ervan Kim Wil de te ontmoeten en gisteravond gebeurde dat. In oktober treedt ze op in CineCity XL in Vlissingen en de PZC kreeg het aanbod haar alvast te interviewen, omdat ze even in Nederland was voor een televisieoptreden. Ter voorbereiding haalde ik dit weekend die oude elpee van zol der, waar mijn platencollectie al meer dan twintig jaar staat te verstoffen. Afgedankt, maar nog net te dierbaar om de deur uit te doen. Natuurlijk heb ik Spotify om oude liedjes te beluisteren, maar ik wilde die grote hoes weer in handen hebben, dat oude kraakje weer eens horen. Alleen, mijn platenspeler heb ik ooit wél de deur uitgedaan. Dus haastte ik me naar de winkel voor een koffergrammofoon, zo'n retro modelletje. Als eerste draai de ik natuurlijk 'Love blonde', maar al gauw neuriede ik mee met liedjes van de andere arties ten die ik destijds goed vond, zo als The Undertones, Talking Heads en Elvis Costello. Ineens zagen mijn zoons de pu ber van weleer terug, genietend van elke kras op zijn oude elpees. Zonder Kim Wilde hadden ze nog op zolder gestaan. En was ik gewoon diezelfde oude zak ge weest met een kast vol cd's. Ter wijl ik nu lekker een hippe platen speler heb. Kopen via Marktplaats is vragen om problemen. Een papaklas voor aanstaande vaders is flauwekul. toosenhenk.nl D NEDERLANDSE KERNCENTRALES ZWAK BEVEILI6D Het Scheldemondcollege in Vlissingen houdt vrij dag 15 april een actiedag voor Bob Götz. Hij is 19 jaar en heeft een spierziek te die geleidelijk verergert. Sinds 2013 is Götz lid van het Nederlandse rolstoel hockeyteam. Zijn huidige rolstoel is hard aan vervan ging toe, maar dat kost zo'n 15.000 euro. Op de ac tiedag wordt met allerlei activiteiten geld ingeza meld om hem te helpen zijn doel te bereiken. Aan vang: 10.30 uur. In het artikel over het Kunstpark, dat maandag in de PZC verscheen, is een foutje geslopen. Initiatief nemer is niet Cor de Jonge (cartoonist van de PZC) maar Ko de Jonge, zijn broer. Ko de Jonge is sinds de jaren '70 actief in de beeldende kunst. Om de verwarring compleet te ma ken, was bij de onthulling nóg een De Jonge aanwe zig: wethouder John de Jon ge. Deze De Jonge (geen fa milie van de anderen) was aanwezig om het lint door te knippen van het beeld van Teja van Hoften. Automobilisten op de A58 richting Vlissingen onder vonden gisteren de hele dag hinder door werkzaam heden. Tussen 's-Graven- polder en Heinkenszand was er sprake van lang zaam rijdend en stilstaand verkeer. Bij Heinkenszand werden met kranen ver keersborden voor het nieu we knooppunt Stelleplas geplaatst. Vanwege de werkzaamheden werd het verkeer daar over één rij baan geleid. Mensen Dat ticket naar Spanje verdien de studentenbedrijf Keasy vrij dag in de landelijke eindstrijd van Skills for the Future. In de showroom van Hyundai-dealer in Eindhoven - het merk is hoofdsponsor - troefden de Zeeuwen de andere finalisten af. Annelisa Fierloos, pr-mede- werker van het studentenbedrijf, is blij met de overwinning. „Ma drid, 28 graden, een gezellig plein... Ik zie ons al zitten." Ze beseft tegelijk dat Keasy aan de bak moet. „In Eindhoven hielden we onze pitch in het Ne derlands. In Madrid moet dat in het Engels. We strijden daar te gen studentenbedrijven uit 27 Eu ropese landen. Of