Cees Liefting: politiek moet nu aan de slag met Westerscheldetunnel R de provincie Makelaars: nog steeds een lastige markt ZEELAND 3 Jongen geslagen door onbekende NOORDWELLE SINT JANSTEEN OOSTKAPELLE NIEUWVLIET. De 40.000 handteke ningen zijn niet gehaald. Op 1 april, toen de inschrijving voor de petitie 'vrije doorgang Wester scheldetunnel' sloot, stond de tel ler op 29.820 handtekeningen. Toch is petitionaris Mark Perquin uit Nieuwvliet dik tevreden. „We hebben wél wat bereikt." Op 14 april heeft Perquin een onderhoud met gedeputeerde Harry van der Maas. De gemeen teraad Terneuzen heeft twee mo ties aangenomen, zegt Perquin. Een SGP-motie gaat over het oor merken van tunnelopbrengsten voor versnelde aflossing. De ande re is een oproep om te blijven ij veren voor afschaffing van de tol. En zolang dat niet zo is, te onder zoeken of mensen die door de tol extra geraakt worden, kunnen worden gecompenseerd, laat wet houder Cees Liefting weten. „Per quin heeft zijn werk gedaan. He tis nu aan de politiek." Het colle ge heeft opdracht gegeven argu menten te zoeken die de nood- De policiti willen aansluiting zoeken met Dordrecht en Texel, die met vergelijkbare problemen kampen. zaak ondersteunen om de tol te schrappen. De uitgebreide motie geeft allerlei suggesties voor ver der ondezoek. Zoals: is het moge lijk meer tunnelvrije dagen te houden? Kunnen de aandelen van de tunnel worden overgeno men? Zouden sociaal-maatschap pelijke organisaties korting kun nen krijgen? Kan de T-Tag goed koper worden gemaakt voor woon-werkverkeer? Kan het digi tale 'free flow system' de kosten van de tunnel verlagen? „Daar wordt allemaal naar gekeken", al dus Liefting. Hij zegt dat gezocht wordt naar aansluiting met Dord recht en Texel, die met een verge lijkbare problematiek kampen. MIDDELBURG. Een 19-jarige inwo ner uit Middelburg is donderdag in de Burgemeester Dregmans- straat in Middelburg mishandeld. Dat gebeurde rond 23.40 uur. De jongen fietste over de Breeweg en werd in de Burgemeester Dreg- mansstraat geblokkeerd door een onbekende man. De dader sloeg hem op het gezicht. Het slachtof fer rende daarna weg. De dader is een blanke man met een kaal hoofd en een smal gezicht. Hij is ongeveer 30 jaar oud, heeft een normaal postuur en is 185 cm lang. Hij droeg zwarte kleding. woneninrittenburg.nl de 'prijs op aanvraag'-aanbiedingen uit het segment maar buiten beschouwing. Exorbitant? Ach, alles is relatief. Ver geleken met de 'poenpaleizen' in andere provincies zijn zelfs de fraaiste stulpjes hier bijna nederig. De prijzen op Funda 'Het moet echt iets bijzonders zijn wil men er zoveel geld voor betalen' Peter Kodde makelaar lopen op tot 8,75 miljoen euro. Dan ben je wel de nieuwe eigenaar van de Laren- se villa van Reinout Oerlemans. Zeeuwse miljoenenhuizen blijven voorlopig een lastige markt, zeggen ma kelaars. Volgens Mark Faasse, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de NVM, zijn er in 2015 hooguit negen van eige naar verwisseld. Dat is vergelijkbaar met voorgaande jaren. „Voor een belangrijk deel gaat het om tweede huizen. Men zoekt een leuk pied-a-terre." „Ik kan nog niet zeggen dat er veel stijging in zit", stelt Peter Kodde van Delta Makelaardij, dat zich volop in het topseg ment beweegt. Het al lerbelangrijkste: locatie. En in goede staat en - opvallend genoeg - niet té veel grond. „Het is vaak een weekendhuis, dus men wil er niet veel werk aan heb ben. Het moet echt iets bijzonders zijn wil men er zoveel geld voor betalen. Vaak sla je als verkoper je slag in de eer ste twee weken." De rest staat veelal langdurig te koop. Gemiddeld vijftien maanden, leert een inventarisatie. Kod de telt er nog een paar maanden bij op. De potentiële clientèle bestaat onder meer uit buitenlandse investeerders. „Bij de bank brengt het geld niets meer op. Dus stoppen ze het in immobiliën", zegt Abraham Wisse van Wisse Vast goed. „Ze staan hier echter niet rijendik voor de deur. Maar als het maar een uniek plekje is, liefst aan de kust, vind je er altijd wel een koper voor." ZATERDAG 2 APRIL 2016 geld Waar: Wellandweg 10, Noordwelle. Wat: Landhuis, bouwjaar 1975, tien ka mers, zeven slaapkamers, 348 vierkante meter woonoppervlakte, 1579 kubieke meter inhoud, 25.230 vierkante meter grond. Vraagprijs: 1.495.000 euro. Te koop sinds: juni 2014, via Delta Ma kelaardij. Bijzonderheden: Privacy verzekerd. Huis ligt verscholen aan het eind van een lan ge oprijlaan, aan de rand van het dorp. Op het perceel worden 'met enige regel maat' reeën waargenomen. Eén woon laag, dus alles bevindt zich op de begane grond. Verwarmd buitenzwembad, sau na en jacuzzi aanwezig. Waar: Heerstraat 19, Sint Jansteen. Wat: Onder architectuur gebouwd land huis in klassiek Engelse stijl, bouwjaar 1996, vijf slaapkamers, 320 vierkante meter woonoppervlakte, 26.332 vierkan te meter grond. Vraagprijs: 1.350.000 euro. Te koop sinds: juni 2015, via makelaars kantoor Kindt+Biesbroeck. Bijzonderheden: Riant en royaal uitge rust landgoed met imposante oprijlaan. Omringd door fraaie tuin (met zwem bad) en bebossing met wandelpaden, waardoor men 'ongestoord door het ei gen bos kan wandelen'. Achter de wo ning staat het 'jachthuis'. „Ideale ruimte voor feesten en partijen!" Waar: Duinbeekseweg 7, Oostkapelle. Wat: 'Hof Klein Berkenbosch', bouwjaar 1691, dertien kamers, acht slaapkamers, 649 vierkante meter woonoppervlakte, 2826 kubieke meter inhoud, 35.592 vier kante meter grond. Vraagprijs: op aanvraag ('boven de 2 miljoen euro', volgens de makelaar). Te koop sinds: maart 2015, via Wisse Vastgoed. Bijzonderheden: Vermoedelijk het duur ste object dat nu in Zeeland te koop staat. Een van de weinige buitenplaatsen die behouden zijn gebleven. In 2002 vol ledig gerenoveerd, met behoud van his torisch karakter. Perceel loopt naadloos over in de Manteling. „Kortom, leven als een koning", aldus de makelaar. voor huizenkoper met door Ondine van der Vleuten 'middelburg G VERKOOP 3E FASE GESTART! NIEUWBOUW IN MIDDELBURG Vrijstaande woning vanaf 400.000,- v.o.n. pSgK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 36