Van Buuren doet twee shows voor kinderen De grootvader van dj Giel Beelen was 50 jaar jonger dan gedacht Veiligheid van verslaggevers staat voorop, zegt PowNed-baas 28 CULTUUR SHOW Verslaggevers van PowNed laten de roze kap op hun microfoon steeds vaker thuis. Hij blijkt agressie op te roepen. Het begint op te vallen: ver slaggevers van PowNed la ten geregeld de karakteris tieke knalroze microfoon- kap thuis. Wordt angst nu zelfs de gevreesde shock-omroep langzaam de baas? Koning Mohammed VI van Marokko be zoekt onder luid gejuich van tientallen Ma rokkaanse Nederlanders onze hoofdstad. 'Hij zou net zo goed een provinciale uien- boer kunnen zijn', zegt Rutger Castricum nog vanuit de studio. En de verslaggever ter plaatse aan één van de toeschouwers: 'Zou u ook voor Maxima in de rij gaan staan?' Ty pisch PowNed, al jaren het brutaaltje van Hilversum. Des te opvallender is de afwezigheid van die welbekende roze microfoonbol met die dikke witte omroepletters en dat uitroepte ken. De vrouwelijke reporter in kwestie houdt een ordinaire, zwarte microfoon vast. Er staat überhaupt géén logo op. Even verderop in dezelfde uitzending van Studio PowNed van afgelopen donder dagavond ontbreekt het roze opnieuw. In het item wordt aan allochtone jongeren ge vraagd wat ze vinden van de Holocaust. Voorzitter Dominique Weesie van Pow Ned spreekt van een bewuste keuze. „We merken dat de roze plopkap soms de nodi ge agressie oproept", legt hij uit. „In moeilij ke wijken bijvoorbeeld, daar is het soms al erg genoeg. Maar ook bij demonstraties waarbij veel krakers aanwezig zijn." Druist dit dan niet in tegen de brutale in- borst van de omroep? „Daar gaat het niet om", aldus de PowNed-baas. „Het gaat hier om de veiligheid van mijn verslaggevers. Als een neutrale plopkap daarbij kan hel pen..." PowNed zorgt al sinds de oprichting in 2010 voor ophef: ministers traden af en de onschendbaarheid van diplomaten kwam onder druk te staan. Meer dan eens eindig de een reportage in geweld. Zo liep voorma lig omroepmedewerker Danny Ghosen heel wat klappen op van geïnterviewden. De roze microfoon lijkt het symbool voor provocatie. „Ook Danny gebruikte soms een neutra le kap op de microfoon", zegt omroepbaas Weesie, die tegenwoordig zijn verslagge vers niet meer zonder zo'n zwarte plopkap in de binnenzak de straat op stuurt. Voor het geval dat de sfeer mocht omslaan. „Een vrouwelijke reporter bij de Marokkaanse ko ning? Tja..." En nog een reden. „Sommige mensen zien die microfoon en willen niet met ons praten. Tenzij je een Nieuwsuur of NOS-plopkap laat zien. Dan staan ze ons wél keurig te woord, zo merkten we. Je kunt wel principieel een roze kap hebben, maar dan heb je vervolgens niks." Meer dan eens eindigde een reportage in geweld. Zo liep Danny Ghosen heel wat klappen op Zolang de tv-kijker maar niet denkt dat de omroep langzaam verdwijnt, benadrukt Weesie. Wel sprak hij onlangs zijn ambitie uit om binnen vijfjaar voortaan alleen onli ne door te gaan, 'want daar zit ons publiek'. Wat dat betekent voor de korte termijn? „In september willen we terugkeren met het PowNews op onze vernieuwde website in zo'n vier tot zes items per dag. Die items scoren nu al verschrikkelijk goed. De plan nen zijn nog prematuur, maar wat ons be treft zenden we dan twee keer per week de hoogtepunten daarvan uit op tv. Zonder presentator, maar met een voice-over." Het management van Armin van Buuren wordt geregeld overspoeld met berichten van kinderen die nog te jong zijn om zijn normale concerten te bezoeken. „We krij gen de schattigste mailtjes van kinderen die balen dat ze hun idool niet in het echt kunnen zien omdat ze nog geen 16 jaar zijn. Daar moesten we iets mee", zegt woordvoerster Carmen van der Werff. Voor de dj zijn Armin Only Em brace wereldtournee op 6 mei af trapt in Amsterdam, geeft hij daar om twee shows in de Brabanthal len in Den Bosch waar ook 16-minners welkom zijn. „Je kunt er met het hele gezin naar toe", al dus Van der Werff. „We verwach ten ook fans die geen kaartje heb ben kunnen bemachtigen voor de uitverkochte shows in Ziggo Do- me." Kensington en Mr. Probz, die Van Buuren tijdens zijn wereld tournee een jaar lang vergezellen, zijn ook in Den Bosch aanwezig. De grootvader van de dj blijkt de 50 jaar jonge re Martijn van Stuy- venberg. De freelance journalist maakte gisteren zelf via Twitter een einde aan het ver maarde radiomysterie. „Opa Bee len was ruim tien jaar voor velen een enorm vraagstuk", legt Van Stuyvenberg uit. „Ik koos bewust voor 1 april zodat niet iedereen deze onthulling gelooft. En voor wie het niet gelooft, blijft het dan tóch een eeuwig mysterie. Je spreekt nu dus mogelijk niet met opa Beelen hè...?" Het razend populaire radio item stopte vorig jaar. „Giel Bee len wilde iets anders met zijn ochtendshow en gooide alle vas te items overboord. Opa mocht blijven, maar dan eens in de twee weken en niet op een vast moment. Dat zag ik niet zitten." Gingen de vermeende opa en zijn kleinzoon dan niet op een goede manier uit elkaar? „Ik vond Chiel niet heel welwillend om een oplossing te vinden", zegt Van Stuyvenberg. „Ik heb hem sindsdien ook niet meer gespro ken. Het is gewoon doodzonde. Ik had hier nog heel lang mee willen doorgaan." De opafiguur kwam destijds niet uit de lucht vallen. „Ik had ooit een radioprogramma waarin ik geregeld deed alsof er een oude man naast me zat. Na ander halfjaar ging ik de journalistiek in, maar Giel vroeg voor mijn ver trek of ik als die opa, zijn weer man wilde zijn. Geen probleem, ik kan dat stemmetje zo weer op- boeren. De reacties waren direct enthousiast. En mensen geloof den er heilig in." Roze plopkap betekent gevaar door Cudo Tienhooven door Chantal Blommers DEN BOSCH. Armin van Buuren geeft 29 en 30 april twee previews van zijn nieuwe show Armin Only Embrace in de Brabanthallen in Den Bosch. Die beginnen om 18.00 uur, zodat ook jonge fans van de succesvolle dj een optreden van hem kunnen meemaken. door Cudo Tienhooven De bijdehante Opa Beelen (91) uit het Achterhoekse dorp Hummelo verzorgde jarenlang het weerbe richt in het 3FM-ochtendprogram- ma van zijn 'kleinzoon' Giel. Die zeepbel is nu definitief doorge prikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 28