i Effe voeg m de meivakantie! g//0 WfQQ ff Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529 -46 96 67 NIEUWS 11 cc ^3 G gqq ra ndeerdj/ertrek TOP 5 POETSTIPS ELLY HUYSMANS De schrijfster kwam samen met het Belgische Poetsbureau met het vuist dikke naslagwerk omdat ze merkte dat 'de passie voor properheid' tegen woordig zwaar te wensen overlaat. „Ik zie geregeld dat tandenborstels in bad kamers vlak naast het toilet worden bewaard. En je wilt niet weten hoe veel mensen kampen met muffe gor dijnen, banken en matrassen. Vies. Broeihaarden vol huismijt. Keer dat matras regelmatig, zuiver het met een combinatie van baksoda en azijn en 'Niemand vindt schoonmaken leuk. Mensen die roepen dat het zo lekker 'zen' is, kletsen' strijk er daarna wat etherische oliën op, zoals eucalyptus en lavendel." Andere adviezen van Huysmans in de categorie grootmoeders tips: reinig tandenborstels met azijn en citroen, smeer je spiegel in met scheerzeep te gen dampen, leg gedroogde sinaasap pelschillen in je kast om kleermotten op de vlucht te jagen, dep gelijk na het douchen je badkamertegels droog te gen kalkaanslag en boen je badkuip met karnemelk. Groothuis tipt: gooi schoonmaak- azijn in de wc bij wijze van ontkalker, kost geen cent. En: zet bakjes met azijn neer om etens- en hondenlucht jes te verdelgen. Tevens voert zij een vurig pleidooi voor klamvochtig poet sen met microvezeldoekjes (dus zon der chemisch schoonmaakmiddel) op harde sopmuziek, en hoopt ze op de terugkeer van mattenklopper, lamel lenborstel en zeem in het arsenaal van huishoudgereedschap. Beide schrijfsters zeggen dat hun boeken voor zowel man nen als vrouwen bestemd zijn: de instructies zijn geen betoog voor een terugkeer naar het aanrecht. Maar alle twee denken ze dat vrouwen het meeste werk voor hun rekening nemen en dat het huis houden voor beide seksen een chroni sche bron van relatie-ergernis vormt. Want: als de man dan eindelijk in ac tie komt, doet hij het volgens veel vrouwen niet goed (genoeg). Groothuis: „Sommige van mijn ge scheiden vriendinnen willen zelfs om die reden nooit meer samenwonen. Ik denk: communiceer goed wie wat doet. Verdeel die taken, hou het over zichtelijk." Waarom Groothuis en Huysmans met een boek komen in een tijd dat het online wemelt van de huishoud- tips en -trucs? Groothuis: „Internet is vervuild met gesponsorde mededelin gen van marketeers die hun produc ten willen verkopen. Er wordt een hoop onzin verkondigd." En Huys mans: „Ik heb een boel adviezen gepro beerd en vele bleken niet te kloppen of achterhaald. Mijn tips zijn allemaal grondig getest." 28 april Stedentrip Praag €139,- Stedentrip Berlijn €139,- 29 april Moviepark Germany €139,- Parijs (Disneyland®) €139,- Minicruise €179,- Kopenhagen, Lübecken Bremen 30 april Andorra en Barcelona €429,- Krakau, €449,- 'Florence van Polen' Umbrië en Toscane €459,- Wenen €469,- en het Wienerwald Rome en Napels €489,- Devon en Cornwall €539,- 2 mei Portugal en Spanje €699,- Sorrento €779,- Geheimen van de Balkan €849,- Rondreis Griekenland €989,- ZATERDAG 2 APRIL 2016 1 FRUITVLIEGJES. Verdrink deze bron van irritatie in een dodelijke val van sop met fruitazijn. 2 DEO-RANDEN IN OVERHEMD. Okselvlek- ken verdwijnen door ossengalzeep of zon nebrandcrème. 3 AFVOER. Voorkom verstopping door te spoelen met een cocktail van baksoda en azijn. 4 SMOEZELIGE BADKUIP. Smeer in met karnemelk voor het betere Cleopatra-ef- fect. 5 VUILNISBAKKENLUCHT. Een laag katten bakkorrels helpt tegen penetrante walmen. Diet Groothuis schoonmaakexpert foto's Shody Careman 4 daagse busreis - Logies en ontbijt 4 daagse busreis - Logies en ontbijt 3 daagse busreis - Logies en ontbijt 3 daagse busreis - Logies en ontbijt 3 daagse busreis - Halfpension 10 daagse busreis - Halfpension 8 daagse busreis - Halfpension 10 daagse busreis - Halfpension 8 daagse busreis - Halfpension 10 daagse busreis - Halfpension 8 daagse busreis - Halfpension 15 daagse busreis - Halfpension 15 daagse busreis - Halfpension 15 daagse busreis - Halfpension 15 daagse busreis - Halfpension B Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. SCR

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 11