27 Beyoncé lanceert nieuwe kledinglijn Adele is klaar met Bond Het voelt bijna als een rentree. Na anderhalfjaar keert Natasja Froger komende maandag terug op televisie. „Ik ben gewoon een moeder die aan huis-tuin-en-keukenpsychologie doet." Media Entertainment Beyoncé heeft haar nieuwe kledinglijn Ivy Park gelanceerd. De popster richt zich met haar modeproject op sport- en vrijetijdskleding. Later deze maand ligt de kleding over de hele wereld in de winkels. Dochter Blue Ivy (4) was inspi ratiebron voor de naam van het label. Adele gaat 'nooit meer" een ti telsong voor een James Bond film opnemen. „Ik kan het enorme succes van Skyfall niet evenaren", zegt de zangeres in een interview met de Engelse krant The Sun. Waar was ze toch al die tijd? Dat is een vraag waar veel tv-kijkers al een tijdje mee rondlo pen. Anderhalfjaar ge leden was Natasja Fro- ger een vertrouwder beeld in de huiskamer dan het logo van RTL 4 in de rechterboven hoek van de tv. En opeens was het stil. Een bewuste keuze, zegt ze nu, vlak voor haar te rugkeer als presentatrice van Het Is Hier Geen Hotel. Maandagavond begint de nieuwe reali- tyserie. „Ik had het twee jaar geleden heel druk met de eerste reeks van mijn adoptieprogram ma Met Open Armen", legt ze uit. „Adoptie laat zich niet sturen; wij volgen de bal zoals die rolt. Tegelijkertijd waren er de opnames voor Welcome Home. Dan landde ik donder dagmiddag om vier uur vanuit Taiwan, scheel- kijkend van de jetlag. De volgende ochtend zat ik alweer vroeg in de make-up, om daarna naar Franeker te gaan om een vader van twee kinderen te helpen van wie de moeder was overleden. Dat was emotioneel zwaar: je gaat van de geboorte van een gezin naar iets heel verdrietigs. „Qua tijd was het eigenlijk ook niet te doen. Snel wat eten met mijn zoons en dan een uur later moeten zeggen: 'Sorry ik ga naar bed, dan ben ik tot zondagavond weg en vanaf maandag probeer ik weer voor jullie tijd te hebben'. En dan moest ik soms dins dag alweer het vliegtuig in." Van RTL mocht de presentatrice zich vorig jaar focussen op het tweede seizoen van Met Open Armen. „Eigenlijk hoopten we dat we het dan af zouden hebben, maar dat is niet ge lukt. We hebben geen invloed op die adoptie procedures. Toen zei RTL letterlijk: 'Nu duurt het ons te lang, je bent te lang van de buis'. Toen kwam het aanbod om Het Is Hier Geen Hotel te doen." De relatieve rust heeft haar goed gedaan. „Het was heel veel en heel druk en als ik me zelf terugzie op beeld, denk ik: wat een wal len. Die waren op een gegeven moment niet meer weg te poetsen. Maar het waren allebei programma's waaruit ik onwijs veel voldoe ning haalde, het zijn zulke mooie verhalen." In Het Is Hier Geen Hotel leert Natasja Fro- ger zeven jongeren op eigen benen te staan. Daarvoor ging ze zelfs zo ver om drie weken met ze samen te wonen in een boerderij in Vlaanderen. „Ik wilde er voor die kinderen zijn, op welk moment ze ook met me wilden praten. Zo voed ik mijn zoons ook op: als je er gens voor gaat, doe het dan all the way. Die jongeren konden hun emmer bij mij leeg- gooien, maar ik ben ook maar gewoon een moeder en doe aan huis-tuin-en-keukenpsy- chologie. Hoe ze met hun sores moeten om gaan, leerden ze onder anderen van een psy choloog en een coach." Haar eigen zoons Maxim (20) en Didier (19) hebben inmiddels de leeftijd dat ze het ouderlijk nest verlaten. De jongste is net te rug van een halfjaar Spaans leren in Barcelo na, de oudste studeerde eerder in Frankrijk. Loslaten is lastig voor de moederkloek Natas ja. „Dat is verschrikkelijk moeilijk. Ik roep op Schiphol: 'Veel plezier schat', terwijl ik eigen lijk aan zijn benen wil hangen en roepen: 'Ga niet weg'. Het liefst bel ik elke dag om te vra gen of ze hun groenten wel netjes eten. Ik heb ze allebei grote potten vitaminepillen meegegeven. Maar waar bemoei ik me mee? Ze kunnen het heel goed zelf. Ik kreeg van Max op een gegeven moment een foto dat hij al zijn kleren netjes gestreken in stapeltjes in de kast had gelegd." Ze lacht. Dan: „Je moet ze loslaten, al maakte ik wanneer ik op be zoek was een flinke pan groentesoep. Dan hadden ze in elk geval een weekend weer wat groente binnen." Eind vorig jaar verstoorde een interview met Gordon de rust in huize Froger. Hij ver klaarde tegen Jeroen Pauw dat René een 'enorm drankprobleem' heeft. Tot nu toe heeft heel de familie daarover de mond ge houden. „Het is lastig als je onrecht wordt aangedaan, maar dat is de tijd van nu", is alles wat ze daarover zegt. Froger wil wél iets kwijt over de meningenparade op social me dia waarmee ze als BN'er te maken heeft. „Dat heb ik ook met de jongeren van Het Is Hier Geen Hotel besproken. Als zij op tv ko men, krijgen zij daar ook mee te maken. In po sitieve, maar ook in negatieve zin. Een be richtje is zo geplaatst, zonder na te denken. Net als dat een geïnterviewde gemakkelijk iets kan roepen en achteraf misschien be seft dat dat niet handig was. Maar daar hebben we helaas wel mee te maken. Het is struisvogelpolitiek, maar ik lees niets van wat ze over ons schrijven. Mijn kinderen zitten wél op social me dia en ze lezen van alles over hun va der en moeder. Wij weten hoe het zit, dus ons raakt het niet. Voor on ze kinderen is het vervelend." ZATERDAG 2 APRIL 2016 Cultuur 'Wat een wallen, die waren niet meer weg te poetsen' door Marlies van Leeuwen foto RTL Het Is Hier Geen Hotel, te zien vanaf maandag op RTL 4, 21.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 27