Elektrische tuktuks blijven langs de Veerse kust rijden Bouw Hof Vlugtenburg dichterbij Geen oplossing conflict hotel in Oostkapelle 8 WALCHEREN Nehalennia kiest voor de bus IWee dagen beeldende dans van Forti en Palestine in Vleeshal Het is lente! zonder jas, mét een maatje Word vrijwilliger bij Manteling! Ruim zesduizend passagiers lie ten zich tussen 25 april en 30 au gustus 2015 vervoeren door de ge le elektrowagentjes. Die rijders be taalden in totaal 11.566 euro voor hun ritjes. Voldoende voor de ge meente Veere om de proef van af gelopen jaar voort te zetten, en er 24.500 euro in te steken. Uit de evaluatie van het experi ment bleek dat de 6321 passagiers tijdens 1940 ritten zijn vervoerd. Een rekensommetje leert dat er wekelijks gemiddeld 351 mensen in 108 ritten en dagelijks vijftig passagiers in vijftien ritten zijn vervoerd. Dat waren over het alge meen korte ritjes, waarbij Dom burg veruit favoriet was. Tuk tuk-standplaats 'de kerk' bleek in De proef met elektrische tuktuks langs de kust in de gemeente Veere wordt dit jaar voortgezet. de badplaats een geliefde opstap- plek. Zeven cliënten van Orionis reden als chauffeur op de tuktuks. Het is de bedoeling dat Orionis bij het project betrokken blijft. Hoewel het aanvankelijk de be doeling was dat ritten met pin of via de Zeelandpas werden betaald, ging het merendeel toch handje contantje (ruim 80 procent). Niet alleen omdat toeristen, met name Duitsers, het gebruik van de Zee landpas niet kennen, maar ook omdat de mobiele pinapparaten in het buitengebied niet goed wer ken. Een probleem waar de ge meente Veere overigens al langer mee kampt. De gemeente wil 20.000 euro uittrekken voor het opstellen van een plan van aanpak om goed breedbandinternet te rea liseren in het buitengebied. Dat komt maandag aan de orde in een algemene commissievergadering. Dit seizoen moet 'het jaar van de waarheid' worden. De bedoe ling is dat het project daarna finan cieel op eigen benen staat. Ge dacht wordt daarbij aan het opne men van de tuktuk in toeristische arrangementen en verdere samen werking met de Zeelandpas. VLISSINGEN. Niets lijkt de bouw van het woonwijkje op Hof Vlug tenburg nog in de weg te staan. B en W van Vlissingen stellen de ge meenteraad voor een bestem mingsplan vast te stellen voor Sou burg-Noord, waarin Hof Vlugten burg ligt. Tijdens de inzageter- mijn zijn geen zienswijzen op het plan binnengekomen. MIDDELBURG Scholengemeen schap Nehalennia in Middelburg laat de leerlingen die dit weekein de voor een uitwisselingsproject naar Andelfïngen in Zwitserland vertrekken, per bus reizen. De di rectie heeft daartoe besloten van wege terrorismedreiging. De leer lingen zouden vliegen vanaf vlieg veld Keulen/Bonn, maar dat is vol gens berichten in diverse media een mogelijk doelwit van IS. Nehalennia krijgt zelf bezoek van twee Italiaanse scholen. Leerlin gen uit Amiens in Frankrijk ko men niet: die school heeft beslo ten dat schoolreizen naar Neder land niet mogen doorgaan. Projectontwikkelaar Martin Dekker van Vastgoed Dekker BV presenteerde onlangs een plan voor de aanleg van een woonwijk- je op het voormalige landgoed. Een laan vanaf de Schroeweg rich ting rijksweg A58 komt uit bij een groot herenhuis, waaromheen een gracht wordt aangelegd. Aan bei de zijden van de laan is plaats voor tien tot vijftien woningen, waaronder de oude boerderij die momenteel wordt gerenoveerd. Om bouw van huizen aantrek kelijk te maken, vereist de Wet Ge