we kans ma ken? Dat ligt eraan waar onze te genstanders mee op de proppen komen. In elk geval willen we de Keasy voor juni verbeteren." De 'sleutelorganisator' Keasy bestaat uit twee aluminium plaat jes die tot 70 procent recyclebaar zijn. Met twee boekschroeven kan de gebruiker zijn sleutels er tussen vastzetten. Qua gebruiks gemak heeft de Keasy wel iets weg van een Zwitsers zakmes. Met het oog op de internationale finale wil het studentenbedrijf 'een Keasy met zachtere materia len lanceren'. „We richten ons vooral op de autobranche. Ten eerste is de Keasy veiliger dan een gewone sleutelbos die bij een aanrijding nogal eens in het gezicht van de bestuurder be landt. Onze sleutelorganisator is compact en bevat geen uitsteken de delen. Hij ligt ook makkelijk in de hand. Daarnaast is het een leuk relatiegeschenk waar je naam en logo van een bedrijf op kunt laten aanbrengen." Het studentenbedrijf dat is 'Voor de autobranche willen we een Keasy met zachtere materialen lanceren' aangesloten bij stichting Jong On dernemen heeft de sleutelorgani sator zelf ontwikkeld. Een Thools bedrijf maakt de metalen delen. De Keasy wordt verder af gewerkt en gemonteerd op school. De Keasy kost 8,95 euro. Tot nu toe zijn er een kleine 300 verkocht. Een kwart van de op brengst gaat naar de medische hulporganisatie Mercy Ships. Fierloos: „Keasy wil graag maat schappelijk verantwoordelijk on dernemen. Daar hoort wat ons betreft ook een goed doel bij." MIDDELBURG. De Sloeweg tussen de A58 en de Westerscheldetun- nel was tot vanochtend 5.00 uur afgesloten voor alle verkeer. De weg werd een dag langer dicht gehouden, omdat bij inspectie van geasfalteerde wegdelen bleek dat het karwei niet goed ge noeg was uitgevoerd. Daarom werd maandagmiddag besloten alsnog reparatiewerk te verrich ten. Daarvoor ging de Sloeweg om 14.30 uur weer dicht. Verkeer werd via verschillende routes omgeleid. De Sloeweg is van vrijdag 8 april (20 uur) afgesloten tot maandag 11 april (5.00 uur). Dependance van het Zeeuws Veilinghuis Veiling zaterdag 9 april vanaf 10.00 uur Kijkdagen: Donderdag 7 april 10.00 - 21.00 uur Vrijdag 8 april 10.00 - 18.00 uur o.a. streeksieraden, schilderijen, zilver en meubels Korendijk 28 4331 HP Middelburg Tel. 0118-750429 Catalogus: www.veiIinghuiskorendijk.nl 242 reacties ELK NAtSEEL HEB Z'IM VOORBEEL ©RA'IS LICHT/ VLISSINGEN VLISSINGEN HEINKENSZAND GOES Herman Pleij komt naar de Koperen Tuin Herman Pleij komt vrijdag 8 april naar de Koperen Tuin in Goes ter promotie van zijn boek 'Moet Kunnen, op zoek naar een Nederlandse identiteit'. Pleij is emeritus hoogleraar historische Ne derlandse letterkunde, ge specialiseerd in de litera tuur van de middeleeuwen. De bijeenkomst start om 20.00 uur. Vanaf 19.00 uur is iedereen welkom. Kaart jes kosten 16 euro. door Frank Balkenende GOES. Geen gevecht meer met je sleutelbos. De Keasy houdt sleu tels netjes bij elkaar. De uitvin ding van acht tweedejaarsstuden ten van het Hoornbeeck College in Goes is goed voor een reisje Madrid. In de Spaanse hoofdstad voltrekt zich van 1 tot en met 3 juni de internationale finale voor studentenbedrijven. De Keasy ver dedigt de Nederlandse eer. Annelisa Fierloos Keasy O

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2