Van Assche moet snel herstellen Toerist gaat amper met gp Zeeuw op stap Hulst strenger in strijd tegen drugs Ideale oplossing kost veel Partijen zijn gecharmeerd van duurste variant kruispunt, maar hoe komt het geld op tafel? Cartoons in Middelburg SRS èi MIDDELBURG. Provinciale Staten zijn verdeeld over een oplossing voor het kruispunt Sioeweg, Bern- hardweg en Westerscheldetunnel- weg bij 's-Heerenhoek. Een grote minderheid (16 van de 39 zetels) wil graag de duurste variant met drie viaducten, maar fractievoor zitter Peter van Dijk van de PVV verwoordt de twijfel van veel par tijen als hij zegt: „Ik zou niet we ten waar we die 22,5 miljoen euro vandaan moeten halen." VVD, SGP, D66 en 50 Plus heb ben een uitgesproken voorkeur voor de zogeheten ster, die 22,5 miljoen euro kost. De Partij voor 'Ik zou niet weten waar we die 22,5 miljoen euro vandaan moeten halen' Zeeland neigt daar ook toe. CDA, PvdA, PVV, CU en SP hebben nog geen standpunt ingenomen. Zee land Lokaal voelt het meest voor de Haarlemmermeervariant (12 miljoen euro) die een directe ont sluiting van het nog te ontwikke len bedrijventerrein Sloepoort mo gelijk maakt. GroenLinks heeft een voorkeur voor een rotonde (3,7 miljoen euro), maar vrijwel al le partijen sluiten die optie uit, net als de simpelste variant met al leen stoplichten (100.000 euro). De dure stervariant komt over een met het oorspronkelijke ont werp van de Sioeweg. Daar zijn nu vijf goedkopere varianten aan toegevoegd. De financiën blijken voor dit verkeersknelpunt nog steeds de bottleneck. De provincie zit nog net niet op zwart zaad. Een flinke investering in de Sioe weg slurpt een groot deel van het budget voor de komende jaren op. Alle fracties hopen daarom dat een aantal belanghebbenden mee betaalt. Te denken valt aan de ge meente Borsele, Zeeland Seaports en vooral de Westerscheldetun- nel. Goos Roeland (SGP) sluit een verhoging van de tol in de Wester- scheldetunnel niet uit om het kruispunt te betalen. Dat gaat Kees Bierens (VVD), Willem Wil- lemse (50 Plus) en Francois Babijn (PvZ) te ver. Zij wijzen erop dat de NV Westerscheldetunnel winst maakt en dat de opbreng sten waarschijnlijk nog hoger uit vallen als de doorstroming op het betreffende kruispunt optimaal is. Een bijdrage uit de winst vinden zij wel redelijk. Peter van Dijk wijst op een oud voorstel van zijn partij: als de NV Westerscheldetunnel zou worden opgeheven en de tunnel direct on der de provincie valt, kan volgens hem jaarlijks ruim 5 miljoen euro aan BTW worden bespaard. CU, Zeeland Lokaal, PvdA en CDA twijfelen over het gebruiken van tunnelopbrengsten. D66 en SP zijn mordicus tegen. Ton Ver aart (D66) zou daar liever het tol tarief mee verlagen, Ger van Unen (SP) wil de tunnel liefst zo snel mogelijk tolvrij maken. Mulder lichtte vorige week in de raadscommissie bestuurlijke zaken een tipje van de sluier op. Hij is bezig met een plan van aan pak om vooral het dealen van drugs op straat te stoppen. „Hoe ik dat ga doen, ga ik hier niet in de openbaarheid vertellen", zei hij. „Ik heb er geen zin in dat die gasten horen of lezen wat wij gaan doen, waarna wij ze niet meer te pakken krijgen." Gevraagd om een toelichting houdt Mulder zich ook maandag zeer op de vlakte. Het is in elk geval duidelijk dat een hardere aanpak eraan zit te komen, met name in de bin nenstad. De meeste incidenten met drugshandel - zowel soft- als harddrugs - doen zich daar voor, blijkt uit een overzicht van recen te politieberichten. ZEELAND 12 13 www.pzc.nl walcheren@Dzc.nl I DINSDAG 5 aoril 2016 Zeeland ^5^ sioeweg verdeelt Staten Silvan Wegmann (Zwitserland) door Ernst Jan Rozendaal Peter van Dijk PVV HULST. Heel veel wil burgemees ter Jan-Frans Mulder van Hulst er nog niet over kwijt, maar dat er een strengere aanpak van drugs handel komt in zijn gemeente, dat staat wel vast. MIDDELBURG. Heel veel potloden, microfoons en spreekgestoeltes. In boekhandel De Drvkkery in Middel burg zijn tot 7 juni 58 internationale cartoons te zien met als thema 'vrij heid van meningsuiting'. De exposi tie is een opwarmertje voor het Ne- Stefan Alexandrescu (Roemenië) Arben Meksi (Albanië) Ruben Oppenheimer (Nederland) derlands Cartoonfestival, dat van 20 mei tot en met 25 juni in de Zeeuw se Bibliotheek wordt gehouden. De cartoons in De Drvkkery zijn nu al te zien. Commissaris van de Koning Han Polman opent de expositie don derdag officieel (16.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29