Lichaam blijkt van vermiste Susanna JjLiJd 1=1/11 jzjtj, n Grote vertraging en overlast voor vrachtwagenchauffeurs lm inm NIEUWS 7 TLN wil schade tolheffing verhalen België voert een kilometerheffing voor vrachtwagens in. Die operatie loopt allesbehalve gesmeerd. „Dit is een drama." Volgens de politie is de vrouw door geweld om het leven geko men. De politie weet nog niet op welke wijze en ook niet waar en wanneer dat is ge beurd. „Dat zijn nu de belang rijkste vragen van ons onder zoek", reageert woordvoerder Frans Zuiderhoek. De politie wil niets zeggen over de rol van haar partner in de zaak. „We houden het erbij dat de vrouw na een ruzie de woning heeft verlaten." Dinsdag is haar lichaam gevonden. Gisteren kon de identiteit van de vrouw worden vastgesteld. Boon werd vermist sinds 8 januari. Zij verliet die nacht rond oi.oo uur haar woning in Amsterdam Oud-West en keer de niet terug. Onderzoek naar haar verblijf plaats leverde niets op. Ook niet nadat er op 15 maart in het televisieprogramma Opsporing Verzocht aandacht werd ge vraagd voor haar vermissing. Gistermorgen kwam een ein de aan de knagende onzeker heid. Tot verbijstering van de nabestaanden is Sannie de vrouw die dinsdag levenloos in het Noorderbos bij Nunspeet werd gevonden. Wat is er met haar gebeurd? Hoe is ze in dat bos terechtgekomen? Wie heeft haar gedood? Allemaal vragen die de Amsterdamse recherche zo snel mogelijk wil beantwoor den. De politie doet vooralsnog geen beroep op hulp van het publiek. „Dan zouden we de tails prijs moeten prijsgeven die we nog niet willen vertel len", zegt woordvoerder Zuider hoek. „Maar iedereen die iets wil melden, kan dat uiteraard doen bij ons." A. Lange rijen vrachtwa gens bij de Belgische grens, gefrustreerde chauffeurs, apparatuur die niet werkt. Bij grensovergang Ha- zeldonk liep de invoering van de Belgische tolheffing voor vracht wagens gisteren uit op een puin hoop. „Het is een ongelooflijke chaos. Er is echt van alles mis met dit systeem. Het werkt voor geen meter. En de truckers? Die snap pen er he-le-maal niks meer van." Een medewerker van de Belgische belastingdienst hecht aan zijn baan, dus heeft hij liever niet dat zijn naam in de krant komt. Maar anoniem wil hij wel kwijt dat de Viapass, de tolheffing voor vracht wagens in België, op de dag van in voering al is ontaard in een gigan tische puinhoop. Met een camper staat hij voor het douanekantoor aan de Vlaam se kant van de grenspost bij Ha- zeldonk. In principe kunnen truckers hier het kastje kopen dat de gereden kilometers registreert. Dat is de basis van de tolheffing. Het zou een simpele banktrans- actie moeten zijn. Maar dat is het dus niet. Voorlopig accepteert het Viapass-systeem geen enkel pasje. Van welke bank dan ook. Een Bosnische trucker vraagt zich af of hij op korte termijn nog wordt geholpen bij de camper. In zijn beste Engels moppert hij: 'Pro blem. Always problem...' Achter hem loopt het verkeer op de Trans portzone Meer helemaal vast. Tientallen vrachtwagens blokke ren de doorgang. „Al dat gedoe. Het levert truckers zóveel frustraties op. Maar je kunt niets anders doen dan je bij de situatie neerleggen", zegt Sjors van Mechelen. Hij staat met een lading boter uit Staphorst te wachten totdat hij verder kan, maar zit muurvast tussen zijn col lega's. Af en toe wandelt er een chauffeur langs met een Via- pass-kastje in de hand. Dan is het systeem blijkbaar weer even in de lucht geweest. „Ik moet om 11.00 uur in Bornem zijn, een paar kilo meter onder Antwerpen. Dat gaat me dus niet meer lukken", zegt Van Mechelen om 