Trainer Ronald Koeman kan het sprookje van Georginio Wijnaldum stressvrij, ook voor kraker tegen Norwich City 2 SPORT INTERVIE 1 Zijn vriendelijke lach, puntige hu mor en staat van dienst als voet baller maken Ronald Koeman tot een van de meest geliefde mana gers in de Premier League. Journa listen sparen de Nederlander in lastige tijden, hij krijgt alle credits voor zijn werk bij Southampton en collega's zien hem graag. Mor gen hoeft hij echter op weinig sympathie te rekenen. Niemand wil dat de mooie droom van Lei- cester City straks niet uitkomt. Voetballiefhebbers in Enge land, Europa en ver daarbuiten kij ken vol verwachting uit naar de ontmoeting. Met nog zeven wed strijden te gaan kan Leicester een stap dichter bij een onverwachte landstitel komen. De voorsprong van vijf punten op nummer twee Tottenham Hotspur is stevig, maar kan ook nog zomaar nog uit handen worden gegeven. Trainer Claudio Ranieri lachte voorheen om vragen over mogelij ke kampioensstress. Zijn team hoefde volgens hem niets. Deze af leidingsmanoeuvre werkte lang. Inmiddels krijgt de druk wel dege lijk vat op de ploeg. De gewijzigde status van veel spelers draagt hieraan bij. Jamie Vardy, Riyad Mahrez en Danny Drinkwater behoren inmiddels tot de elite. Vooralsnog gaan ze hiermee goed om. Vardy schitter de in de oefenduels met Neder land en Duitsland, terwijl Drink water zeer verdienstelijk zijn de buut maakte voor Engeland. Vreemd genoeg Vreemd genoeg kan deze klasse in het voordeel van Southampton werken. Koeman domineert graag met zijn elftal, maar staat erom be kend voorname tegenstanders met een tactische vondst in verle genheid te kunnen brengen. Leicester, leunend op snelheid in de counter, kan zomaar ge dwongen worden het spel te moe ten maken. Ranieri moet een te genzet paraat hebben. Ronald Koeman is een van de meest geliefde managers in de Premier Lea gue, maar morgen tegen koploper Leicester City even niet. foto Reuters door Geert Langendorff SOUTHAMPTON. Ronald Koeman kan morgen met Southampton in het King Power Stadium de titelas- piraties van koploper en knuffel- ploeg Leicester City frustreren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 55