LovRan €299.- Moderne schoonmaakdiva's zweren bij grootmoeders huismiddeltjes Spanje en Kroatië! SoLmaR Tours 10 NIEUWS Nederlanders verstaan de kunst van het schoonmaken niet meer. Dat is niet alleen smerig, maar vooral erg ongezond. 10 DAGEN HP We beschikken over een appa- ratenvloot, hulptroepen in de huishou ding en een batterij aan allesreinigers en aanver wante verdelgingsmiddelen. Deson danks blinkt de Nederlander bin nenskamers bepaald niet uit in over dadig soppen en frisheid. Sterker: we grossieren in walmen de vaatdoekjes, klamme matrassen met hondenharen, badkamers vol strepen en zeepresten en kinderknuf fels die bulken van de huismijt. Geen wonder dat we gebukt gaan onder allerlei kwalen, vindt Diet Groothuis. In het verlengde van de Marie Kondo-opruimrage maakt zij samen met de Vlaamse Elly Huys- mans het betere, ouderwetse poets- werk hip. Groothuis breekt in Het gro te poetsboek een lans voor een beter binnenmilieu en bindt de strijd aan met restvlekken, meelmotten, schim melaanslag en andere ongemakken. Een mutserig onderwerp, maar pure noodzaak, aldus de schrijfster, die lijdt aan een vederlichte vorm van smetvrees. „GGD-onderzoek heeft uitgewe zen dat ruim de helft van gezond heidsklachten als moeheid, aller gieën, duizelingen en ontstoken slijmvliezen gerelateerd zijn aan min der frisse toestanden in huis. En die ontstaan omdat we domweg niet meer weten hoe we moeten schoon maken. We missen de basale kennis en zien door marketingtrucs voor glanzende troep als Mr. Muscle en Glassex de simpele huis-tuin-en-keu- kenoplossingen niet meer." Groothuis - die dagelijks vijf tot tien minuten schrobbend door brengt - komt daarom in Het grote poetsboek met tips van haar ouders en grootouders verpakt in een vleug je duurzaamheid en humor. „Ieder een heeft het druk-druk-druk. En niemand vindt schoonmaken leuk. Mensen die roepen dat het zo lekker 'zen' is, kletsen uit hun nek. Maar ik weet wel dat je leven leuker aanvoelt als je niet in een chaotisch, vies en rommelig huis woont. Dat je eigen lijk alleen groene zeep, schoon- maakazijn en soda nodig hebt. En dat opruimen en poetsen weinig tijd in beslag hoeft te nemen als je het enigszins bijhoudt." Zelf maakt ze daarom elke avond een rondje: vieze vaat doek bij de was, vuile kopjes en glazen wassen en wegber gen, schoenen in de kast, de tien afstandsbedieningen op hun plaats leggen en vooral luchten. „Ik zeg: ventileren, ventileren, ventileren. Na het koken, douchen en na bezoek. Doordat onze woningen zo goed geïsoleerd zijn, kan over tollig vocht nergens heen. Je krijgt dan in huis hetzelfde ef fect als wanneer je zou hardlo pen in een regenjas." Ook haar Vlaamse evenknie El ly Huysmans, vrouw achter De grote schoonmaakbijbel, promoot open ramen en een fris interieur. TOP 5 POETSTIPS DIET GROOTHUIS Beste prijs, goede reis! Kroatië Hotel Bristol 100m van het centrum, aan zee 13 mei 2016 *bs*! Meer aanbiedingen: www.solmar.nl 0495-588740 Niks Mr. Muscle, gewoon schrobben met karnemelk door Annemart van Rhee I Soda doet wonderen bij vieze geurtjes. 1 VEN1 (Te) Goede isolatie leidt tot het klammehuizeneffect: alsof je hardloopt in een regenjas. 2 GOOR VAATDOEKJE Gooi die vochtige vergaarlap van bacillen elke avond bij de was. 3 WEG MET CHLOORBLEEKMIDDEL en andere milieuonvriendelijke middelen. Hallo azijn en groene zeep. 4 KINDERKNUFFELS zitten bomvol huis- mijt. Elk kwartaal wassen (60 °C)of in de diepvries. 5 RODEWIJNVLEKKEN Zout geeft vlekken, beter is behandelen met Spa rood, (goedkope) witte wijn of jenever. Zin in Zon? Incl. Royal Class bus Al onze prijzen zijn p.p. gebaseerd op een 2pk, evt vroegboekkorting reeds verwerkt, kind(eren) gratis geldt bij bijplaatsing extra bedden op een 2pk, betalen alleen busreis. Adm kst 10,-/€ 15,-. Voor voorwaarden www.solmar.nl Typefouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 10