14% TO@S Bressiaanders strijden voor fietsvoetveer Oosterscheldekering krijgt nieuwe lik verf PW wil militairen bij kerncentrale Borssele Ywr— Feye Noord prams bel tsE politie." 2 NIEUWS De Stelling Reageer op pzc.nl Een echte vrouw kan poetsen. Uw Mening ONEENS paul kusters Grote controles Nieuwe acts PopAanZee Scooterrijder gewond City Trail al bijna vol Als ik nu zou moeten kiezen zou ik voor Feyenoord zijn. Dat is eigenlijk een mooiere club column Al dagen zit ik met het nummer 'A Boy na med Sue' van Johnny Cash in mijn hoofd. Dat heb ik sinds ik in deze krant las dat een stel uit Ca- pelle aan den IJssel hun pasgebo ren zoon Feye Noord heeft ge noemd. Als ik het goed begrepen heb, is Noord de familienaam en Feye de voornaam. De fanshop van de gelijknamige voetbalclub was ook al helemaal leeggekocht voor de kleine spruit. Riskant. Misschien houdt Feye later wel helemaal niet van voetbal of wordt hij voor Ajax, je weet het maar nooit. Ik ben zelf voor Ajax en dat ben ik al mijn hele leven. Waarom eigenlijk? Misschien om dat mijn hele familie het al was? Misschien omdat mijn beste vriendje zei dat ik het moest zijn? Geen idee, maar als ik nu zou moeten kiezen zou ik voor Feye noord zijn. Dat is eigenlijk een mooiere club. Ze hebben een mooier stadion en de aanhang is veel fanatieker. Bij Ajax in het sta dion zit het grootste deel met de armen over elkaar, bij Feyenoord heb ik het idee dat iedereen veel meer meeleeft en als er wordt ge zongen, dan zingt het hele sta dion in plaats van een enkel vak. En dat zingen spreekt me nu juist veel meer aan dan dat voetbal. Te genwoordig zie ik liever een goeie band dan een voetbalwed strijd en met alleen maar doch ters die niets om voetbal geven, gaat er van de eredivisie veel langs me heen. Als ze echter wel om voetbal zouden geven, zou ik ze proberen voor Feyenoord te la ten zijn en ik begrijp die ouders uit Capelle aan den IJssel maar al te goed. Johnny Cash zingt over een jongen die van zijn vader de meisjesnaam Sue heeft gekregen, een naam die hij als kind ver vloekt en hem veel ellende ople vert. Later hoort hij van zijn va der dat hij juist door die naam zo ver is gekomen. Hij heeft voor zichzelf op leren komen en tegen slag leren verwerken. Daarom is Feye Noord een uitstekende keu ze voor een zoon. Je moet kinde ren niet te veel verwennen. toosenhenk.nl D Tijdens enkele grootschali ge controles is donderdag het eiland Tholen 'op slot' gezet. Er zijn tien bekeurin gen uitgedeeld. Eén per soon is meegenomen naar het bureau voor afname van dna, een ander is door gestuurd naar bureau Halt. Er waren boetes voor on der meer het rijden zonder helm en het rijden tegen de richting in. Eén persoon stond nog gesignaleerd voor 4.000 euro aan open staande boetes. Die moest ook zijn rijbewijs afgeven. Er werd beslag gelegd op dertien auto's. Clear Clamour, Hunter- Street en Isabelle Marith van Beek zijn geselecteerd voor PopAanZee 2016. Het bandcoachingsproject, een samenwerking van ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland en de Zeeuw se poppodia, is bedoeld om poptalent in de provincie te helpen nationale bekend heid te krijgen. De acts worden begeleid door een coach en doen onder meer een zomertour langs diver se festivals in Zeeland. Bij een eenzijdig ongeval is gisterochtend een 63-jarige man uit Vlissingen ge wond geraakt. De man viel rond 11.30 uur met zijn scooter op de kruising van de Van de Spiegelstraat en de Van Dishoeckstraat. De scooterrijder zou bij het op rijden van de kruising zijn geschrokken van een tege moetkomende auto. Hij is naar het ziekenhuis in Goes gebracht. De aard en ernst van zijn verwondin gen is niet bekend. Vorig jaar was het loopeve nement City Trail Middel burg in anderhalve dag uit verkocht; dit jaar was het in vier uur tijd al bijna zo ver. Vanwege de grote be langstelling was het aantal startplekken al vergroot van 700 naar 1500. „We zijn ons nu aan het be raden of we het aantal plaatsen nog wat kunnen uitbreiden", zegt Edwin van Alphen van City Trail. Gedeputeerde Harry van der Maas kreeg donderdagavond het enorme pakket handtekeningen overhandigd op een discussie avond in Breskens over de toe komst van het veer. De gemeen teraad van Sluis had het initiatief ervoor genomen, om iedereen de kans te geven zijn hart te luch ten en Van der Maas aan de tand te voelen. De opkomst sprak boekdelen. Multifunctioneel centrum De Korre