het moment in de hoofdklasse B Philippine in spoor van HW'24 Talentherkenning SPORT 11 NK DAMMEN VOOR VROUWEN COLUMN Barry van der Hooft Van 4 tot en met 9 april wordt in het Beach hotel in Zoutelande het NK dammen voor vrouwen ge houden. De acht beste dammers van Nederland komen in actie. Vitalia Doumesh verdedigt haar titel. De Zeeuwse inbreng komt van Leonie de Graag en Rianka van Ombergen. Portretjes van Neerlands beste damsters. ben veel getraind op positiespelle tjes en partijvormen", stelt Pen- nings. „In deze fase van de compe titie zijn de grote lijnen natuurlijk wel duidelijk. De manier van spe len is bekend, maar we hebben wat meer wedstrijdgericht ge traind. Een speler die in een wed strijd op een bepaalde positie staat, moet tijdens de training op die plek staan. Dat is ook beter om situaties te kunnen herkennen in de wedstrijden." Vlissingen speelt zondag in ei- Philippine scoort er dit sei zoen lustig op los. De koploper uit de zondagse vierde klasse A heeft er al 87 in liggen. Nou en? RCS is toch al over de grens van honderd doelpunten! Klopt. In tegenstel ling tot de Souburgers speelt Phi lippine echter niet in de laagste standaardklasse. Als Philippine de honderd haalt, is dat een meer dan bovengemiddelde prestatie. Sinds het afdelingsvoetbal in 1996 werd afgeschaft, is er slechts één team geweest dat de honderd doelpunten heeft gehaald boven het kelderniveau. In 1997 presteer de HW'24 dat. De Hulster club werd met vlag en wimpel kam- gen huis (aanvang 14.00 uur) te gen Gestel. Het verschil tussen bei de ploegen op de ranglijst is acht punten, in het voordeel van de Brabanders. „Het is een ervaren ploeg", weet Pennings, „met na me achterin. Verder hebben ze aanvallend ook de nodige kwali teit op de flanken. In Gestel was het van Vlissingen-zijde een slech te wedstrijd (0-0), zo heb ik begre pen. Het is in elk geval een ploeg om rekening mee te houden." Aardige bijkomstigheid voor pioen in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Onder die klasse had je toen de vijfde en zelfs nog de zesde klasse. Onder leiding van trainer Ko Stoutjesdijk maakte HW'24 er geen half werk van om de degra datie van het jaar ervoor te coun teren. Alleen Luctor'88 - nota be ne vechtend voor lijfsbehoud - hield HW'24 op een gelijkspel (2-2), de overige 21 wedstrijden werden gewonnen. En riant. In de laatste wedstrijd (bij Dom burg) betekende het laatste doel punt (de 2-5 van Dennis Riet- jens) de 100e goal van het sei zoen. Sindsdien hebben elf Zeeuwse Pennings is dat hij een oude be kende tegenkomt bij Gestel. De 47-jarige Toon van Veen is nog al tijd reservekeeper bij de Braban ders. „Ik ken hem nog vanuit mijn tijd bij Tongelre. Hij was toen jeugdkeeper en ik hem hem bege leid." Vlissingen moet het zondag te gen Gestel stellen zonder drie spe lers. Salim Ben Sellam en Daniel Jansen zijn geschorst, verdediger Perry Bierkens is nog altijd herstel lende van een blessure. clubs de honderd doelpunten ge haald in de competitie. RCS was dus de laatste in de rij. Maar alle elf presteerden ze dat op het laag ste standaardniveau. Philippine is nu hard op weg na HW'24 de tweede Zeeuwse club in de drie cijfers te worden op een hoger ni veau. De Zeeuws-Vlamingen heb ben nog zes duels om dertien keer te scoren. 