Aanpak wegen in Hoofdplaat ANWB-leden: Louisse beste Zeeuwse garage Weg werkgelegenheid Haken Bressiaanders voelen zich 2 ZEELAND 'Wat blijft er nog over?', vragen bewoners zich af 'Schoonmaakwerk in vakantiehuisjes en horecabaantjes.' COMMENTAAR Elke keer als een groot bedrijf of een instelling vertrekt, blijft Zeeland vertwijfeld achter. Nu is het rederij Vroon. Dit wereldwijd opererende bedrijf heeft nog een restje activiteiten in Breskens en Terneuzen. Vroon he velt het werk over naar Breda. Er is nog even gedacht aan nieuwbouw te Terneuzen, maar dat paste uiteindelijk niet in de plannen. Dus is het einde verhaal voor de twee Zeeuws-Vlaamse kantoren. Vroon valt weinig te verwijten. De rederij met een paar honderd zeeschepen in de vaart is het bewijs dat op Zeeuwse bodem in drukwekkende bedrijven kunnen ontstaan. Het is een wondertje dat zo'n kolos hier nog zo lang is gebleven. Maar het vertrek is wel zuur. Om te beginnen voor de werknemers. Die worden voor het blok gezet. Verder vestigt deze verhuizing de aandacht op de beperkingen van de Zeeuwse arbeidsmarkt. Bedrij ven vertrekken hier mede omdat ze elders gemakkelijker aan goed opgeleid personeel kunnen ko men. Aan die handicap moet Zeeland dringend wat doen. Hulp van Den Haag zou daarbij wel op z'n plaats zijn. Maar dat deze provincie bewegingen als die van Vroon kan tegenhouden met in vesteringen in het onderwijs, is zeer onwaarschijnlijk. Vertrek van Vroon vestigt de aandacht op Zeeuwse beperkingen Bewoners van Hoofdplaat klagen al jaren over verkeersoverlast. Au tomobilisten rijden te hard en vrachtwagens zorgen voor trillin- 'Er ervaren zoveel mensen overlast, dat er wel iets móet gebeuren' gen en lawaai als ze over de ver keersdrempels rijden. De hoop was dat de reconstructie van de N61 meer automobilisten zou overtuigen die weg te kiezen. Dat gebeurde maar mondjesmaat: de problemen bleven. De klachten uit het dorp deden Sluis besluiten een verkeersonder zoek te laten doen. Het resultaat werd woensdag gepresenteerd aan omwonenden. „Verkeerskundig gezien is er geen probleem", con cludeert wethouder Van de Vijver. „Maar omdat zóveel mensen over last ervaren, moet er wél iets ge beuren." Met omwonenden zijn verschil lende opties besproken. „De mees te mensen willen af van de ver keersdrempels", geeft Van de Vij ver aan. Ook werd gepraat over het plaatsen van obstakels en het invoeren van een lagere maxi mumsnelheid direct buiten het dorp. Onderzoeksbureau Juust gaat nu aan de slag met de sugges ties. „We verwachten dat er een combinatie van maatregelen uit komt", vertelt Van de Vijver. „Die bespreken we dan met bewoners en dorpsraad. En ik moet er na tuurlijk financiën voor zoeken, maar ik denk dat dit wel goed komt." Dat klinkt goed, vindt dorps raadvoorzitter Vivian de Koster. „Mensen zijn vooral blij dat er nu écht geluisterd wordt. Sommigen zijn al sinds de vorige eeuw bezig dit onder de aandacht te brengen. Ze hebben het gevoel dat hun in breng nu nut heeft." Almanak Die Kloetingse is sinds kort verslin gerd aan haken. Elk vrij uurtje wordt het werkje ter hand genomen en dat heeft al een fraaie omslagdoek opgele verd. Een tweede is momenteel in de maak, met het oog op het voorjaar een iets lichtere. Met enige regelmaat brengt de postbode pakjes met wol, want het gaat hard met het materi aal. „Ik wou dat ik dat haakwerkje was", verzuchtte haar echtgenoot, als stille hint voor ook een beetje aan dacht. „Kijk eens, hij verandert van kleur", reageerde zij trots en toonde het resultaat. Maar haar man luister de al niet meer. Afgehaakt. Moeder bedreigd om jas zoontje Twee 13-jarige jongens uit Terneuzen zijn woensdag bestolen van hun jassen door een onbekende man. De verdachte bedreigde ook de moeder van één van de kinderen en ging er van door in een zwarte Seat Ibiza. De jongens wa ren rond 15.55 uur aan het voetballen toen de man met zijn auto stopte. Hij achtervolgde een van de jongens tot in diens huis. De moeder van de jongen wist de man buiten te wer ken en werd vervolgens met de dood bedreigd. Daarna ging de man er van door en nam hij de jassen van de twee jongens mee. Veronica speelt zaterdag rood De Koninklijke Muziekver eniging Veronica uit Zuid- zande geeft zaterdag het jaarlijkse voorjaarsconcert in het Ledeltheater in Oost burg. Het thema is 'rood', waarbij het gelijknamige nummer van Marco Borsa- to niet ontbreekt. Het num mer wordt vertolkt door zangeres Kristien Graha- me-Basting. Balletschool Anita Bekers werkt ook mee aan het concert. Aan vang 20.00 uur, entree 15 euro. Kinderen tot en met