luidhinder vaststelling van hogere geluidswaarden. De bovenste eta ge van het te bouwen herenhuis wordt een kantoor of maatschap pelijke voorziening. III. Manteling 0118-553530 Ze kregen twee weken geleden van de kantonrechter het verzoek om te proberen er samen uit te ko men. Nu dat niet gelukt is, doet de kantonrechter binnenkort uit spraak over het geschil. De eigenaren, de gebroeders Nas, eisen dat het hotel ontruimd wordt omdat de huurders al maan den geen huur meer betaalden. Dat deden en doen Danny en Sa- brina de Boer niet, omdat ze vin den dat ze bedonderd zijn toen ze vorig jaar het huurcontract teken den. Ze moeten maandelijks 10.000 euro betalen en dat is vol gens hen veel te veel. Volgens het echtpaar en hun raadsmannen zouden ze onjuiste cijfers over de omzet van de afgelopen jaren heb ben gekregen. Dat wordt ontkend door Nas en zijn raadsman. Beide partijen verwachten dat de kantonrechter de komende week een uitspraak doet. Daar naast lopen er nog twee andere rechtszaken. De huurders willen bereiken dat het contract wordt ontbonden en dat ze al het geld te rugkrijgen dat ze hebben geïnves teerd in het hotel. Ze hebben na melijk een deel van de inventaris gekocht. De huurders willen dat het contract wordt ontbonden en dat ze al het geld terugkrijgen dat ze hebben geïnvesteerd. De eigenaren op hun beurt wil len ook dat het huurcontract wordt ontbonden en dat de huur ders uit het hotel worden gezet. Ze lieten al weten dat ze het hotel zelf wel willen exploiteren. Wanneer beide rechtszaken die nen is nog niet bekend. Nieuw in LED verlichting In de regio Simone Forti en Charlemagne Palestine voeren vandaag en morgen een speciale versie van hun performance 'Illumina tions' uit in de Vleeshal in Mid delburg. 'Illuminations' is on derdeel van de solotentoonstel- Mijll dorp, mijn stad ling 'Here It Comes' van Simo ne Forti die tot en met 3 april te zien is in de Vleeshal. Bezoe kers zijn vandaag om 20.00 en morgen om 16.00 uur welkom in de Vleeshal, Markt 1 in Mid delburg. De toegang is gratis. Zaterdag KOUDEKERKE Het Blauwe Hof, 10.00-16.00 uur - Overdekte boeken- en brocante markt Plein bij Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7, 10.00-16.00 uur - Boekenverkoop; Ka- naalweg 22,11.00 uur - Start groeps- wandeling voor sin gles van 40 tot 60 jaar; Koffiehuis Isings, 13.00 uur - Optreden akoes tisch duo 'SENSE'; Kringloopwinkel Lotus, Bogardstraat 33,13-45 uur - Mode show; Bastion 40, 14.30 uur - Activitei tenvereniging Het Bastion organiseert maandelijkse bingo; Middelburgs Thea ter, Verwerij straat 53,20.00 uur - Voor stelling 'Vechtpartij en'; Stadschouw- burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Muzika le voorstelling JP The Seeger Session Band; Cinema Mid delburg, Kloveniers doelen, vanaf 19.00 uur - Vertoning 'Spotlight' en 'Fran- cofonia'; Vlasmarkt, vanaf 19.00 uur - Optredens 'Tribute to Tribute' met odes aan Led Zeppe lin, Rolling Stones en Muse; Zeeuwse concertzaal, 20.15 uur - Concert Cico- nia Consort 'De Orient-Express'; De Spot, Bedde- wijkstraat 15,21.00 uur - Optreden Bro ken Brass Ensemble en Pushin Wood Soundsystem Theater de wegwij zer, 20.30 uur - Voorstelling Max van den Burg Podium Razzma tazz, Middelburgse straat 113, 20.30 uur - Concert Frederi- que Spigt Band Van Serooskerke- laan 9,13.00-16.00 uur - Eéndaagse Aquarel workshop door Ida Nauta; Dorpskerk, Van Cit- terstraat 69, 20.00 uur - Harp- en klari netconcert door Co- rine van Dijk, Hans