'Prio 1' zal voor Philippine ongetwijfeld het kam pioenschap zijn, maar met vier te genstanders uit het rechterrijtje op het programma (morgen is Corn Boys de eerste tegenstan der) lijkt de honderd halen eer der een vanzelfsprekendheid dan een opgave. Tijdens een gesprek met Ruud Pennings kwam de term onlangs een paar keer voorbij. Het hoofd jeugdopleiding van JVOZ had het meerdere ke ren over talentherkenning. Het is, vind ik, een breed begrip, want wat is nu precies een talent? En hoe herken je dat talent? Soms zie je verschrikkelijk snelle spelers, maar die missen dan vaak overzicht of techniek. Is het dan wel een talent? Of een wat houte rig ogende voetballer, die niet veel meters maakt maar dankzij zijn inzicht en traptechniek nau welijks in de problemen komt, is dat een talent? Vorige week, bij de interland van Oranje onder 19 tegen Noord-Ier- land, wemelde het in Uden van de scouts. Daar kun je tegenwoor dig ook cursussen voor volgen, be greep ik. Scouts kijken bijvoor beeld heel anders naar een wed strijd dan de doorsnee voetballief hebber. Veel scouts zijn vooral geïnteresseerd in de vaardighe den van een voetballer en kijken niet op welke positie hij speelt. Scouts kijken heel anders naar een wedstrijd dan de doorsnee voetballiefhebber. Heeft hij genoeg snelheid, hoe is zijn wendbaarheid, hoe is het met zijn motoriek? Rick van Dronge- len vertelde me na afloop wat in zijn ogen het belangrijkste is om ver te komen. „Mentaliteit." Bij talentvolle voetballers moet het beter willen worden vanuit hen zelf komen. Daarnaast heb ben ze de hulp van goede trainers nodig. Toen Van Drongelen bij JVOZ speelde zat dat met Dolf Roks en Dennis en Gérard de Nooijer wel goed. Bij dat ervaren trio was talentherkenning vaak een onderbuikgevoel. Het leidde er ruim een jaar geleden nog toe dat Reza Maipauw tussentijds overkwam van Jong Ambon. Mar cel Lourens zette de rechtsbuiten centraal achterin bij de D2 van JVOZ. Het bleek een gouden zet. Deze week kreeg Reza te horen dat hij volgend seizoen bij Sparta mag komen voetballen. Zou dat ook al zijn gelukt als hij bij Jong Ambon was gebleven? Of als hij nu nog steeds rechtsbuiten was geweest? Ik denk het niet. Je moet als talent naast de juiste mentaliteit soms dus ook een beetje geluk hebben. En mochten de scouts je talent nu nog niet her kennen; geen paniek. Uiteindelijk komen de echte talenten altijd bo vendrijven. ZATERDAG 2 APRIL 2016 Programma Maandag 4 april: 13.30 uur, openingsceremonie; 14.00 uur eerste ronde Dinsdag 5 april: 12.00 uur, tweede ronde Woensdag 6 april: 12.00 uur, derde ronde Donderdag 7 april: 9.30 uur, vierde ronde; 15.00 uur, vijfde ronde Vrijdag 8 april: 12.00 uur, zesde ronde Zaterdag 9 april: 10.00 uur, zevende ronde; 15.30 uur prijsuitreiking Prijzengeld Eerste prijs: 225 euro Tweede prijs: 170 euro Derde prijs: 150 euro Vierde prijs: 130 euro Vijfde prijs: 110 euro Zesde prijs: 90 euro Zevende prijs: 75 euro Achtste prijs: 50 euro Heike Verheul Club: WSDV Wageningen Leeftijd: 23 Beroep: studente antropologie Stella van Buuren Club: IJmuiden Leeftijd: 19 Beroep: studente zorg en welzijn Ester van Muijen Club: WSDV Wageningen Leeftijd: 24 Beroep: studente onder wijswetenschappen Denise van Dam Club: RDC Rijnsburg Leeftijd: 21 Beroep: studente culturele en maat schappelijke vorming Jacqueline Schouten Club: IJmuiden Leeftijd: 51 Beroep: makelaar Vitalia Doumesh Club: Damcombina- tie Zaanstreek Leeftijd: 50 Beroep: damster en meditatielerares Rianka van Ombergen- Rentmeester Club: PWG 's-Gravenpolder Leeftijd: 29 Beroep: medewerker financiële administratie Leonie de Graag Club: Witte van Moort Westerhaar Leeftijd: 28 Beroep: salescoördinator 25 VC Vlissingen heeft na twintig wedstrijden 25 punten. Eigenlijk hadden dat er 29 moeten zijn, maar de KNVB gaf de ploeg vier punten in mindering. CIJFERS O ZEEUWSE Op het weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke zaterdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 64