twaalf jaar betalen 5 euro. Bezetting bad nog niet rond Het is de gemeente Hulst nog niet gelukt voldoende gekwalificeerd personeel voor het zwembad in Kloosterzande te vinden. Een ambtenaar deelde dit woensdagavond mee in de raadscommissie samenle ving. „We kunnnen nu maar vijf van de zeven da gen open." Het is volgens hem elk jaar 'een hele opga ve' de bezetting rond te krijgen. De tijd dringt nog niet echt. Het zwembad in Kloosterzande gaat 7 mei voor het eerst open. Run op kaarten Philippe Geubels De kleine 1600 kaartjes voor de Vlaamse stand-up- comedian Philippe Geu bels waren donderdagoch tend in nauwelijks een half uur verkocht. Hij staat in maart volgend jaar twee avonden in het Schelde- theater in Terneuzen voor een volle zaal. Kans op een extra voorstel ling is er niet; de komiek heeft komend seizoen een overvolle agenda. De caba retiers Jochem Myer en Bert Visscher boekten eer der ook snelheidsrecords. Het zal wennen zijn, Breskens zonder rederij Vroon. Natuur lijk, het vertrek van tientallen banen uit het dorp doet pijn. Wat misschien nog wel dieper snijdt, is het besef dat wéér een stukje identiteit van het kust dorp verloren gaat. Drie specifieke kenmerken van Breskens? Visserij, Vroon en de vuurtoren. Het is maar goed dat die laatste dankzij een burger initiatief onlangs behouden is, beseffen ze in het kustdorp. Want de gemeente Sluis en de provincie mogen grote plannen hebben om de visserij in Bres kens weer een prominente plek te geven, de inwoners moeten het eerst zien voordat ze het gelo ven. De teloorgang van de vis sersvloot - er zijn nog maar vier BR-kotters - raakt het dorp. Daar komt nu, met het vertrek van Vroon naar Breda, een nieuwe te genvaller bovenop. „Dit is een enorme aderla ting", zegt voorzitter Lucien van de Broecke van Bedrijfs Belan gen Vereniging Breskens. Win kels en horeca gaan volgens hem veel omzet missen. „Werkne mers van Vroon gaan tussendoor een broodje halen, koffie drin ken op het terras, boodschappen doen. En als de directie gasten had, gingen ze met een man of tien uit eten in een restaurant. Dat tikt lekker aan, hoor." Stiekem voelen veel dorpsbe woners zich in de steek gelaten door Vroon, denkt Van de Broecke. „Niemand durft dat hardop te zeggen. Je kunt ook niet in hun portemonnee kijken. Misschien kan het écht niet an ders." Van de Broecke, oud-raadslid, windt zich op over de 'lakse hou ding' van de gemeente Sluis. „Die heeft nooit z'n best gedaan een goede relatie met Vroon op te bouwen. Zo'n bedrijf, daar loop je toch een stapje harder voor? Maar bij de doop van sche pen zag je niemand van het ge- 'Jaren is er te weinig oog geweest voor de wensen van Vroon' meentebestuur. Volgens mij is er nooit goed naar hun wensen ge luisterd. En nu zeggen ze bij de gemeente dat er niks aan te doen is. Tja..." Rinus van Hootegem, die ruim veertig jaar bij Vroon werk te, kraakt dezelfde kritische noot, ook richting Terneuzen waar Vroon nieuwbouw zou ple gen. Tot Vroon in februari liet De bond trekt die conclusie op basis van de beoordelingen en commentaren die ANWB-leden het afgelopen jaar hebben gege ven op de ANWB Garagereviews- site. Aan de hand daarvan is per provincie een topdrie samenge steld. In Zeeland voert Louisse de ranglijst aan. Op de tweede plaats staat Pagee Banden in Krabbendijke. Als derde eindig de Garage Pieters in Waterland kerkje. De landelijke titel ging naar garagebedrijf Johan Olden- hage in Nieuw Vennep. De website ANWB Garagere- views is in april 2024 in het le ven geroepen. Deze geeft leden de mogelijkheid de garages op kwaliteit te vergelijken. In totaal zijn bijna 16.000 garages aange sloten bij de site, die inmiddels meer dan een miljoen keer is be zocht. Er zijn tienduizenden re- views geplaatst. De garages zijn beoordeeld aan de hand van vijf criteria: ver houding prijs/kwaliteit, de kwali teit van het geleverde werk, klantvriendelijkheid, afspraken nakomen en een duidelijke opga ve van kosten. door Martijn de Koning HOOFDPLAAT. De gemeente Sluis gaat serieus werk maken van het aanpassen van wegen in en wel licht ook direct rond Hoofdplaat. Dat belooft wethouder Christiane van de Vijver naar aanleiding van een verkeersonderzoek in het dorp. Christiane van de Vijver, wethouder Tip? redactie@pzc.nl TERNEUZEN OOSTBURC KLOOSTERZANDE TERNEUZEN Vertrek Vroon doet veel pijn door Martijn de Koning en Harmen van der Werf Lucien van de Broecke voorzitter NIEUWDORP. Autobedrijf Louisse in Nieuwdorp is volgens de ANWB het beste garagebedrijf van Zeeland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 82