Exotisch Thailand Passagiers zijn leven niet zeker Na het uitgaan in de auto stappen bij een jonge bestuurder? Dat is erg riskant, blijkt uit onderzoek. Wat ging er mis met het echtpaar Finke op ée Garibische Zee? Papaklas: Met bier en jM worst leren over baby's Snelle hulp redt verdwaalde potvis in Westerschelde Staatshoofden in het nauw door Panama Papers 16° Vanmiddag droger DEN HAAG. Van de passagiers die in weekendnachten in het verkeer omkomen, zit ruim 40 procent in de auto met een jonge man (18 tot 24 jaar) achter het stuur. Dat meldt de Stichting Wetenschappe lijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV) in een onderzoek dat vandaag wordt gepresenteerd. Diep in de nacht wordt 1 op de 5 auto's bestuurd door een onerva ren chauffeur, vaak met veel passa giers in de auto. „Maar met dat feit alleen is het hoge aantal do den niet te verklaren", zegt S WO V-onderzoeker Sjoerd Hou wing, gespecialiseerd in drugs en alcohol in het verkeer. Hij wijst op de stapeling van ri sico's: de jonge leeftijd, de onerva renheid en passagiers die na een avondje stappen de bestuurder kunnen afleiden, vormen samen een dodelijke combinatie. Zeker als de passagiers gedronken heb ben. De radio staat aan, er wordt lol getrapt; dat beïnvloedt de chauffeur. In totaal overleden tussen 2010 en 2014 177 passagiers onder 24 jaar op de weg. Vaak ging het op stap avonden om groepjes vrienden, waardoor zo'n ongeluk niet zel den grote impact heeft. Als er alcohol in het spel is, worden de risico's nog veel groter. Voor een dronken bestuurder jon ger dan 30 jaar blijkt de kans op een dodelijk ongeval ongeveer 170 keer zo hoog als voor een nuchte re bestuurder van 30 jaar of ouder. Jonge mannelijke automobilisten overtreden de alcohollimiet ook vaker dan anderen (ruim drie op de honderd, in plaats van twee op de honderd). Daarbovenop blijkt dat jonge mannen hun verantwoordelijk heid niet nemen als er mensen met hen meerijden. Het rijgedrag van jongeren De jonge leeftijd, de onervarenheid en afleiding door de passagiers vormen een dodelijke combinatie vraagt volgens het onderzoeksin stituut meer aandacht. Bob-campagnes, die moeten voorkomen dat mensen met drank op achter het stuur krui pen, moeten zich volgens onder zoeker Sjoerd Houwing meer rich ten op de verantwoordelijkheid van jongemannen voor hun passa giers. De honderdste Ronde van Vlaanderen kreeg gisteren de gedroomde winnaar. Wereldkampioen Peter Sagan, populair bij het publiek dankzij zijn aanvalslust, won de klassieker na een grootse solo. Kras.nl/thailand of bel 0900-969770cPg MÜNCHEN. Een gigantisch datalek in de administratie van de Pana mese belastingfirma Mossack Fonseca kan tientallen machtheb bers en superrijken in de proble men brengen. Uit de 11,5 miljoen documen ten en e-mails die gisteren open baar werden, valt op te maken hoe vermogenden hun geld wit wassen. Het Panamese kantoor vestigt voor klanten bedrijven in belastingparadij zen. In het onderzoek, genaamd de Panama Papers, werken meer dan vierhonderd journalisten van ruim honderd internationale media samen. In Nederland zijn dat dagblad Trouw en het Finan- cieele Dagblad. Gisteren publi ceerden media op hun websites de eerste resultaten. Het nieuwe onderzoek laat on der meer zien hoe vertrouwelin gen van de Russische president Vladimir Poetin gebruikmaken van belastingparadijzen. Ook (ex-) staatshoofden, regeringslei ders en politici blijken actief te zijn in belastingparadijzen, zoals de premier van IJsland, Sigmun- dur Gunnlaugsson, en de presi dent van Oekraïne, Petro Poros- jenko. Ook stervoetballer Lionel Mes- si wordt genoemd. Jonge Bob is gevaar op de weg door Marcia Nieuwenhuis pagina 4: Sheila (16) kwam niet meer thuis SPORT8&9 foto EPA PAGINA 6 Droomwinnaar! PAGINA4&5 en meer zon www.pzc.nl Editie WALCHEREN MAANDAG 4 april 2016 258e jaargang nr. 79 I Rondreizen Thailand Nergens voordeliger! 15 dagen al v.a. r Profiteer van hoge kortingen tot 150 p.p. in mei en juni! Ontdek Bangkok, de Gouden Driehoek, River Kwai en méér Strandverlenging Cha Am, Hua Hin of Koh Samui mogelijk Met Nederlandssprekende reisleiding en 100% vertrekgarantie! ANva Cai/ Prijzen p.p. o.b.v. 2 personen excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds pagina 3: Megafraude van wereldelite 7 116! 5 5 5 5 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1