zat bomvol. Raadsleden, maar ook bezorgde en strijdbare Bressiaanders, lieten van zich ho ren. Er werden ideeën geopperd om het veer nog aantrekkelijker te maken voor toeristen (twee derde van de gebruikers is toe rist), de winst van de Wester- scheldetunnel in de veerdienst te investeren of weer een boot met auto's in het leven te roe pen. Student maritieme techno logie Sebastiaan Keijmel presen teerde ook een alternatief voor de huidige schepen; goedkoper in onderhoud en met meer capa citeit. De provincie, die de veer dienst exploiteert, brengt mo menteel in kaart hoe vaak het veer moet varen en met welke schepen dat het beste kan. De kosten moeten omlaag. Van der Maas die na drie kwartier wilde vertrekken, maar onder druk van bezoekers toch langer bleef, zei 'U hoort mij niet zeggen dat het veer moet of zal verdwijnen' open te staan voor alle opties. „U hoort mij niet zeggen dat de boot moet of zal verdwijnen", reageerde hij op ongeruste vra gen, „maar Provinciale Staten be slissen uiteindelijk." Op verzoek van CDA-raadslid Aniek Uitdewilligen, zegde Van der Maas toe voor de zomer nog een keer naar Breskens te komen om te vertellen welke kant de provincie op wil. Iedere tien jaar wordt de Ooster scheldekering onder handen ge nomen. Allereerst krijgen de schuiven van de stroomgaten Hammen en Schaar en de cilin ders van stroomgat Roompot een nieuwe beschermende verf laag. Voordat het conserveren kan beginnen, worden alle stalen onderdelen schoongespoten. Om te voorkomen dat afvalstoffen in het water stromen, worden scha delijke stoffen opgevangen via een speciale constructie. Die zorgt er bovendien voor dat ook bij slecht weer kan worden door gewerkt. Fietsers en automobilis ten ondervinden volgens Rijks waterstaat 'af en toe hinder' van de werkzaamheden. Dat komt doordat rijstroken versmald wor den. Ook rijden vrachtwagens van en naar het werkterrein en kan het drukker zijn op de toe gangsweg naar de Oosterschelde kering. Ook wordt een kraan ge bruikt voor het (de)monteren van de hulpconstructies. De fiets strook zal daardoor tijdelijk smal ler zijn. Schepen kunnen zoals gewoonlijk door de Roompot- sluis varen en ondervinden geen hinder. De Oosterscheldekering is een primaire waterkering. Daarom mag er in het stormsei zoen (tussen 1 oktober en 31 maart) niet gewerkt worden. Per schuif zijn dertien weken nodig. MIDDELBURG. De Statenfractie van de PW wil dat het provincie bestuur actie onderneemt om de kerncentrale in Borssele beter te beveiligen. Dat is weliswaar een taak van het Rijk, maar de provincie kan zich daar ook mee bemoeien, vin den Statenleden Ruud Haaze en Roland de Wit. Zij hebben schriftelijke vra gen gesteld over het bericht dat Amerikaanse experts vinden dat de kerncentrale beter beveiligd moet worden tegen terrorisme. Nederland is een van de weini ge landen waar de beveiligers van kerncentrales geen wapens dragen. Als terroristen met ge weld de kerncentrale in Borssele proberen te bereiken, moet de be waking gewapende versterking van de politie of het leger oproe pen. De kans is groot dat die te laat komt. Op het terrein van de kerncen trale zouden daarom zwaarbewa pende beveiligers met honden moeten worden ingezet, aldus de PW'ers. Ze verwijzen naar Bel gië, dat onlangs besloot 140 mili tairen in te zetten bij de kerncen trale in Doel. „Zou dit voorbeeld niet gevolgd moeten worden bij de kerncentrale in Borssele?", vra gen Haaze en De Wit. VAN&AA® OPEN HUIZEN &A6 IN HET ECHT TOCH HEEL ANDERS t>AN OP tsE FOTO'S... Maikel Harte Nederland moet ook tol gaan heffen voor buitenlandse vrachtwagens. 412 reacties THOLEN MIDDELBURG VLISSINGEN MIDDELBURG BIJ NADER INZIEN In het bijschrift bij de foto van de doop van een schip van rederij Vroon in de krant van gisteren is een fout geslopen. Directeur Co- co Vroon staat niet vierde van links, zoals gemeld, maar derde van links. door Sophie Stockman BRESKENS. Bressiaanders willen koste wat kost het fietsvoetveer Breskens-Vlissingen behouden. Een handtekeningenactie in Bres- kens leverde niet minder dan 3.000 steunbetuigingen op. Harry van der Maas gedeputeerde door Jeffrey Kutterink VLISSINGEN. De Oosterscheldeke ring krijgt een nieuwe lik verf. Om roest te voorkomen conser veert Rijkswaterstaat de 62 stalen schuiven en 124 stalen cilinders. Een klus die tot en met 2022 duurt. door Ernst Jan Rozendaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 2