'ADO mét geld van Wang terug naar situatie vóór Wang* Hoffman: 'Peter is dé man, maar de hele ploeg wint* Opnieuw drie punten aftrek voor FC Twente 18 SPORT Shaw mag weer buiten trainen Spelersagenten rijk in Duitsland Sanchez klopt Navarro Van Avermaet al geopereerd „Nee, joh. Nuyens, Cancellara, Sa gan. Dat zijn de kampioenen. Ik heb ook jaren gehad dat ik hier in Vlaanderen of Roubaix als ploeg leider precies hetzelfde deed als zondag en toen wonnen we niet. Je hebt gewoon te maken met gro te renners. Als ploegleider kun je daar iets aan toevoegen, maar het is de renner die het moet doen." „Goh, in de auto geef je uiteinde lijk via de oortjes aan waar de hel lingen komen. Je probeert renners moed in te praten. Je denkt altijd wat verder vooruit, probeert scena rio's te bedenken. Maar het mo ment dat Peter ging, was helemaal niet gepland. Dat gebeurt gewoon, dus moet je daar weer op anticipe ren. Nou is Peter vrij makkelijk te coachen, maar hij voelt zijn be nen, hij voelt de concurrentie, hij voelt het beste hoe de wind staat, hoe de hellingen erbij liggen. Hij zit niet als een robot te wachten op onze instructies. Wat ik wel heb gezegd, toen hij nog met Sep Vanmarcke vooruit was, is dat hij voor de finale ook nog wat over moest houden. Maar op de Pater- berg gaf Peter nog een klap en toen was hij weg. Met twee super- tijdrijders (Cancellara en Vanmar cke, red.) erachter. Ik zat te billen- knijpen achter het stuur, maar hij bleef gelukkig steeds uit het zicht." „Ik draag mijn steentje bij, maar Sagan is de kampioen. Al moet ik wel zeggen dat de ploeg in de breedte goed gepresteerd heeft. Wij hebben niet zo'n sterk blok als bijvoorbeeld Etixx, maar de jongens konden toch lang bij Peter blijven. Peter is absoluut dé man, maar de hele ploeg wint. En hij draagt dat ook wel uit. In Oude naarde hebben we allemaal op hem gewacht. Wat biertjes ge kocht en een lekker muziekje op- Wereldkampioen Peter Sagan rijdt niet in de Amstel Gold Race. De koers van 17 april past niet in zijn programma gezet in de bus. Een toast gedaan en daarna zijn we met zijn allen naar het ziekenhuis van Kortrijk gegaan om Maciej Bodnar (de Pool die bij een trainingstocht ge blesseerd raakte en de Ronde mis te, red.) nog even gedag te zeggen. Toen terug naar het hotel. Samen gegeten, een glas champagne ge dronken en niet te lang doorge zakt. De focus moest weer op Parijs-Roubaix." „Nou, zelf winnen kon ik niet. Ik ben één keer heel dichtbij ge weest, maar zondag heb ik geluk kig toch ook een beetje gewon nen. De vreugde, dat is misschien wel van hetzelfde niveau. Maar het was toch mooier geweest als ik nu had kunnen zeggen dat ik als renner ook Roubaix of Vlaande ren had gewonnen. Als ploeglei der zal ik dat toch niet zo snel roe pen." „Eerst de Scheldeprijs nog (mor gen, red.). Dan vrijdag verkennen en zondag Roubaix. Ik denk dat Sa gan die in deze vorm ook kan win nen. En daarna mag ik met Rafal Majka weer naar de Giro d'Italia. Ook een soort monument." Dat ook het (kantoor)personeel moet vrezen voor zijn baan baart misschien nog wel de grootste zorg in Den Haag. „Dat zou zo maar kunnen. We moeten roeien met de riemen die we hebben", bevestigt ADO-direc- teur Jan Willem Wigt, die niet kon zeggen of het contract met technisch manager John Metgod kan worden verJengd. Daarnaast dreigt een tussentijdse verkoop van clubtopscorer Mike Haven aar deze zomer. Het is vooral een hard gelag voor de supporters die eindelijk weer eens droomden van een ho ge klassering, van de eerste reis jes over de grens sinds John van den Brom ADO in 2011 naar de voorronden van de Europa Lea gue had geloodst. „De gewekte ENSCHEDE. De licentiecommissie van de KNVB heeft FC Twente opnieuw drie winstpunten in mindering opgelegd. De eredivi sieclub trok vorige maand de jaarrekening 2014-2015 in vanwe ge onregelmatigheden rondom de transfer van Dusan Tadic (naar Southampton). Daarmee voldeed FC Twente voor de vier de keer niet tijdig aan de eisen van de licentiecommissie. Vorig seizoen kreeg FC Twente al een publieke waarschuwing en tweemaal drie winstpunten in mindering. Als het de Ensche- dese club niet lukt de volgende financiële doelstelling te halen, verwachtingen zijn niet inge vuld. Dat is de basis van alle frus tratie", aldus Wigt. Het is allemaal het gevolg van die 3,7 miljoen euro extra investe ringen die United Vansen - het bedrijf van Wang Hui - afgelo pen zomer in het vooruitzicht stelde voor ADO Den Haag. De Chinees bleef zo lang achter met betalen dat er liquiditeitsproble men ontstonden. De club werd zelfs door de KNVB in de