10.40 uur. „Het zijn altijd weer de chauffeurs die in de problemen komen. En wat heeft het voor zin? Al die uren dat ik stilsta, moet mijn lading wor den gekoeld. Die draait op diesel. Niet erg goed voor het milieu, hè?" Terwijl de file bij Hazeldonk al leen maar groeit, is het bij tanksta tion Total in Wernhout rustig. Daar staat een speciale Viapass-au- tomaat. Handig, voor wie nog even snel aan de Belgische tolhef- De invoering van de kilometerheffing wordt door de Bel gische transportfe deratie Febetra be stempeld als 'een volledige misluk king' en een 'com plete chaos'. Transport en Logis tiek Nederland gaat onderzoeken of het mogelijk is de scha de door vertragin gen en overlast te verhalen. De Vlaam se minister van Mo biliteit Ben Weyts toont weinig be grip. Uitstel is wat hem betreft niet aan de orde: „Vrachtwagenbe stuurders konden al sinds oktober 2015 een 'bakje' aanvra gen." Er is een breed sca la aan tarieven, ge baseerd op gewicht en milieulast. Ze va riëren van 0,074 tot 0,267 cent per gere den kilometer. In Wallonië is dat ex- clusiefbtw. fing wil voldoen en geen zin heeft om op de Transportzone Meer in de rij te staan voor een kastje. Was het maar waar, verzucht Metcha Bos: „Hij accepteert mijn registratie niet. Toch weet ik zeker dat ik alles goed heb gedaan. Dit is een drama. Verschrikkelijk!" Bos is directeur van Mebo Transport op Hazeldonk en heeft een Viapass nodig: een van haar vijf wagens moet met een lading pallets naar België. Maar de auto maat in Wernhout werkt niet mee. „Nu pakt-ie mijn wacht woord weer niet", sombert de on dernemer, terwijl ze voor de zo veelste keer contact probeert te maken met de weerbarstige machi ne. Maar ze had toch kunnen we ten dat vandaag de tolheffing zou ingaan? „Ja, dat klopt", zegt Bos. „Ik ben er al weken mee bezig, maar het is een ontzettend bureau cratisch systeem. Trouwens, ik vind dat de Nederlandse overheid ook wel iets meer informatie had mogen geven." Intussen weigert de automaat elke medewerking. Hoe moet dat nu met de lading pallets? Bos: „Ik weet het niet. Ik kan wel gaan rij den, maar dan riskeer ik een boete van 1.000 euro. De Belgen zeggen dat we genoeg tijd hebben gehad om ons voor te bereiden. Ze tonen geen enkele coulance." Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 5 dagen van der Valk Landhotel Spornitz 10/12 dagen Kust van Dalmatië RR. Dalmatische Kust 10 dagen Umbrië en Rome, Meer van Trasimeno 10 dagen de Ardèche, een ware natuurbelevenis 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur ZATERDAG 2 APRIL 2016 door Anne Boer NUNSPEET. Drie maanden was ze spoorloos. Na een ruzie met haar man als van de aardbodem verdwenen. Tot een wandelaar een stoffelijk overschot ontdek te in het Noorderbos bij Nun- speet, vlak bij de A28. Het blijkt het lichaam te zijn van de ver miste 51-jarige Susanna (San- nie) Boon uit Amsterdam. Hl—l^—MIIHIMIIII1 —f Lange rijen langs de A67 bij de verkooppunten van Belgische tolkastjes, die sinds gisteren verplicht zijn voor vrachtwagens, foto Rob Engelaar 'Chaos is hier compleet' door Nico Schapendonk Zeeland 4: In Zeeuws-Vlaanderen is het een stukje rustiger v.a. slechts v.a. slechts v.a. slechts Vertrekdata: 25 april 9 mei 4,18 juli 1 aug etc. I 11——■■■li Vertrekdata: 25 april/25 mei6, 20juni/II juli etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Vertrekdata: 16, 30 mei 13, 27juni 11 juli etc. Vertrekdata: 25 arpil 9, 23 mei 6, 20 juni A juli etc. Vertrekdata: 18 april/16 mei13 juni11 juli etc. Brochure en (0318)58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 7