Zeeuwse christenvrouwen aan de wandel wmm on ni ken werk ZEELAND 13 een ander beeld van het Zeeuwse nieuws WEI .fffli Wmm«m SU SBPIB Geland Zomaar boem in het vakantiepark van de Braakman geland. Op de vlucht voor oorlog of armoede. Steigerend in het lage licht voel je je even geen kind van de rekening, foto Ronald den Dekker Dient het voorjaar zich aan en dan sluiten maar liefst duizend Zeeuwse vrouwen zich binnen op. Het is niet te geloven, maar zo veel vrouwen zijn er in totaal bij de vrouwendagen van Zij en Zeeuws, waar vandaag een colum niste van Visie en de directeur van Stichting tot Heil des volks spre ken. De vrouwen die op 16 april en 28 mei deelnemen aan wandeltoch ten hebben het misschien beter be keken, als het om genieten van de lente gaat. Zij en Zeeuws is het enige pro vinciale lifestylemagazine voor christelijke vrouwen. Maar eigen lijk ook een soort community met activiteiten zoals vrouwendagen, een vrouwenloop en een conferen tie. Vrouwen zien al snel bekenden in het blad en elkaar ontmoeten of samen optrekken is nog leuker. Een aantrekkelijke spreker en hup- pakee, terwijl rokjesdag ongepland vroeger is dan anders, zitten zij bin nen. Al waai ik soms uit mijn jasje, ik geniet mooi van de eerste war me zonnestralen en rijg wande lend steeds meer kilometers aan el kaar. Ik ben niet de enige, lijkt 't. Er lopen op Walcheren heel wat groepjes vrouwen rond, sommige gaan steeds verder en harder lopen wanneer de wandelmarathon dich terbij komt. Maar christelijke vrou wen trainen voor een ander doel. Op 16 april is in Vlissingen het evenement 'vrouwen lopen voor vrouwen' van Vrienden van De Hoop. Vrouwen kunnen zich in schrijven om tien of twintig kilo meter te wandelen en zich daar voor te laten sponsoren. De op brengst van de tocht is voor het ge zamenlijk opvangen van moeders en hun jonge kinderen bij Sta Op. Dat is effectief, want het motiveert de moeders om in behandeling te gaan en te blijven. De behandeling van vrouwen wordt gefinancierd, het gelijktijdig met de moeders op vangen van kinderen wordt be taald uit giften en de opbrengst van deze wandeltocht. Op 28 mei beleven de vrouwen van Zij en Zeeuws hun 'eerste weidegang': op Tholen. Daar kan door vrouwen twaalf of achttien kilometer wor den gewandeld voor International Justice Mission. Deze organisatie steunt vrouwen en kinderen die worden uitgebuit of slachtoffer worden van (seksueel) geweld. Lo pen mannen zich misschien min der snel het vuur uit de sloffen voor deze doelen? Volgens de organisatoren breng en sponsorwandeltochten al zeven jaar op rij heel wat vrouwen op de been. Het past in de trend om bui ten te bewegen en in de rij evene menten voor vrouwen zoals de Rokjesdagloop vandaag in Amster dam en de Ladiesrun morgen in Goes. In tegenstelling tot de hard loopevenementen, kan iedereen die recht van lijf en leden is een af stand wandelend overbruggen. Wandelen is onder druk-druk-drukke vrouwen popu lair en leidt tot minder blessures dan hardlopen, maar verzustert evengoed, misschien wel meer. On derweg kunnen vrouwen immers het leven beschouwen en er is heel wat wereldproblematiek te bespre ken. Groepjes vrouwen, ofwel teams, zijn bij de sponsortochten dan ook van harte welkom. ZATERDAG 2 APRIL 2016 Kek! door José Baars Overzicht van de kerkdiensten voor zondag op www.pzc.nl/monnikenwerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 46