tussen de tulpen Wim ontdekte dat jongeren niet kweken Black opent FilmFestival Z-Vlaanderen Duurste optie kost 22,5 miljoen euro, minieme aanpassing kost een ton Komt er een Prins Clausplein bij 's-Heerenhoek, blijft het een kruispunt met stoplichten, of iets ertussen? ZB vernoemt kamers naar Zeeuwse auteurs MIDDELBURG. De meest luxe va riant om het enig overgebleven knelpunt in de Sloeweg op te los sen, kost 22,5 miljoen euro. Dan zou de kruising van de Sloeweg, Bernhardweg en Westerschelde- tunnelweg bij 's-Heerenhoek gaan lijken op het Prins Clausplein bij Den Haag, met drie viaducten waarover het verkeer in alle rich tingen probleemloos doorrijdt. Er zijn nog vijf varianten moge lijk. De goedkoopste kost een ton. Dan worden alleen de stoplichten op de bestaande kruising aange past. Op termijn voldoet deze op lossing niet, omdat het verkeer dan niet meer doorstroomt. Gisteren heeft verantwoorde lijk gedeputeerde Harry van der Maas alle opties gepresenteerd. Hij somde veel voordelen op van de Haarlemmermeervariant, met een doorgaande weg tussen Goes en de Westerscheldetunnel en twee rotondes naar de andere rich tingen. Die kost 12 miljoen euro. Feitelijk is dat hetzelfde knoop punt als aan de andere kant van de tunnel ligt, bij Terneuzen. On belemmerd doorrijden van Goes naar Gent was een van de uit gangspunten bij de aanleg van de Sloeweg (die - los van dit kruis punt - op 30 juni klaar is) en de Tractaatweg (voorjaar 2019 klaar). De Haarlemmermeervariant kan ook met één rotonde worden uitgevoerd. Deze 'halve' variant is toch duurder (14 miljoen euro) omdat een groot stuk weg moet worden opgehoogd. Hij biedt niet de mogelijkheid tot een directe ontsluiting van het Sloepoortge- bied en de volledige Haarlemmer meervariant biedt dat - trouwens als enige van de zes - wél. Verder is er de trompetvariant, De Sloeweg heeft tot nu toe 76,5 miljoen euro gekost. Er is nog geen geld voor het nieuwe knooppunt. die 13,3 miljoen euro kost. Nadeel daarvan is dat die niet valt in het huidige bestemmingsplan en er nog grond moet worden aange kocht. Tenslotte is er nog een ge lijkvloerse variant: een grote ro tonde. Die kost 3,7 miljoen euro, maar is net als de eerste variant niet erg toekomstbestendig. De Sloeweg heeft tot nu toe 76,5 miljoen euro gekost. Er is nog geen geld voor het nieuwe knoop punt. Het dagelijks provinciebe stuur maakt uiterlijk in mei een keuze. In juli nemen Provinciale Staten een beslissing. MIDDELBURG. ZB Planbureau en Bi bliotheek gaat vergaderzalen en andere ruimtes in het gebouw in Middelburg vernoemen naar Zeeuwse dichters en schrijvers. Wim Hofman (auteur en beel dend kunstenaar) en Johanna Kruit (schrijfster en dichter) valt deze eer als eersten te beurt. Op vrijdag 8 april openen zij de naar hen vernoemde zalen, in aan wezigheid van de kinderen die deelnemen aan de workshops van de Kinderkunstweek. Het gaat om twee aangrenzende verga derzalen in de foyer. Werk van Hofman en Kruit is in die zalen permanent te zien, evenals een korte biografie. Hofman en Kruit zijn allebei 75 jaar. In het verleden werkten zij veel samen. Hun volledige oeuvre is opgenomen in de ZB Biblio theek. INTRATUIN KOUDEKERKE A.S. ZONDAG VAN 12.00 TOT 17.00 UUR M* -W ij ZEELAND 11 ZEELAND 12 www.pzc.nl walcheren@pzc.nl ZATERDAG 2 april 2016 Zeela Zes opties voor Sloewegkruising door Ernst Jan Rozendaal Zeeland 4: Duurste niet altijd beste OPEN Intratuin Koudekerke Galgeweg 5, 0118-551623 intratuin Harry De eerste bloemenvelden kleuren weer het Zeeuws-Vlaamse landschap. Hond Harry kent er als geen ander de weg. Samen met zijn baasje Huib van der Meer loopt hij graag door de velden bij Terhole. De tulpen op het land van Van der Meer worden geteeld door Philippe de Winter. De eerste rij bloembollen onder plastic is nu blootgelegd. Iets later dan anders, aldus De Winter, omdat februari vrij koud was. Over enkele dagen zijn de bloemen al weg. Ze worden gekopt, zodat alle energie naar de bol len kan gaan. De bollen worden in juni geoogst. Ze zijn bestemd voor afnemers in Noord-Holland die graag bollen uit Zeeland hebben, omdat die eerder 'rijp' zijn. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34