Vandoorne pakt meteen een puntje Complimenten van teambaas na zesde plaats in Bahrein De jonge Limburger heeft zich in Bahrein gerevancheerd. Na een foutloze race werd hij zesde. 10 SPORT SAKHIR. Smachtend om een foto met hem te kunnen maken staat een groepje lokale tieners aan de rand van de interviewzone in het rennerskwartier van het circuit in Bahrein. Hun leeftijdgenoot heeft het intussen druk met vraagge sprekken. Drie dagen nadat Max Verstappen de wereldpers nog moest uitleggen dat hij spijt had van zijn tirades na een verprutste race in Australië, mocht hij jube len over een briljant optreden in de woestijn. De Toro Rosso-cou- reur doet in Bahrein wat een kam pioen in het nauw doet: de critici de mond snoeren met een glans volle prestatie. Giebelen Verstappen neemt na de tv-inter- viewsessie de tijd zijn leeftijdge noten tegemoet te komen. Gewil lig poseert hij met de giebelende meiden voor de foto. Daarna analy seert hij de race. „Dit resultaat is beter dan verwacht. We hebben geen fouten gemaakt; het team niet en ik ook niet. En de auto was natuurlijk ook goed, anders word je geen zesde." Verstappen begint vanaf plek tien aan de race. Nadat de geuren van waterpijpen en parfum, waar mee de Bahreini voor de start het luchtruim vullen, verdreven zijn door uitlaatgassen, heeft Verstap pen één plaats gewonnen. Teamka meraad Carlos Sainz is dan al geë limineerd door een touché met Pé- rez en rijdt na een extra pitstop op hopeloze achterstand. Na de eerste pitstop begint Verstappen aan het werk waarvoor hij vorig jaar alle lof kreeg: inhalen. Hülkenberg, Massa, Ericsson, Bot- tas, Kvyat, ze moeten er een voor een aan geloven. Heel even lonkt de vierde plaats, maar al snel is duidelijk dat de medium-banden waarmee Ver stappen dan rijdt, niet meer in op timale conditie zijn. Waar Toro Rosso in Australië nog tactisch in de fout ging, wordt nu wel het juiste besluit genomen: de Lim burger wordt meteen naar de pits geroepen voor een nieuw setje su- perzacht rubber, waarmee hij in de tien laatste rondes nog een in- haaljacht kan beginnen. Felipe Massa wordt nog opzij gezet, maar om de op de vijfde plaats rijdende Romain Grosjean voorbij te gaan had de (door Nico Rosberg gewonnen) race twee of drie ronden langer moeten duren. „Maar ik ben heel blij. Dit was het optimale resultaat", glundert Ver stappen, die engineer Xevi Pujolar roemt om de strategie. „De pits tops waren allemaal precies op het goede moment. Heerlijk om zo te eindigen na Australië. Daar was het niet goed, met mij voor op. Dan is het extra fijn op deze manier revanche te nemen." Dat gevoel heeft ook Franz Tost, de teambaas van Toro Rosso. De Oostenrijker kan niet goed te gen zijn verlies en wil na een be labberde prestatie de pers nogal eens nors negeren, maar staat nu te glunderen. „Max heeft superi eur gereden. Foutloos, net zoals het team." De Oostenrijker, die twee we ken geleden in Melbourne nog boos met deuren sloeg, legt de vin ger op de zere plek. „In Australië hadden we te weinig discipline: zowel Max, als ook het team. Ze 'Heerlijk om zo te eindigen na Australië. Daar was het niet goed, met mij voorop' hebben revanche genomen." Daarmee is niet gezegd dat de lucht nu volledig geklaard is bij Toro Rosso. Carlos Sainz viel uit met een beschadigde vloer. „Met twee zo jonge en gedreven cou reurs, zal er altijd discussie zijn." Maar al te zwaar tilt Tost er niet aan. „Bijna elke race zal zich een van de twee verliezer voelen. Dat is ook goed. Ze vechten voor elke millimeter en dat is ook de reden waarom we ze hebben gecontrac teerd. Max heeft vandaag precies laten zien hoe je met zo'n situatie om moet gaan: door een vlekkelo ze prestatie te leveren." Verstappen hoefde gis teren bij de start van de Grand Prix van Bah rein maar achterom te blikken om recht in de ogen te kijken van een taalgenoot: Stoffel Van doorne. De 24-jarige coureur uit Kortrijk is de eerste Belg in de For mule 1 sinds Jéröme d'Ambrosio, die in 2011 een heel seizoen voor Marussia en in 2012 nog één Grand Prix voor Lo tus reed. Vandoorne verving in Bahrein Fernando Alon- so, die donderdag van de FIA-artsen geen groen licht kreeg om te starten. In zijn eerste kwalificatie klopte Van doorne meteen zijn stalgenoot Jenson But ton. Na een degelijke, ri sicoloze race verdiende hij met een tiende plaats meteen één WK-puntje. Verstappen en Vandoor ne kennen elkaar rede lijk goed en zochten el kaar voor de race even op. Tussen Nederlan ders en Belgen heerst een gezonde vorm van rivaliteit, maar zo voelt Verstappen dat niet. La chend, voor de start: „Ik ben uiteindelijk alle bei. Het zou mooi zijn als we samen in de pun ten eindigen." Dat luk te. De winst in Sakhir ging naar Nico Ros berg. Voor de vijfde keer op rij klopte hij zijn teamgenoot Lewis Hamilton in een Grand Prix. De Duitser profi teerde optimaal van een botsing tussen de Britse wereldkampi oen en Valtteri Bottas meteen na de start in de eerste bocht. Ha milton werd nog wel derde, achter Kimi Raikkönen. De motor van Ferra- ri-coureur Sebastian Vettel begaf het in de opwarmronde, waarna hem niets anders rest te dan zijn rokende bo lide weer te parkeren. Max Verstappen vindt juiste medicijn na kater Max Verstappen snelt in een surrealistisch decor naar een zesde plaats, foto Peter van Egmond door Ivo Op den Camp Max Verstappen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 38