De VierbannenOuwerkerk ETEN 10 ZEELAND De Vierbannen in Ouwerkerk is nog maar vier jaar in bedrijf, maar acteert al tijden op een hoog niveau. Een Michelinster is slechts een kwestie van tijd. ie het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk heeft bezocht, kent De Vierbannen. Het restau rant ligt er pal naast. Het is een rechthoekige bak van beton, staal en glas. Een architectoni sche knipoog naar de caissons waarmee het dijkgat in 1953 werd gedicht. Als we er op eerste paasdag arriveren om eens goed te gaan eten, is het code rood. De wolkbreuk ontlaadt zich precies boven De Vierbannen. Rennen mag niet baten. Van de parkeerplaats naar de voordeur halen we met gemak een nat pak. Binnen druipen we uit in een strakke, moderne ambiance van grijze na tuursteen, witte muren en donker hout. De grijze kuipjes zitten prinsheerlijk. En voor waar, meteen zet de zon het licht aan op de Oosterschelde. Hebben wij weer. Aan de kachel van De Vierbannen staat de getalenteerde chef-kok Wouter Kik (26). De jonge hond leerde de kneepjes bij D.P. Arken bout van De Vluchthaven in Bruinisse, Gallery Restaurant in Reykjavik en, last but not least, tweesterrenrestaurant Inter Scaldes in Kruinin- gen. In 2012 deed Kik van zich spreken in het tv-programma Menu van Oranje, waarin jonge koks tegen elkaar streden om een menu te mo gen koken voor - toen nog - prins Wil lem-Alexander en prinses Maxima en hun Oranjefonds. Kik maakte gehakt van sterren chef Fred Mustert. Boerenzoon Kik is van de 'lichte keuken'. Hij werkt graag met producten die zo uit de na tuur komen: bloemen, kruiden, zeewier en veel groenten. Zijn vis koopt hij in bij twee Bruse vissers. Het restaurant houdt ook eigen Hongaarse wolvarkentjes die noten en andere lekkernijen in hun trog aantreffen. „Ik wil dat natuurlijke verder uitbouwen. Nog meer zelf plukken bijvoorbeeld", zegt Kik. Onze assertieve serveerster spuwt het vier gangenmenu (inclusief wijnarrangement) er uit. Kreeft is er nog niet, waarschuwt ze. „Vol gende week begint het seizoen pas." Onze amuses zijn net zo wervelend als deze dame. De merengue van groene appel met codium (zeewier) vormt de luchtige, frisse aftrap van een reeks smaakvolle keukenfantasietjes. Peer met een bodempje van kastanje en geschaafde macadamia is een mildzoet, notig vervolg. Al leen hebben we presentaties op een bedje van keien onderhand wel gezien. Een bollige kom met uienschuim en rode peper steelt onze harten. We proeven zachte ui, iets kazigs en een pikant je van de peper. Prachtig in balans allemaal. Dat geldt ook voor een schijf ui met Veerse schapenkaas. Het beet gaar uitje krijgt sterk tegenspel van de rokerige kaas. Een explosief op je tong. De absolute kwintessens is een coulis van rode biet met knapperige venkel en een que nelle van karnemelkmousse. Een meesterwerk van zoet, zuur, zout en bitter. Chef-kok Kik bindt de biet met roodwier, zodat de rode kleur helder blijft. We denken dat vegetariërs hier een ultiem smulmoment beleven, mits er geen gebruik wordt gemaakt van stremsel. Dat is een showstopper, drukken vegetariërs me el ke week op het hart. Kik weet ook van wanten met Oosterschel- depaling, die de eerste viool speelt in een oogstrelende compositie van granny smith, al gen, opgerolde beetgare komkommer, knolsel der^?) en een saus van bergamot. De zachtge- rookte paling is, samen met de bergamot, net als de tongzoen van je eerste lief: intens mond- vullend zonder dat het meteen tegen staat. Dat smaakt naar meer! Onze serveerster - schrik, ineens duikt ze achter ons op - schenkt er een floraal-fruitige Riesling uit de Pfalz bij. Na deze rassige superwijn valt de aardse witte Costières de Nïmes eerst wat tegen. De nadrukkelijke alcohol verdwijnt echter bij de tongschar met garnaaltjes, wortel, pompoen en gember. De ovalen plas schuimende jus wordt bij elkaar gehouden door een minidijkje van pompoen. Dezelfde groente zien we terug in een driedimensionaal gelaat van een mans persoon. De volle gerookte smaak doet het goed bij de perfect gegaarde tongschar. Kik be waart ook hier de balans, want de gember is al lerminst dominant. De citrusgelletjes op het HET MENU WAAR DE REKENING 2 x menu vier gangen 110,00 2 x wijnarrangement58,00 lx aperitief 4,50 1 x fles mineraalwater 5,00 totaal: 182,10 af: 1 menu vier gangen 55,00 totaal: 127,10 Meesterlijk is de coulis van door Frank Balkenende Onder de titel De Oosterschelde en de Kluten (klei) biedt De Vierbannen me nu's van vier, vijf en zes gangen. Ze kos ten 55 tot 75 euro. Een bijpassend wijn arrangement loopt van 29 tot 39 euro. Gasten kunnen ook a la carte eten. Bij voorbeeld drie berei dingen van Ooster- scheldekreeft. De Vierbannen vraagt daar elf euro per ons voor. Voor vegetariërs biedt het Ouwer- kerkse restaurant verschillende moge lijkheden. devierbannen.nl IDe Vierbannen Weg van de Buitenlandse pers 3| 2 x espresso4,60

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 43