Wim ontdekte dat jongeren niet kweken Black opent FilmFestival Z-Vlaanderen Zes opties knooppunt Sloeweg tussen de tulpen Meerderheid gemeenteraad Hulst wil cafés de vrije hand blijven geven Voorstel burgemeester Mulder tegen toegenomen overlast krijgt weinig bijval in raadscommissie. HULST. Het verzet van de Hulster- se horeca tegen de invoering van een sluitingstijd lijkt succes te hebben. Een meerderheid van de gemeenteraad van Hulst voelt er weinig voor, bleek deze week in de raadscommissie bestuurlijke za ken. In de binnenstad van Hulst is het aantal klachten over overlast sterk toegenomen. Met name vrij dag- en zaterdagnacht is het tus sen 3.00 en 4.30 uur nogal eens pa tat. Bewoners trokken bij burge meester Jan-Frans Mulder aan de bel. „Zij zijn wel wat gewend en ook behoorlijk tolerant, maar het liep de spuigaten uit, onder meer met vernielingen." Om de overlast een halt toe te roepen wil Mulder een reeks nieu we maatregelen nemen, waaron der cameratoezicht op straat en een gebiedsverbod voor lastpak ken. De horeca steunt de voorge stelde aanpak, op één punt na: een sluitingstijd voor de terrassen van 3.00 uur, waarna - op rokers na - mensen die een horecazaak verla ten, niet meer naar binnen mo gen. Hulst heeft jaren geleden de sluitingstijd afgeschaft. Veel jonge ren gingen immers naar België na sluiting van de cafés in Hulst. Nog al wat ongelukken deden zich dan voor. Dat dreigt weer te gebeuren, als de sluitingstijd terugkomt, stel den verschillende raadsleden don derdagavond in de raadscommis sie bestuurlijke zaken. De overlast zal er ook niet door afnemen, voor spelden vertegenwoordigers van Algemeen Belang Groot Hulst, Groot Hontenisse, Progressief Hulst en WD. Het belangrijkste is volgens hen dat notoire rad draaiers worden aangepakt. Die 'We moeten onze bewoners een oplossing bieden. Een sluitingstijd hoort daarbij' zouden onder meer uit Terneuzen komen waar wel een sluitingstijd geldt. Mulder hield vast aan zijn voor stel. „We praten over 3.00 uur, dat is al laat." Als compromis opperde hij dat alle horecazaken beveili ging krijgen. Ben Picavet van Ho reca Hulst liet gisteren weten daar niet voor te voelen. Volgens hem hebben niet alle cafés beveiligers nodig. „Dat hangt van je publiek af." Niet één raadslid bestreed overi gens dat extra maatregelen nodig zijn, zoals cameratoezicht. In het uitgaansleven in Hulst gaat het er de laatste tijd harder aan toe, stel de met name SP'er Ger van Unen. Raadsleden drongen ook aan op een stevigere aanpak van drugs handel. Mulder zei daarmee bezig te zijn. Hij wil dealers, ook op straat, het leven zuur maken. De gemeenteraad neemt 14 april een definitief besluit over het voorge stelde horecabeleid. MIDDELBURG. De Sloeweg op Zuid-Beveland, de weg tussen de Westerscheldetunnelweg en de A58, wordt hoe dan ook beter. De weg wordt verdubbeld tot twee keer twee rijbanen, maar hoe de aansluiting Sloeweg-Westerschel- detunnelweg eruit komt te zien, is nog de vraag. Gedeputeerde Harry van der Maas presenteerde gisteren zes op ties. De goedkoopste kost 100.000 euro. De bestaande verkeerslich ten worden dan aangepast. De duurste variant komt op 22,5 mil joen euro. De voorkeur van Van der Maas lijkt uit te gaan naar een doorgaan de weg tussen Goes en de Wester- scheldetunnel en twee rotondes naar de andere richtingen. Dit kost 12 miljoen euro. De Sloeweg heeft tot nu toe 76,5 miljoen euro gekost. Er is nog geen geld voor het nieuwe knoop punt. Het dagelijks provinciebe stuur maakt uiterlijk in mei een keuze. In juli nemen Provinciale Staten een beslissing. ZEELAND 11 ZEELAND 12 www.pzc.nl zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZATERDAG 2 april 2016 Zeela Sluitingstijd heet hangijzer door Harmen van der Werf Jan-Frans Mulder, burgemeester door Ernst Jan Rozendaal Zeeland 5: Duurste niet altijd beste Harry De eerste bloemenvelden kleuren weer het Zeeuws-Vlaamse landschap. Hond Harry kent er als geen ander de weg. Samen met zijn baasje Huib van der Meer loopt hij graag door de velden bij Terhole. De tulpen op het land van Van der Meer worden geteeld door Philippe de Winter. De eerste rij bloembollen onder plastic is nu blootgelegd. Iets later dan anders, aldus De Winter, omdat februari vrij koud was. Over enkele dagen zijn de bloemen al weg. Ze worden gekopt, zodat alle energie naar de bol len kan gaan. De bollen worden in juni geoogst. Ze zijn bestemd voor afnemers in Noord-Holland die graag bollen uit Zeeland hebben, omdat die eerder 'rijp' zijn. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 79