Schouwen stelt zich nog niet borg voor Delta NV In Zierikzee kwamen praatjes over een als café ingerichte huiskamer SCHOUWEN-DUIVELAND 9 Veel animo voor Primark in Bergen De voorkamer van hun huis richtten Jan en Gerda van Doorn in als café. Sindsdien is het voor de ramen dringen geblazen. De stoelen komen uit Sluis, de tafels uit Waspik en de bar helemaal uit Hengelo. Voordat Jan en Gerda van Doorn het wisten, was de voorka mer van hun huis aan het Zierik- zeese Havenpark omgetoverd tot nostalgische jagersherberg. Ze woonden in Dordrecht, maar hadden een kantoor met bo venwoning en dus een buitenver blijf in Zierikzee. Van daaruit keek het echtpaar Van Doorn op het imposante rijtje Rijksmonu menten aan de noordelijke kant van het Havenpark. Dat ene, waar die accountant in zat, dat sprong altijd al in het oog. „Dat is iets voor ons, zeiden we dan", vertelt Jan van Doorn. „En verrek, net toen wij de huur van ons kantoor opzegden, kwam het te koop. We zijn met de makelaar wezen kij ken, maar we konden het niet be talen. Zeker niet omdat er nog heel veel aan moest gebeuren." De huizenjacht werd voortge zet, over het hele eiland, maar het pand aan de Havenkade kregen Jan en Gerda maar niet uit hun hoofd. „Na zes jaar was het nog niet verkocht. Intussen raakte het vervallen en kon niemand er nog doorheen kijken. Behalve wij. Toen de prijs was gehalveerd, heb ben we onze handtekening gezet." In al die jaren hadden ze er flink op los gefantaseerd. „We wis ten precies wat we wilden", zegt Gerda van Doorn. „Met al die voor bijgangers zou de voorkamer aan het park geen huiskamer worden. We wilden het inrichten als café. Gewoon, omdat we dat leuk von den. Een café zoals we dat hadden gezien in Ruurlo op de Veluwe, waar van oudsher jagers, boeren en slagers kwamen om handel te drijven. Op markten hadden we inmiddels een hele verzameling ja gersspullen aangelegd. Opgezette dieren, jachtprenten, wildklem- men, wandelstokken - noem maar op. We tikten een oude bar op de kop, zochten bijpassende tafels en stoelen en klaar was ons café." De bar heeft geen tap, het café wordt niet geëxploiteerd. Dat is ook nooit de bedoeling geweest, zegt Jan van Doorn. „Maar we wil den onze omgeving wel laten mee genieten. Niets mooier dan delen, vinden wij. Dus mijn schoonzus hield hier een high-tea en toen on ze dochter haar dertigste verjaar dag vierde, deed ze dat ook hier. Het leek ons ook leuk voor omwo nenden die een rustig plekje zoch- 'Horeca-ondernemers zijn welkom om zelf te zien dat we écht geen concurrentie vormen' ten. Maar toen belde de gemeente. Ze was benaderd door een horeca ondernemer, die had verzocht te handhaven omdat er een illegaal café zou worden gevoerd." Van exploitatie was geen spra ke, dat zag de ambtenaar ook wel. „Al was onze behoefte om te de len, wel een beetje geluwd. Dan maar niet. Nu komen er alleen vrienden en zakenrelaties die lie ver niet in alle openbaarheid bij Van der Valk vergaderen. We eten aan onze lange eettafel en doen een drankje na in ons café. Ieder een vindt het fantastisch. En niet in de laatste plaats wijzelf. Wij zit ten tegenwoordig vaker hier dan in onze eigen huiskamer." Het huis, dat geen naam had, is De Verdwaalde Jager gedoopt. De voorkamer trekt veel bekijks. „Mensen klimmen soms op het bankje en duwen hun camera te gen het raam om een foto te ma ken", lacht Gerda. „Sommigen no digen we uit om even binnen te kijken. Ook horeca-ondernemers zijn van harte welkom om met ei gen ogen te zien dat we écht geen concurrentie vormen. Misschien wordt het nog gezellig ook." Dat besloot de gemeenteraad na een wijzigingsvoorstel van Leef baar Schouwen-Duiveland en het CDA. „Hiermee kopen we wat tijd en wordt er misschien meer duide lijk", verwoordde WD'er Wout van den Berg de gevoelens van de raad. En duidelijkheid is nodig, „want de laatste ontwikkelingen zijn niet gunstig", doelde CDA'er Jan Bij de Vaate op het nieuws dat het Rijk de kerncentrale niet wil overnemen. Wim Dorst van de Christenu nie verwacht dat binnenkort 'de stekker uit Delta NV wordt getrok ken'. „Daar is nog helemaal geen sprake van," antwoordde wethou der Ad Verseput. Hij beloofde Dorst alle risico's op een rijtje te zetten die de gemeente loopt bij het voortbestaan van Delta NV. Verseput zei verder het voorstel van LSD en CDA te steunen. „Om dat het een verbetering is van het collegevoorstel dat ook al wat re serves bevatte, al stonden die er misschien niet zo duidelijk in." De PvdA wil als enige nu al ga rant staan voor to van de benodig de 200 miljoen. „Omdat Delta on ze familie is." De SP stemde on danks de wijziging van LSD en CDA tegen het voorstel om borg te staan voor het energiebedrijf. BERGEN OP ZOOM. Een Face- book-actie om de kledingwinkel Primark naar Bergen op Zoom te krijgen is in een paar dagen ra zend populair geworden. Binnen de kortste keren heeft het initia tief al bijna 5000 likes gekregen. Het is allemaal te danken aan de 17-jarige Rilana Vaders. Zij win kelt graag bij de Ierse kledingwin kel, Rilena wil met de Face- book-pagina laten zien dat er veel belangstelling is voor een Primark in Bergen op Zoom. Nieuw in LED verlichting ZATERDAG 2 APRIL 2016 Een café om in te wonen door Wendy Wagenmakers Wat moeten we met onze voorkamer, vroegen Jan en Gerda van Doorn zich af. Het werd een café. Een nepcafé. foto Marieke Mandemaker Gerda van Doom bewoner door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE. Zolang Delta niet duide lijk maakt hoe het verder wil na af splitsing van het netwerkbedrijf, staat Schouwen-Duiveland niet borg voor tien miljoen euro. 'Met deze wijziging kopen we wat tijd en wordt misschien meer duidelijk over Delta' Wout van den Berg VVD Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 68