Halfnaakt, maar niet meer stomdronken V In 2007 werd een stomdron ken en halfnaakte David Has selhoff (63), ooit 'Knight Ri der' uit de gelijknamige jaren 80-serie, nog op video vastgelegd tijdens verwoede pogingen lig gend een cheeseburger te verorbe ren. Vastgelegd door zijn bloedei gen dochter Taylor Ann nota be ne, die hem smeekt de fles voor eens en altijd te laten staan. Als ge volg van het online verschenen filmpje mocht hij een tijdlang geen contact hebben met zijn twee kinderen van zijn ex-vrouw Pamela Bach. De dagen van non-stop alcohol nuttigen, dronken verschijnen bij de MTV Awards en de daaraan ge koppelde ziekenhuis- en versla- vingskliniekbezoeken lijken nu voorbij. Hasselhoff moest wel, want volgend jaar moet een heuse Bayiuatdt-bioscoopfïlm het dag licht zien. En geen Baywatch zon der Hasselhoff in slechts een rode zwembroek en bijna permanent een reddingsboei onder zijn arm. Tenzij dat het beeld oplevert van een in slow motion langs de vloed lijn zwabberende drankpens. Hasselhoff riep het recent in een interview met de New York Post. Wijzend op zijn tegenspe lers: „Ik moest wel. Dwayne 'The Rock' Johnson is zo'n beetje een man-en-een-half en Zac Efron zit daar vlak achter. Dus ging ik naar de sportschool om mezelf een beetje op te pompen. Ik heb tegen woordig ook standaard van die rubberen banden bij me, echt de beste uitvinding ooit. Je knoopt de uiteinden aan bijvoorbeeld een deurknop en je kunt alle denkbare spieroefeningen doen." In mediaoptredens van de laat ste dagen nam Hasselhoff, vorig jaar nog failliet verklaard, het woord 'wederopstanding' niet in de mond. „Ik werd door de man gel gehaald omdat ik een cheese burger at en wat biertjes dronk. Ik was die dag niet in een al te beste bui, want ik was net een tv-serie kwijt en had huwelijksproble men. Ik kreeg onterecht van alles over me heen. Het ging niet om wat ik deed, maar om de perceptie daarvan. Dat deed mij en mijn dochters veel pijn." Het ontbreekt 'The Hoff sowie- so niet aan zelfspot. Na zijn drie grote successen Knight Rider, Bay watch en zijn muzikale hit Look ing for Freedom die hij in 1989 zong naast de net gevallen Berlijn- se Muur werd hij vooral een wan delende parodie op zichzelf. Hij doet zijn kunstje als cultfïguur al tijd vol overgave. Of het nu zijn verschijnen in The SpongeBob SquarePants Movie, zijn rol als Duitse handbalcoach in de film Dodgeball of de lancering van zijn eigen sociale netwerk HoffSpace betreft. Of zijn fysieke opknapbeurt en de Baywatch-comebzck zijn acteer carrière een nieuwe wending kun nen geven? Hasselhoff heeft in elk geval één vurige wens: een nieu we serie van Knight Rider. „Michael Knight maakt een ein de aan zijn teruggetrokken be staan en beleeft allerlei avonturen met zijn zoon. Denk The Fast and the Furious, maar dan met de Knight Rider-wagen. Hoe cool klinkt dat?! Hoe cool zou dat zijn?!" door Cudo Tienhooven David Hasselhoff strijdt al jaren met collega Charlie Sheen om de dubieuze titel 'meest ontspoorde Hollywoodster'. Recente foto's van een topfitte 'The Hoff op de set van de Baywatch-bioscoopfilm-in- wording lijken echter een verliezer aan te wijzen. David Hasselhoff (r.) jogt met collega Dwayne Johnson een rondje over het strand. Ze werken mee aan de film Baywatch. foto BSR Agency Een dronken David Hasselhoff pro beert een hamburger te eten. De acteur Hasselhoff in mindere tij den. Hij is nu weer in vorm.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 29