Miljoenenverlies Vlissingse grond Rutte zet een groot vraagteken Taart Al 390 miljoenenwoningen in 2 ZEELAND Manege dicht wegens droes Het aantal woningen dat meer dan een miljoen euro waard is stijgt snel. Ook in Zeeland. De kopers staan echter nog niet in de rij. COMMENTAAR Mark Rutte stuurt Nederland het weekeinde in met een groot vraagteken. De premier zegt in een inter view met deze krant dat Oekraïne niet in de EU komt. En dat Kiev ook naar Moskou moet kijken. Kennelijk wil Rutte de angel halen uit het referendum van aan staande woensdag. Die volksraadpleging gaat formeel alleen over de goedkeuring van een handelsovereenkomst met Oekraïne, maar iedereen weet dat er meer speelt. Niet voor niets begint het verdrag met de keuze vóór Europa (in plaats van voor Rusland). Pas daarna komen de vele pagina's over de handel. In zijn stellin gen onderstreept Rutte vreemd genoeg het politieke belang. Hij verwacht verbetering van de men senrechten en hij beweert dat het verdrag corruptie tegengaat. Wat nog meer wringt: als de premier inderdaad voorstander is van een zekere harmonie tussen Kiev en Moskou, waarom propageert hij dan geen Europees verdrag met béide landen? Dat zou de kou pas echt uit de lucht halen. Wie een uitdijende invloed van de EU wil, kan woensdag vóór het verdrag met Oekraïne stemmen. Wie vermoedt dat de stabiliteit in Oost-Europa voorlopig beter af is zónder overeenkomst kan beter 'nee' laten horen. Ondertus sen past Brussel al sinds 1 januari delen van het verdrag toe. Nederland dubt nog over verdrag met Oekraïne, maar Brussel past het al toe De rente voor de financiële voor ziening om dat verwachte verlies op te vangen, kost de gemeente vier miljoen euro per jaar. Bij de voorlopige herziening van de ver wachte opbrengst van de bouw- De waarde van grond was de afgelopen jaren onrealistisch hoog ingeboekt De nieuwe ramingen gaan uit van lage opbrengsten. grond werd vorig jaar 34 miljoen euro verlies geschat. De lening voor dat risico kostte al 1,5 miljoen euro aan rente per jaar. De ge meente hoopt dat het Rijk met extra geld uit het artikel 12-proces dat helpt dragen. Dat het nu zo veel meer is, komt door de sane ring die het stadhuis met het Rot terdamse bureau voor beleidsadvi sering Ecorys heeft doorgevoerd in de grondboekhouding om de wer kelijke geldwaarden en ontwikke lingsmogelijkheden van de Vlis singse grond in gemeente-eigen dom te bepalen. Die waren in de loop der jaren onrealistisch hoog ingeboekt. De nieuwe ramingen zijn voorzichtig en gaan uit van la ge opbrengsten. Zo wordt de bouwgrond in het Scheldekwartier goedkoper, dat haalt de opbrengst 7,5 miljoen euro omlaag. Het Scheldekwartier krijgt voorrang boven alles. Daarvoor moet er een nieuwe Dokbrug ko men, de kades moeten worden op geknapt en de jachthaven en Ma chinefabriek moeten invulling krij gen. Andere ontwikkellocaties wor den geschrapt of in vier jaar afge waardeerd tot nul. Een aantal gron den dat in afwachting is voor ont wikkeling wordt afgeboekt naar een marktwaarde van 6,7 miljoen euro. Als gevolg blijven veel plek ken in Vlissingen nog lang onaan geroerd: het volkstuincomplex bij Lammerenburg, de oude atletiek baan en sportvelden bij Baskens- burg en het oude dierenasiel aan de Langeleenweg bijvoorbeeld. Almanak Het aantal medewerkers van het no tariskantoor in Zeeuws-Vlaanderen groeit gestaag. Testamenten, koopcon tracten en stapels aktes eisen dag in, dag uit alle aandacht op. Meer dan ooit. Ook door het samengaan van verschillende kantoren uit de regio is het aantal werknemers recent om hoog geschoten. Onverwacht gevolg: er is iedere week wel iemand jarig dus is er alle dagen taart. Dat begon de notaris te irriteren. Hij zag de om vang van menig klerk en secretaresse zienderogen groeien. Toen er eens een weekje niemand jarig was, moest dat gevierd worden, vond hij. Met taart. Demonstraties dans in sporthal Na een dag in januari is er vandaag een tweede dans- demonstratiedag in sport