OM eist celstraffen voor roof van tasje Rij populieren Goese Meer wordt op verzoek van bewoners gekapt Schijper Buffer tussen industrie en dorpen weer een beetje groter Natuurgebied Sloe is weer een beetje groter. Kinderen plantten er gisteren bomen en struiken. BEVELANDEN en THOLEN 7 De adviseur naast de ondernemer We hebben wel duizend bo men geplant." „Nee joh, wel 10.000." Het is de stoere praat van twee jongens na zo'n anderhalf uur hard wer ken. Zo'n drieduizend bomen en struiken moeten de grond in aan de Jurjaneweg bij Borssele. „Es doorn en Kapiteinsmutsen of zo", zeggen Sofia, Ayla, Damaris en Manon. De vriendinnen van basisschool De Regenboog gaan voortvarend te werk. Boompje in het plantgat, beetje modder er bij, aanstampen en hoppa, weer een boom in de grond. Eigenlijk hebben ze helemaal geen tijd om te praten. Ze heb ben al zo'n 50 bomen de grond in gezet. Maar we moeten er 75 plan ten." Ze hebben er lol in, het is wel lekker om een keer buiten te zijn in plaats van binnen. „We hebben vooraf les gehad van de boswachter. Over alle dieren die hier leven en over Oerrr. Dat is van Natuurmonumenten, daar ben ik ook lid van", zegt Manon. Het planten gaat snel met al die helpende kinderhanden, al zullen de vrijwilligers van Na- Kinderen van de school in Nieuwdorp hebben gisteren meegeholpen om bomen en struiken te planten in het natuurgebied Sloe bij Borssele. tuurmonumenten alles nog wel even alles moeten nalopen. Som mige bomen en struiken staan wel heel erg losjes of met de wor tels nog half boven de grond. De nieuwe aanplant maakt deel uit van het Sloebos, een buf fer tussen de industrie van Vlis- singen-Oost en de dorpen Nieuw dorp en Borssele. Maar voor dat zover is, moeten de bomen en struiken (naast de esdoorn en kar dinaalsmuts ook populieren, wil gen, rozen en essen) nog wel flink gaan groeien. Het natuurge bied is met deze aanplant erbij 126 hectare groot. „Zo'n 170 voet balvelden groot", zegt wethouder Ad Schenk. Uiteindelijk wordt het gebied 200 hectare groot. Ze was die avond even een sigaret je aan het roken op De Spinne in Goes toen de twee naar haar toe kwamen. Ze voelde onraad, zo bleek gisteren uit haar slachtoffer verklaring, maar hoopte dat de twee zouden doorlopen. Dat de den J.K. (Goes, 20) en D. de B. (Middelburg, 20) niet. Toen het niet lukte die tas te roven lieten ze los, stapten bij S.C. (Goes, 23) in zijn auto en reden weg. Niet lang daarna werden ze aan gehouden. De drie stonden giste ren voor de rechtbank. De Middel burger bekende dat hij onder de indruk was van de slachtofferver klaring. Daaruit blijkt dat de Goe se nog steeds last heeft van nacht merries en dat ze angstig is. Als ze de bus neemt zorgt ze altijd dat ze de laatste in de rij is zodat nie mand achter haar staat. K. beriep zich op zijn zwijg recht en C. bekende dat hij des tijds klaar zat in de vluchtauto. Zo wel K. als De B. hebben indruk wekkende strafbladen. En ook C. is een goede bekende van de poli tie. Officier van justitie Kristel Simpelaar eiste dat de twee jonge mannen die daadwerkelijk gepro- Het slachtoffer van de straatroof hield haar tas vast en riep: „Laat los klootzak." Ook dacht ze: „God ziet jullie." beerd hebben de tas te roven ver oordeeld worden tot een celstraf van negen maanden waarvan één voorwaardelijk. En hun 'chauf feur' moet van haar een werkstraf van tweehonderd uur krijgen. Advocate Cindy Koole pleitte voor een korte celstraf voor De B. en vroeg de rechtbank met na druk ook om begeleiding voor hem zodat hij kansen krijgt om zijn leven te beteren. Volgens Koole heeft hij die hulp hard no dig. Haar collega vroeg om vrij spraak voor K. wegens gebrek aan bewijs. De derde verdachte was zonder advocaat verschenen. De uitspraak is op 14 april. GOES. Meestal leidt het rooien van bomen tot weerstand, maar bewoners van het Goese Meer zien een rij van drieëndertig po pulieren aan de Krukweg/ Noord- oordplaat liefst zo snel mogelijk verdwijnen. De wortels van de bomen zor gen namelijk voor veel overlast. Ze beschadigen tuinen, terrassen perkjes en wellicht funderingen en ook het fietspad heeft er on der te lijden. Omwonenden hebben in no vember al een brief gestuurd aan de gemeente met het verzoek of de populieren kunnen worden weggehaald en dat gaat nu dus ge beuren. Deze of volgende maand gaat de zaag erin. Overigens is er in 2009 al een nieuwe rij bomen geplant, die inmiddels behoorlijk tot wasdom zijn gekomen. Bewo ners van een ander deel van de wijk Goese Meer protesteerden in 2009 nog fel tegen de kap van 350 bomen - eveneens populie ren - ten behoeve van woning bouwproject Goese Schans. Het bosje vormde een groene buffer tussen beide wijken. Een rechts zaak over de kap werd echter ver loren, de gemeente rooide de bo men destijds legaal. Samenwerken met zzp'ers VRIJDAG 1 APRIL 2016 Sofia Krijgsman, Ayla Hendrikx, Damaris Vink en Manon Mol werken hard om de 75 bomen de grond in te krijgen, foto Johan van der Heijden Tientallen handjes maken snel een bos door Melita Lanting MIDDELBURG Die tas blijft mooi bij mij, zo dacht een jonge Goese vrouw toen twee jongemannen vo rig jaar augustus probeerden haar tas te roven. Ze trokken aan haar tas, sloegen haar op haar gezicht en sleurden haar vijf meter over de straat. Maar ze hield haar tas vast en riep: „Laat los klootzak". Ook dacht ze: „God ziet jullie." door Luc Oggel Bent u op de hoogte van de wijzigingen in de wetgeving? www.SchipperGroep.nl Accountants Fiscaal Corporate Finance Pensioen Personeel Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 80