Goes hoopt op klapper met Van den Krommenacker 'Maandelijkse Open Atelierroute op Tholen kan best wat worden' 14 BEVELANDEN en THOLEN Jongleershow in de bibliotheek In de regio 'We hopen dat straks veel meer kunstenaars meedoen, zodat minimaal in elke plaats een open atelier is' Mijn dorp, mijn stad GOES Coffeebar Shine, Magdalenastraat 2-4, 09.00-12.00 uur - Inloopochtend voor ondernemers, gratis advies op ge bied van o.a. Social Media en juridische of financiële zaken; SMWO, 's-Heer Els- dorpweg 12,10.00 uur - Start cursus nieuwe vrijwilli gers voor project Ge zinsmaatjes; Eras- muspark, vanaf 13.00 uur - Activitei ten voor senioren; MEC De Bevelan- den, Kattendijkse- dijk 23,19.30-20.45 uur - Voorjaarscur sus over bomen HANSWEERT Dorpshuis Kaj Munk, Schoolstraat 5,13.00-17.00 uur - Kaarten en Biljar ten voor senioren 'S-HEER HENDRIK SKINDEREN Heer Hendrikhuis, 09.00-20.00 uur- Boekenruilpunt 'Hendriks boeken kast', mogelijkheid om gratis boeken te ruilen KAPELLE Bibliotheek, 10.00-11.00 uur - Peuterworkshop 'sa men proeven' voor ouder en kind, door opdrachten en spel letjes leren kinde ren spelenderwijs meer over eten; KRABBENDIJKE Dorpshuis de Mei boom, Kerkpolder 30,14.00-16.00 uur - Sjoelen en Biljar ten voor senioren; Overdag - Expositie Kees van den Bosch en Ria Wisse met o.a. schilderijen van de waterkant van Yerseke en Krabben- dijke RILLAND Dorpshuis Luctor Et Emergo, 14.00-16.30 uur - Klaverjassen voor 50+'ers YERSEKE Zorgcentrum Ter Weel, Moerplein 73, 09.30 uur - Ope ning 'Bieb in de Buurt'; Trefpunt, Moerplein i2d, 13.00-17.00 uur - Sjoelen en Biljarten voor senioren GOES Tentoonstelling Holtkampschool Leerlingen van de Holtkampschool in Goes laten woensdag 6 april in een ten toonstelling de vruch ten van project 'de wondere wereld' zien. De leerlingen heb ben gewerkt over ro botten, raketten, hui zen bouwen, eieren, vulkanen en meer. Woensdag is er een grote tentoonstelling waarbij iedereen mag komen kijken naar de resultaten. Deze is van 17.00 tot 19.00 uur op de Holt kampschool, Joseph Lunslaan 5 te Goes. GOES Dialoogavond over invloed media 't Westlicht in Goes, centrum voor be wustwording en per soonlijke groei, houdt vanavond een dialoogavond over de invloed van media en technologie op het welzijn. Het centrum presen teert deze avond de resultaten van een begin dit jaar gehou den onderzoek op de open dag van 't Westlicht. Bezoekers gaan hierover in ge sprek. De avond vindt plaats van 19.30 tot 21.00 uur in't Westlicht, Singel straat 7 te Goes. 'S-GRAVENPOLDER Computerclub houdt inloopavond Computerclub HCC houdt op dinsdag 5 april haar maandelijk se bijeenkomst in dorpshuis Ons Dorps leven aan de Poel- voordestraat in 's-Gravenpolder. De inloopavond is be doeld voor iedereen die praktische hulp en ondersteuning no dig heeft bij het ge bruik van een laptop, computer of tablet. De bijeenkomst vindt plaats van 20.00 tot 22.00 uur. De toegang is gratis en ook niet-leden zijn welkom. een VIP-evenement in de Grote Kerk in Goes. Tom de Koning van Stichting Marketing Goes hoopt dat het evenement mede dankzij nationale media-aandacht extra bezoekers naar de stad trekt. Naast dat er een 'Addy pop-up sto re' komt, denkt De Koning dat ook Goese middenstand een graantje meepikt. „Na zijn presen tatie is de catwalk het domein voor de Goese modemerken." Wethouder Loes Meeuwisse maakte het nieuws zondagmiddag bekend tijdens de modeshow van Goese ondernemers in de parkeer garage Centrum. Ondanks het zo merse weer, kwamen enkele hon derden mensen af op het evene ment. „Het was voor ons allemaal een experiment. Wat mij betreft is het geslaagd. Of we het nog een keer gaan doen, hangt af van de evaluatie. Maar ik heb nu al van ondernemers gehoord dat het flink druk was in de stad", zegt Meeuwisse. De Koning is twee jaar bezig ge weest om 'Addy naar Goes te ha len'. Hij