hal De Kruitmolen. Zo'n 550 dansers, van peuters tot oudere jongeren, laten zien wat ze kunnen. Ze tre den op in twee sessies: van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.30 tot 21.00 uur. De uit heel Walcheren afkomstige dansers treden in de eerste plaats op voor de lol. Maar de meesten willen wel graag optreden tijdens de theaterdemonstratie in de Middelburgse Schouwburg op vrijdag 7 oktober. Palen rot onder Scheldekraan De fundering van de kades rond de Dokhaven is veel slechter dan verwacht, meldt de gemeente Vlissin gen. De kades worden geïnspec teerd en de komende tijd in fases vervangen. Bij een duikinspectie bleken de meeste palen die de kade onder de Scheldekraan steunen, aangetast te zijn door vraat. Om er zeker van te zijn dat de kade en de kraan stabiel blijven, wordt de belasting nu door gerekend. Het kadedeel blijft voorlopig afgesloten. GL wandelt met Alex Soplantila GroenLinks Walcheren zwaait hun Vlissingse raadslid Alex Soplantila uit met een stadswandeling, zaterdag 9 april door histo risch Vlissingen. Soplantila 62) stopte vorige maand na veertien jaar in de raad. Iedereen die wil kan mee lopen langs de beziens waardigheden van de ha venstad. De groep verza melt om 14.30 uur bij het MuZEEum aan de Nieuwendijk. De wande ling duurt tot 16.00 uur. Geen klachten over houtkachels Vlissingers klagen weinig over overlast van hout- stook. Vorig jaar werd maar twee keer een klacht inge diend over houtkachels of ander houtvuur. In beide gevallen waren geen stook- voorschriften overtreden. De eisen betreffen vooral het gebruik van 'schoon' hout, de hoogte van schoor stenen en de afstand tot bij voorbeeld woningen, ant woorden B en W op vra gen van het intussen ver trokken raadslid Alex Soplantila (GroenLinks). NIEUWVLIET. Manege Hippo d'Or bij Nieuwvliet blijft nog weken grotendeels dicht. Eerst moeten alle paarden genezen zijn van de besmettelijke ziekte droes, en dan duurt het nog pakweg twee weken voordat de dierenarts groen licht geeft. De bacteriële ziekte werd eer der deze week vastgesteld. Pak weg veertig eigen paarden van de manege staan nu in quarantai ne, vertelt eigenaresse Trudy van der Vijver. Sommige lessen voor klanten met een eigen paard kun nen wel doorgaan. makelaar» Succes in huis Net op de markt: een fraai optrekje ten oosten van Sluis. De makelaar is al vast enthousiast en put zich uit in superlatie ven. „Deze villa moet u van binnen én buiten gezien hebben!" Ook het prijskaartje moet u even gezien hebben: anderhalf miljoen euro. Op de kop af. Plus kosten koper uiteraard. Met dank aan de aantrekkende hui zenmarkt stijgt het aantal miljoenenhui zen weer. Het bureau Calcasa heeft becij ferd dat afgelopen jaar 39.300 panden in het land boven die magische waarde- grens zitten. Dat is twintig procent meer dan een jaar eerder. Zeeland doet een - relatief - beschei den duit in het zakje. Calcasa houdt het erop dat de provincie 'rond de 390' mil joenenhuizen telt, een toename van 21,5 procent. Het overgrote deel bevindt zich boven de Westerschelde, vooral rond Domburg, in Nieuw-Haamstede, bij Kamperland en in het Goese Meer. Van die 390 staan er pakweg zestig te koop. De prijzen variëren van 1.050.000 euro voor een 'jugendstilvilla' aan het Noordbolwerk in Middelburg tot 2,75 miljoen voor buitenplaats 't Hof Hooge Duyn in Domburg. En dan laten we door Claudia Sondervan VLISSINGEN. Vlisingen verwacht 95,1 miljoen euro te verliezen op de verkoop van grond voor woning bouw en bedrijven. Dat blijkt nu uit een herziening van de grondex ploitatie. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG VLISSINGEN VLISSINGEN VLISSINGEN Volop keus aA M2makelaars.nl Wegens succesvolle verkopen te koop gevraagd Gezinswoningen Middelburg Monumentenpand Middelburg of Vlissingen Gezinswoningen Goes of Kapelle >2/1 kap woningen/ hoekwoningen Goes Starterswoningen heel Zuid Beveland InTSTtEa door Rolf Bosboom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 35