Hardlopen en film kijken in PZC Familieloop PZC Marathon Zeeuws-Vlaanderen is aan achtste editie toe SPORT 9 Voorzitter wil ook steeds meer atleten uit andere provincies en België aan het vertrek krijgen. familieloop VLAA Het is aftellen tot de start van de achtste edi tie van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Op zaterdag 16 april maken hardlo pers uit allerlei windstreken zich op voor een wedstrijd van 42 kilo meter en 195 meter tussen Hulst en Terneuzen. De PZC kijkt in de ze rubriek met verschillende be trokkenen vooruit naar het evene ment. Organisator Arnold Boon man bijt het spits af. In 2009 nam Marlon Roels het initiatief voor een marathon door het Zeeuws-Vlaamse landschap. Sindsdien is het met de populari teit van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen crescendo ge gaan. „Dat komt onder meer door het schitterende parkoers", ver klaart de huidige organisatievoor zitter Arnold Boonman. „Volgens mij kan je geen mooier parkoers tussen Hulst en Terneuzen uitzet ten." Daarnaast spreekt de kleinscha ligheid hardlopers aan volgens de Hulstenaar. We zijn geen mas- 'Gezelligheid staat bij ons hoog in het vaandel en dat kunnen we waarborgen met een deelnemerslimiet van 750 lopers' sa-evenement. Gezelligheid staat bij ons hoog in het vaandel en dat kunnen we waarborgen met een deelnemerslimiet van 750 lopers. De eerste vijf edities lieten we wel iswaar slechts 500 lopers toe, maar daarna zijn we tot de conclu sie gekomen dat 750 deelnemers eveneens mogelijk zou moeten zijn." Voorlopig staan zo'n 600 lopers ingeschreven voor de marathon. Boonman ziet dus nog ruimte voor verbetering. „We proberen als organisatie steeds professione ler te worden. Dat moet voor extra naamsbekendheid zorgen. De ma rathon is natuurlijk in Zeeland heel bekend, maar we hopen ook meer deelnemers uit de andere Nederlandse provincies en België te trekken. Het zou mooi zijn als we in de toekomst daadwerkelijk 750 hardlopers aan het vertrek kunnen krijgen bij de marathon." Nu de laatste weken voor de start van de Marathon Zeeuws-Vlaanderen zijn aangebro ken, neemt ook de druk op de schouders van de organisatie toe. „Ik ben elke avond een paar uur met de Marathon Zeeuws-Vlaan deren bezig", geeft Boonman toe. „Natuurlijk hebben we al veel voorbereid, maar als organisatie blijf je altijd bezig. Zo moeten er dagelijks mails over allerlei zaken beantwoord worden. Ik moet dat dirigeren en zorgen dat alles bij de juiste werkgroep belandt. Veilig Ondanks alle hectiek vindt Boonman toch nog even tijd om vooruit te blikken op de komende editie. „Ik verwacht een spannen de wedstrijd, zowel bij de man nen als bij de vrouwen. Het be langrijkste is echter dat alle lo pers, toeschouwers en vrijwilli gers weer veilig thuiskomen en een leuke dag hebben gehad. Dan kijk ik tevreden op deze jaargang terug. Meer kun je als voorzitter van de organisatie immers niet wensen", besluit Boonman. zaterdag 25 juni 2016 De halve marathon is komen te vervallen, de organisatie (PZC en Dynamica) heeft nu gekozen voor een 5 kilometer. Daarmee willen ze het familiaire karakter van de loop meer benadrukken. Bovendien zijn er in deze perio de al verschillende andere halve marathons. Vooral onder vrou wen bestaat behoefte aan het lo pen van 5 kilometer, kijk maar naar het succes van de Ladiesrun in Goes en die van de Kustmara- thon. Daarnaast richt de organisa tie zich ook meer op de jeugd. Voor velen bleek de 3 kilometer die tot vorig jaar nog gelopen kon worden net te ver. Voor de jongeren tot een jaar of veertien is er nu een wedstrijd over zo'n 1600 meter. Stilstand is achteruitgang. Je moet de deelnemer tegenwoor dig blijven verrassen, kijk maar naar het succes van andere hard loopwedstrijden. Daarom is er ook gekozen voor een nieuw par koers, waarbij onder meer het Bellamypark wordt aangedaan. Aan de Familieloop kan iedereen meedoen. Bij sommige hardloop wedstrijden zijn de deelnemers bang dat ze als laatste over de fi nish komen. Bij de PZC Familieloop heb je dat helemaal niet, elke finisher is een winnaar. Om het evenement nog aantrek kelijker te maken wordt de lo pers de mogelijkheid geboden om na afloop naar de bioscoop te Cine City gestart, dit moet een extra dimensie geven aan de PZC Familieloop. De organisatie hoopt op een recordaantal deelne mers. PROGRAMMA PZC FAMILIELOOP OP ZATERDAG 25 JUNI ZATERDAG 2 APRIL 2016 Organisatie streeft deelname van 750 naar atleten door Job de Feijter Arnold Boonman voorzitter Ines van Rinsum won vorig jaar bij de vrouwen de marathon van Zeeuws-Vlaanderen. Ze realiseerde een tijd van 3.24.39. Bij de mannen ging de zege naar Erwin Harmes uit Middelburg. Hij liet een tijd van 2.31.53 noteren en liet Huub van Noorden achter zich. foto Camile Schelstraete door Maurice Steketee VLISSINGEN. Een nieuw parkoers, andere afstanden en een flitsende start vanuit bioscoop CineCity in Vlissingen. De PZC Familieloop heeft een metamorfose ondergaan. De inschrijving voor het hardloop evenement gaat vandaag open. Op zaterdag 25 juni klinkt om 9.15 uur het eerste startschot. Wat verandert er aan de PZC Familie loop? Waarom is er een nieuwe weg inge slagen? Wat maakt de PZC Familieloop zo bij zonder? Wat kunnen we dit jaar nog meer gaan. Er wordt ook bij en vanuit verwachten? De PZC Familieloop vindt dit jaar plaats op 25 juni en start bij Cine City aan de Spuikomweg. Programma: 9.30 uur: start 1,8 km (5 euro); 10.15 uur: start 5 km (10 euro); 10.15 uur; start 10 km (12.50 euro). Er zijn slechts 1500 startnummers beschikbaar. Zorg dat je erbij bent en schrijf je snel in! Inschrijven kan via www.pzc.nl/club Nieuw dit jaar is de mogelijkheid om een bioscoopkaartje voor de film 'Race' of een kinderfilm in CineCity bij te bestellen voor maar 5 euro. (Losse verkoop: 7 eu ro) Aanvang kinderfilm: 10.30 uur. Aanvang 'Race': 12.30 uur. Race vertelt het verhaal van atletiek- held Jesse Owens.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 62