zorgca- tegorie I geplaatst. Overleven Het geld, althans 2 miljoen euro, werd vrijdag overgemaakt. „We kunnen weer overleven. Het ach terstallig onderhoud is wegge werkt. Ik ben heel blij dat we zelf aan het stuur zitten", stelt Wigt, die niet onmiddellijk re kent op het restant van 1,7 mil joen. „We zijn nog steeds in ge sprek en hopen erop, maar gaan er in ons nieuwe beleidsplan niet van uit. Nu gaan we terug naar de periode van vóór Wang. Dat kun je 'terug bij af noemen, maar dat is misschien niet zo ne gatief als het klinkt. We zijn ge zond. Hoge verwachtingen zijn alleen niet meer realistisch. Als je de elfde begroting hebt, dan betekent dat dat je minstens elf de moet worden." is de volgende en tevens laatste sanctie het verlies van de licen tie voor het spelen van betaald voetbal. FC Twente zakte in de eredivi sie van de tiende naar de der tiende plek, maar hoeft de na- competitie niet te vrezen. Een delegatie van FC Twente heeft gisteravond in Zeist de le den van de licentiecommissie bijgepraat over de vorderingen in de schuldsanering. Het was de bedoeling dat er een finaal plan kon worden gepresenteerd, maar dat is niet gelukt. De club heeft namelijk nog steeds geen akkoord met alle crediteuren. Luke Shaw heeft gisteren voor het eerst in bijna zeven maanden weer op het voetbalveld gestaan. De 20-jarige verdediger van Man chester United hervatte onder lei ding van een fysiotherapeut voor zichtig de looptraining op het com plex van de Engelse topclub. Shaw liep op 15 september een dubbele beenbreuk op tijdens de confronta tie met PSV in de Champions Lea gue, door een onbesuisde tackle van Héctor Moreno. De Engelse in ternational werd direct geopereerd in Nederland. Shaw hoopt dit sei zoen nog wat speelminuten te ma ken bij Manchester United, maar manager Louis van Gaal acht die kans klein. Zaakwaarnemers in het Duitse voetbal hebben in de afgelopen twee transfertermijnen veel geld overgehouden aan hun transacties. Alleen al de achttien clubs in de Bundesliga gaven in totaal 127,7 miljoen euro uit aan zaakwaarne mers. Schalke 04 trok met een be drag van bijna 17 miljoen euro het meeste geld uit voor de bemidde laars, gevolgd door Bayern Mün- chen (16,6 miljoen) en Borussia Dortmund (15,7). SV Darmstadt bleef als enige club op het hoogste niveau in Duitsland onder het mil joen (761.000 euro). Volgens richt lijnen van de FIFA houden de na tionale bonden sinds 1 april 2015 een register bij van intermediairs. Greg Van Avermaet is zondag avond al geopereerd aan zijn gebro ken sleutelbeen. Rond midder nacht waren chirurgen klaar met het sleutelbeen van de onfortuinlij ke wielrenner van BMC. Van Aver maet kwam tijdens de Ronde van Vlaanderen ten val. De Belg werd gezien als een van de kanshebbers voor de eindzege. Behalve Van Avermaet vielen nog vier ploegge noten. Michael Schar moest net als zijn kopman opgeven. Hoe lang Van Avermaet aan de kant staat, is nog niet bekend. „Het belangrijk ste is nu dat Greg uitrust en goed herstelt zodat hij weer op de fiets kan stappen zodra hij fit genoeg is", zei BMC-teamarts Max Testa. Ploegleider Tristan Hoffman in gesprek met Peter Sagan. foto VI Images door Arjan Schouten OUDENAARDE. Hij won met Fabian Cancellara op de kasseien van Pa- rijs-Roubaix (2006). Schreeuwde van achter het stuur Nick Nuyens naar de winst in de Ronde van Vlaanderen (2011). En met wereld kampioen Peter Sagan pakte oud-renner Tristan Hoffman (46) gisteren zijn derde wielermonu- ment als ploegleider. En dat is wielermonument nummer drie, als ploegleider. Ben jij een kam pioenenmaker? Wat is jouw bijdrage? Voelt het uiteindelijk dan ook als jouw zege? Je was zelf eens tweede in Roubaix en vijfde in Vlaanderen. Wat is moei lijker: zelf in een klassieker presteren of achter een renner in de auto? Nu nog even de Hel van het Noor den? door Dennis Jansen DEN HAAG. De Chinese eigenaar Wang Hui had grote plannen met ADO Den Haag. Hij wilde toe naar een plek bij de eerste vijf en (dus) Europees voetbal. De reali teit veertien maanden later: ADO is bezig aan een bezuinigingsplan, waarbij de begroting voor vol gend jaar wordt teruggeschroefd (van 15 naar 14 miljoen) en trai ner Henk Fraser verder moet met een smallere selectie. VOETBAL VOETBAL MARKINA-XEMEIN. Luis León Sanchez heeft de eerste etappe van de Ron de van het Baskenland gewonnen. Nog net voor het sprintende peloton versloeg de Spanjaard zijn landgenoot en medevluchter Daniel Navarro. De Australiër Simon Gerrans was de snelste van de grote groep, foto EPA WIELRENNEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 18