Scheldemondraad wijst premiers op belang van vervoer grensstreek Poep in de bosjes bij camperparkeerplaats Terneuzense Markt wordt steeds meer een uitgaanscentrum met meer horeca ZEEUWS-VLAANDEREN 9 Met twee extra restaurants en meer terrassen begint het steeds meer ergens op te lijken op de Terneuzense Markt. enno Leeuwen burg drijft nu res taurant De Kreek aan de Otheense Kreek. Op Konings dag hoopt hij zijn tweede restau rant te openen. Grillrestaurant El Banco (de bank) in het pand waar voorheen de Fortisbank zat. Een zaak op de Terneuzense markt is een oude wens die voor Leeuwen burg uitkomt. „In mijn ogen is een markt bedoeld voor horeca en niet om een hypotheek af te slui ten." Christos Grigoriou verhuist met zijn restaurant Delphi naar het pand waar vroeger de ANWB huisde op de Markt. „Een groter pand, een grotere keuken, een mooi terras en meer ruimte om iets te doen. Het is bij ons altijd druk maar zeker het laatste half jaar merk ik dat het een stuk druk ker is." Een datum waarop zijn res taurant aan de Markt opent heeft hij nog niet. „Ik verwacht over een maand of drie, voor de zomer nog. Ik hoop het tenminste." Wilko Francke, manager van restaurant 't Gerecht op de kop van de Markt ziet de restaurants graag komen. „Ik vind het leuk. Ik merk dat het steeds drukker wordt. Ik ben er heel positief over. Eigenlijk hoort iedere markt vol te zitten met horeca. Hoe meer kwa liteit je biedt, hoe beter het werkt." „Hoe meer horeca op de Markt hoe liever." André Snap, eigenaar van Du Commerce is duidelijk. Hij verwelkomt de komst van twee restaurants naar de Markt. „Ik zit hier nu vijf jaar en ik zie het steeds drukker worden." Wethouder Jack Begijn geeft de horeca-ondernemers groot gelijk. De Markt is bij uitstek de plek voor horeca. „Het is onze huiska mer. We krijgen nu heel veel ter rassen erbij, we willen de Markt autovrij maken en het met beplan- 'In mijn ogen is een markt bedoeld voor horeca en niet om een hypotheek af te sluiten' ting en overkappingen uitnodigen der maken voor de bezoekers." Wilko Francke van 't Gerecht heeft het idee dat het weer beter gaat met Terneuzen. „Ik zie stil aan steeds meer invulling en steeds meer leven in Terneuzen. Zeker de Vlaming weet de stad steeds beter te vinden." Hij wijst naar de menu's. „Kijk maar, En gels, Duits, Spaans, dat is niet voor niks. We zien steeds meer toeristen. De laatste drie jaar zie ik hoeveel groei er is. Dat moeten we omarmen en continueren." Franke steekt zijn duim om hoog en grijnst breed wanneer hij praat over de dagen waarop een tolvrije Westerscheldetunnel ge combineerd wordt met gratis par keren in Terneuzen. „De zaak zat stampvol, we moesten gewoon nee verkopen en mensen verwij zen naar andere restaurants." 'Het toerisme in Terneuzen trekt zeker aan. Vooral de Belgen zijn in opkomst' Ook de wethouder kan zich niet aan de indruk onttrekken dat er meer toeristen de stad bezoe ken. „We gaan binnenkort een pas santentelling houden om dat te onderzoeken, maar we zien inder daad weer meer Belgen komen." Anja Bakker teamleider VW Terneuzen bevestigt de indruk van de horeca-ondernemers. „Het toerisme in Terneuzen trekt zeker aan. Vooral de Belgen zijn in op komst en dan met name het Fran stalige deel van België maar ook Fransen uit het noorden, uit het gebied Pas de Calais, rijden naar Zeeuws-Vlaanderen. Dat is een trend die we al een tijd zien. Aan vankelijk vooral te zien aan de kust, maar nu zien we dat mensen ook het achterland opzoeken." Belangrijk onderdeel daarvan vormt het grensoverschrijdende vervoer, zowel over de weg (open baar vervoer) als per spoor (door trekking van de lijn Axelse Vlak- te-Zelzate). In beide gevallen vraagt de Scheldemondraad de premiers om steun. In de brief - die overigens op woensdag t3 april definitief wordt vastgesteld tijdens een vergadering van de raad in Middelburg - wordt een goede openbaar vervoerverbin- ding 'onontbeerlijk voor de verde re uitbouw van de Kanaalzone tot een belangrijke economische grensoverschrijdende ader' ge noemd. Studenten en werknemers hebben nu nog de grootste moei- Na tal van vruchteloze pogingen vraagt Euregio nu steun van premiers voor openbaar vervoer en spoor. te om hun bestemming aan de andere kant van de grens te berei ken. Het staat één functionele grensoverschrijdende arbeids markt in de weg. Het dagelijks be stuur van de raad wijst erop dat de afgelopen jaren vruchteloze pogingen zijn gedaan het vervoer te intensiveren. Daarom wordt nu (financiële) steun gevraagd van de beide regeringen. Hetzelfde geldt voor een ander oud dossier: de doortrekking van het goederenspoor van de Axelse Vlakte naar het spoorwegnet bij Zelzate. Ook die heeft een 'enor me meerwaarde' voor de econo mische grensoverschrijdende ont wikkeling. Ze klaagden daarover hun nood bij de Wijkraad Binnenstad Ter neuzen, die de zaak inmiddels heeft aangekaart bij de gemeente. Volgens de bewoners worden er regelmatig chemische toiletten ge leegd in de bosjes tussen het par keerterrein en de Binnenvaart- sluis. En kampeerders gaan ook met een toiletrol onder de arm de bosjes in. „Dat is niet wenselijk", oordeelt de wijkraad droog. Er zouden waarschuwingsborden moeten worden geplaatst en even tueel wat voorzieningen moeten worden getroffen. De gemeente is dat niet van plan. Wijkcoördinator Samantha Strooband: „We laten voorzienin gen zoveel mogelijk achterwege om de camperplaatsen niet té aan trekkelijk te maken. Het is niet de bedoeling dat de gebruikers er lan ger dan 24 uur staan." De bijzon dere opsporingsambtenaren van de gemeente gaan wel een extra oogje in het zeil houden. Er zijn ook camperplaatsen in Sas van Gent, Westdorpe en Axel. ZATERDAG 2 APRIL 2016 Markt wordt een huiskamer door Cuido van der Heijden M Menno Leeuwenburg De Kreek Anja Bakker Teamleider VVV door Wout Bareman TERNEUZEN. Premier Mark Rutte en zijn Vlaamse collega Geert Bourgois krijgen tijdens hun twee jaarlijkse topontmoeting op 7 no vember in Gent een knelpunten- lijstje van de Euregio Schelde mondraad voorgeschoteld. door Wout Bareman TERNEUZEN. Gebruikers van de camperplaatsen aan de Binnen- vaartweg in Terneuzen houden zich niet aan de regels. Dat signale ren bewoners van de naburige bin nenstad. Horeca-ondernemers aan de Markt in Terneuzen zien de komst van twee restaurants met terrassen wel zitten. Meer volk op straat, meer aanloop in het centrum, foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82