hoopt in de toekomst meer bekende ontwerpers naar de stad te halen. „Daarmee kunnen we ons nog meer profileren als modestad. Uit onderzoekt blijkt dat 35 van de 50 bekendste mo demerken in Goes te vinden zijn. Dat is veel meer dan in Middel burg, Bergen op Zoom, Roosen daal en zelfs Breda. Wij hebben geen kust, zijn geen uitgesproken monumentenstad, maar voor mo de moet je in Goes zijn. Wat dat betreft mogen we best wat arro ganter zijn." nen. De kunstschilder is een vorig leven grafisch ontwerper geweest, ook runde hij een dierenspeciaal zaak in de Hoogstraat in Tho- len-stad. Die zaak is nu zijn atelier. Spe ciaal voor Open Atelierroute heeft hij de indeling wat gewijzigd zodat zijn werken beter te zien zijn. „Het moet nog wat meer bekendheid krijgen, dan kan het best een suc ces worden. De jaarlijkse kunstrou te in april trekt inmiddels ook veel publiek." Een paar straten verderop staat ook de deur van het Kunstcentrum Tholen van Francesco Antonietti open voor publiek. Een paar uur na dat hij de speciale vlag heeft uitge hangen, zijn al een paar mensen binnengelopen, waaronder ook Lia en Ton Bruyns. Ton Bruyns glaskunstenaar Antonietti: „Vandaag is een groep bezig met etsen. Het is bij zonder dat je dit in een plaats als Tholen kunt leren." Volgens hem is de kunstroute een mooie gelegen heid om een breder publiek hier kennis mee te laten maken. „Ver der kun je voor deze cursus alleen in steden als Rotterdam, Utrecht en Amsterdam terecht." KRUININGEN. Suikerspinnen, babbelaars, taarten en alcoholvrije cocktails. Bezoekers van het open huis van de bibliotheek in Kruinin- gen konden met een goedgevulde maag het pand zaterdag weer ver laten. Naast al dat lekkers was er in de onlangs verbouwde bieb ook nog van alles te doen. Zo kon gespeeld worden met een 3D-printer en waren er allerlei creatieve activiteiten te doen. Circus Bolo, die suikerspinnen maakte, bleek ook nog een showtje jongleren in huis te hebben (foto). Bezoekers konden zich ook bezighouden met za ken waar de bibliotheek traditioneel om draait: boeken. Zo stond Kyra Bauer, de Zeeuwse ambassadeur van de Kinderjury, stemmen voor kinderboeken te verzamelen en werden er gedichten voorge dragen. foto Johan van der Heijden door Joeri Wisse et een exclusieve pre sentatie van topont werper Addy van den Krommenacker wil Goes zich dit najaar op de kaart zetten als dé modestad van Zuid west-Nederland. De internatio naal bekende couturier presen teert vrijdag 23 september zijn wintercollectie 2016/2017 tijdens Met evenementen zoals de modeshow gisteren in parkeergarage Centrum wil Goes zich meer op de kaart zetten als modestad. foto Johan van der Heijden door Joeri Wisse THOLEN. Een daverende start kun je het niet noemen. Maar de deel nemers aan de Open Atelierroute in Tholen van afgelopen zaterdag zijn er van overtuigd dat het nieu we, maandelijks terugkerende eve nement alles in zich heeft om een succes te worden. „Er zijn veel meer creatieve men sen op Tholen dan je zou denken. Bij het cultuurplein zijn wel 35 kun stenaars aangesloten", zegt Ton Bruyns. Samen met zijn vrouw Lia maakt hij glaskunst en glas in lood in atelier Schoonen Glazen Kunst in Sint-Annaland. „Vanaf volgende maand doen wij ook mee met de Open Atelier route. Helaas kunnen we niet het hele seizoen meedoen, omdat we al verplichtingen hadden op sommi ge zaterdagen", zegt hij. Daarom maakt het echtpaar van de gelegenheid gebruik om tijdens de eerste editie wat collega's van de Monumenten- en Atelierroute te bezoeken. Dat gaat nog niet van een leien dakje. Op het eerste adres was niemand te bekennen en even voor het middaguur zijn ze de eer ste bezoekers van Marcel van Tie- Kunstenaar Marcel van Tienen (r) laat Ton en Lia Bruyns tijdens de Atelier route een zelfportret zien waar hij mee bezig is. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68