Centrum Zierikzee heeft weer allure ii2r Rutte zet een groot vraagteken Taart Al 390 miljoenenwoningen in A 2 ZEELAND Manege dicht wegens droes Het aantal woningen dat meer dan een miljoen euro waard is stijgt snel. Ook in Zeeland. De kopers staan echter nog niet in de rij. COMMENTAAR Mark Rutte stuurt Nederland het weekeinde in met een groot vraagteken. De premier zegt in een inter view met deze krant dat Oekraïne niet in de EU komt. En dat Kiev ook naar Moskou moet kijken. Kennelijk wil Rutte de angel halen uit het referendum van aan staande woensdag. Die volksraadpleging gaat formeel alleen over de goedkeuring van een handelsovereenkomst met Oekraïne, maar iedereen weet dat er meer speelt. Niet voor niets begint het verdrag met de keuze vóór Europa (in plaats van voor Rusland). Pas daarna komen de vele pagina's over de handel. In zijn stellin gen onderstreept Rutte vreemd genoeg het politieke belang. Hij verwacht verbetering van de men senrechten en hij beweert dat het verdrag corruptie tegengaat. Wat nog meer wringt: als de premier inderdaad voorstander is van een zekere harmonie tussen Kiev en Moskou, waarom propageert hij dan geen Europees verdrag met béide landen? Dat zou de kou pas echt uit de lucht halen. Wie een uitdijende invloed van de EU wil, kan woensdag vóór het verdrag met Oekraïne stemmen. Wie vermoedt dat de stabiliteit in Oost-Europa voorlopig beter af is zónder overeenkomst kan beter 'nee' laten horen. Ondertus sen past Brussel al sinds 1 januari delen van het verdrag toe. Nederland dubt nog over verdrag met Oekraïne, maar Brussel past het al toe ZIERIKZEE. Het hart van Zierikzee bruist weer een beetje. Onder gro te publieke belangstelling werden gisteren het heringerichte Haven park en Kraanplein in gebruik ge nomen. Kers op die taart is de replica van de originele kikkerfontein. De onthulling van de kikkers gebeur de in stijl, door drie balletdanse resjes op klassieke muziek. Daarna was het aan wethouder Jacqueline van Burg om de spuitmonden met een druk op de grote rode knop in werking te stellen. Het stratenpatroon in het Havenpark verwijst naar de oude kreek, waar aan Zierikzee ruim 1100 jaar gele den ontstond. Met de inrichting en diverse bankjes is een stads- parkje gecreëerd. Het project stuit te bij aanvang op veel weerstand van omwonenden. In overleg met de voor en tegenstanders is het uit eindelijke ontwerp alleen maar be ter geworden, aldus Van Burg. Almanak Het aantal medewerkers van het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen groeit gestaag. Testamenten, koopcon tracten en stapels aktes eisen dag in, dag uit alle aandacht op. Meer dan ooit. Ook door het samengaan van verschillende kantoren uit de regio is het aantal werknemers recent om hoog geschoten. Onverwacht gevolg: er is iedere week wel iemand jarig dus is er alle dagen taart. Dat begon de notaris te irriteren. Hij zag de om vang van menig klerk en secretaresse zienderogen groeien. Toen er eens een weekje niemand jarig was, moest dat gevierd worden, vond hij. Met taart. Gastheren voor Kop Schouwen Schouwen-Duiveland heeft er 17 gastheren en vrouwen bij. Medewerkers van 13 bedrijven in de na- tuur-, cultuur- en recreatie sector hebben de 'cursus' Gastheerschap Kop van Schouwen en Voordelta ge volgd. Daarbij draait het om het vergaren en uitdra gen van specifieke kennis over het gebied aan bezoe kers. Ook stimuleren de in stellingen arrangementen en onderlinge samenwer king. De cursus is een ini tiatief van het instituut voor natuureducatie, IVN. Draagvlak voor BIZ gemeten Ondernemers in de bin nenstad van Zierikzee krij gen tot 19 april de tijd aan te geven of ze bereid zijn mee te betalen aan een Be- drijfs Investerings Zone (BIZ). Met zo'n jaarlijks bij drage kunnen diverse acti viteiten worden gehouden, om het winkelhart nieuw leven in te blazen. De uit slag van deze 'draagvlakme ting' is bepalend of de BIZ wordt ingevoerd. Gaat een meerderheid akkoord, dan wordt de gemeentelijke verordening 1 mei dit jaar van kracht. 11*- Oosterlander in hoofdrol film De hoofdrollen voor de Schouwse speelfilm De Bonte Vagebond zijn ver deeld. Bert van der Werf (foto) uit Oosterland speelt de zwerver Rogier. Zijn te genspeelster Anette wordt op de planken gezet door Tamara van As uit Goes. Van As speelt ook een gro te rol in de Driestuivers- opera van theatergroep Zie rikzee. Van der Werf heeft nog nooit geacteerd maar heeft volgens de regie 'de lach aan zijn kont hangen'. Wegen in dorpje serieus aangepakt De herinrichting van de be langrijkste doorgaande rou tes door toeristendorp Wes- tenschouwen zit er op. Met het vervangen van de riole ring is tegelijkertijd de be strating vernieuwd en on der meer ook het voetpad langs de Lageweg doorge trokken. Afvalcontainers zijn ondergronds verdwe nen. De herinrichting was een wens van Vereniging Westenschouwens Welva ren. De bestaande infra structuur was op meerdere punten sterk verouderd. NIEUWVLIET. Manege Hippo d'Or bij Nieuwvliet blijft nog weken grotendeels dicht. Eerst moeten alle paarden genezen zijn van de besmettelijke ziekte droes, en dan duurt het nog pakweg twee weken voordat de dierenarts groen licht geeft. De bacteriële ziekte werd eer der deze week vastgesteld. Pak weg veertig eigen paarden van de manege staan nu in quarantai ne, vertelt eigenaresse Trudy van der Vijver. Sommige lessen voor klanten met een eigen paard kun nen wel doorgaan. makelaar Succes in huis Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd VH.MA Net op de markt: een fraai optrekje ten oosten van Sluis. De makelaar is al vast enthousiast en put zich uit in superlatie ven. „Deze villa moet u van binnen én buiten gezien hebben!" Ook het prijskaartje moet u even gezien hebben: anderhalf miljoen euro. Op de kop af. Plus kosten koper uiteraard. Met dank aan de aantrekkende hui zenmarkt stijgt het aantal miljoenenhui zen weer. Het bureau Calcasa heeft becij ferd dat afgelopen jaar 39.300 panden in het land boven die magische waarde- grens zitten. Dat is twintig procent meer dan een jaar eerder. Zeeland doet een - relatief - beschei den duit in het zakje. Calcasa houdt het erop dat de provincie 'rond de 390' mil joenenhuizen telt, een toename van 21,5 procent. Het overgrote deel bevindt zich boven de Westerschelde, vooral rond Domburg, in Nieuw-Haamstede, bij Kamperland en in het Goese Meer. Van die 390 staan er pakweg zestig te koop. De prijzen variëren van 1.050.000 euro voor een 'jugendstilvilla' aan het Noordbolwerk in Middelburg tot 2,75 miljoen voor buitenplaats 't Hof Hooge Duyn in Domburg. En dan laten we Tip? redactie@pzc.nl RENESSE ZIERIKZEE ZIERIKZEE WESTENSCHOUWEN Volop keus M2makelaars.nl Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle 2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland Het vernieuwde havenpark wordt geopend met een druk op meisjes die dansen, foto Marieke Mandemaker door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 66