van Hest en studen ten van de Zeeuwse muziekschool Het Akkoord, Oude straat 9, 20.00 uur - Toneelvereniging Veere brengt de voorstelling 'Bella's Beautysalon' Wijk Vredehof, Vrij- domweg 42, vanaf 09.00 uur - Rom- melroute, bewoners zetten hun koop waar in voortuinen en/of hun garage pad; Dreesstraat 2, 14.30 uur - Onthul ling beeld Teja Van Hoften in Kunst park Vlissingen; Theater Spoetnik, Oude Markt 39, 20.00 uur - De Zeeuwse Komedie speelt komedie 'Treinen kunnen ke ren'; CCXL Theater, 20.15 uur - Concert Gare Du Nord; De Piek, 21.00 uur - Zeeuwse Rapper Bas de Meijer (BDM) lanceert zijn nieuwe EP Het Blauwe Hof, 10.00-16.00 uur - boeken-brocante markt M.H. Boassonweg 4, vanaf 09.00 uur - Start Endura Clas sic, fietstocht; 15.15 uur - Muzikale kin dervoorstelling 'Het wezen van de oli fant'; Middelburgs Theater, 14.30 uur - Voorstelling 'Vecht partijen'; Ter Reede, Vrede hoflaan 370,11.30 uur - Concert Step hanie Proot; Stich ting Majoraat, Van Hogendorpweg 58a, 13.30 uur - Country dansmiddag m.m.v. Country DJ, Team KMW en zangeres Conny Lee; CCXL Theater, Spuikom- weg 1,15.00 uur - Concert The Kilken- nys; Theater Spoet nik, 15.00 uur - De Zeeuwse Komedie speelt komedie 'Treinen kunnen ke ren'; Sint Ja- cobskerk, 17.00 uur - Oecumenische Evensong door Annemarie Zevenbergen DOMBURG. Zacht zoevend in een tuktuk over de Westkapelse Zee dijk. Dat bleek afgelopen jaar het meest geliefde ritje in één van de vier elektrische tuktuk-limousines die langs de Veerse kust reden. 1111 I I I Mantelzorg I Zorgvrijwilligers info@mantelingwalcheren.nl www. manteli ngwalcherennl door Emile Calon OOSTKAPELLE. Eigenaren en huur ders van het Oostkapelse hotel Het Rijswijksche Huis zijn er niet in ge slaagd overeenstemming te berei ken over een nieuwe huur. Floodlight schijnwerper De floodlight schijnwerper is naast het verlichten van terreinen ook geschikt voor verlichting van reclameborden, gevels, objecten, etc. De behuizing is van aluminium met een zwarte verstelbare montagebeugel. Het armatuur is verkrijbaar in warm wit of koel wit en in verschillende lichtsterktes. Heeft u vragen of wilt u prijzen weten, neem dan contact op met: Meeuwse Handelsonderneming b.v. Albert Plesmanweg 6,4462 GC Goes Tel. 0113-21620 Fax 0113-232214 Email info@meeuwse-goes.com. MIDDELBURG Kindertheater en boekpresentatie in de Drvkkery Op koopzondag 3 april houdt boekhan del de Drvkkery twee activiteiten in de winkel. Theater Split speelt om 15.15 uur de muzika le kindervoorstelling 'Het wezen van de olifant (naar het boek van Toon Telle- gen). Schrijfster An ne Eekhout (foto) brengt vanaf 14.00 uur op een bijzonde re manier haar nieu we roman 'Op een nacht onder de aan- MIDDELBURG dacht'. Dit doet ze vanuit een bed. VLISSINGEN Activiteiten rond mediaopvoeding in bibliotheek Tijdens de Media Uk- kie Dagen die tot 8 april duren helpt de bibliotheek in Vlissin gen ouders van jon ge kinderen bij vra gen over mediaop voeding. Zo staat de peuterochtend op woensdag 6 april in het teken van 'spelen met digitale media'. MIDDELBURG Vrouwentraining In Middelburg vindt vanaf maandag 4 april de Vivo-vrou- wentraining plaats. Doel van de training is goed voor jezelf zorgen en de rust in jezelf (her)vinden. De training kost 90 euro. Opgeven kan via www.vivotrainin- gen.nl. MIDDELBURG NIEUW- EN SINT JOOSLAND OOST-SOUBURG SINT LAURENS VEERE VLISSINGEN Zondag KOUDEKERKE MIDDELBURG VLISSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41