Swart neemt mooie namen mee naar Breskens Vlissingse eredivisionist weet dat play-offs nog bereikbaar zijn 16 ZEELAND Sterkhouders Salim Ben Sellam en Khalid El Hattach komen vanavond vanwege een schorsing niet in actie. flEGON Zonder het geschorste duo Salim Ben Sel lam en Khalid El Hat tach treedt Groene Ster vanavond in de eigen sporthal Bas kensburg aan tegen FCK De Hom mel. Voor de Vlissingse zaalvoet ballers telt alleen een overwin ning. „We strijden voor onze laat ste kans", zegt coach Hicham Ben- hammou. „Als we niet winnen is het klaar, dan kunnen we deelna me aan de play-offs vergeten." FCK De Hommel is de num mer acht van de eredivisie, maar heeft negen punten minder dan nummer zeven Groene Ster. Waar de Vlissingers naar boven willen blijven kijken - het verschil met nummer vier FC Mariene is slechts vier punten - moet FCK De Hommel knokken om weg te komen uit de degradatiezone. De ploeg uit Den Bosch heeft slechts drie punten meer dan de nummer voorlaatst, ZVV Volendam. „Toch onderschatten wij De Hommel absoluut niet", bena- 'We spelen nog vier competitiewedstrijden en alles ligt in mijn ogen nog open' drukt Benhammou. „Het is een le pe, ervaren ploeg die volgens mij de afgelopen tien jaar de play-offs heeft gehaald. Ze draaien nu een minder seizoen, maar hebben ge noeg kwaliteit." Samir Makhouk- hi, die 120 interlands speelde, is de bekendste naam bij de Braban ders. Goede gevoel Eind oktober won Groene Ster de uitwedstrijd met 5-7. Vanavond aast de Vlissingse ploeg opnieuw op een overwinning. Benham mou: „Na de nederlagen tegen Ho- vocubo voor de beker en TPP wil len we het goede gevoel weer te rugkrijgen. Het is het eerste jaar dat we tot het einde mee kunnen doen om een plek bij de eerste vier. Dat geeft een fijn gevoel en betekent ook dat we als club en als team groeien. Ik hoop alleen niet dat we vanavond al afhaken in de strijd om de play-offs. We spelen nog vier wedstrijden en al les ligt in mijn ogen nog open. We spelen de komende weken nog tegen concurrenten en die concurrenten spelen ook nog te gen elkaar." Koploper 't Knooppunt, dat afgelopen vrijdag in de bekerfina le met 4-1 te sterk was voor Ho- vocubo, is al zeker van de play-offs om het kampioenschap. Nummer twee ASV Febo kan ook weinig meer gebeuren. Achter het tweetal strijden TPP (33 pun ten), FC Mariene (32), FC Eind hoven (30), Hovocubo (29) en Groene Ster (28) om de andere twee plekken in de play-offs. „Vanavond is het 't Knooppunt tegen FC Eindhoven en speelt Mariene tegen TPP", zegt Benham mou. „Hovocubo moet ook nog te gen TPP, terwijl wij na vanavond nog thuis tegen Mariene, uit tegen ASV Febo en thuis tegen FC Eind hoven spelen. Het zijn stuk voor stuk mooie wedstrijden, waarin we moeten laten zien wat we in huis hebben. Iedereen moet er in geloven dat het nog steeds kan." Door de schorsingen van Salim Ben Sellam en Khalid El Hattach worden Imad Azzanagui (22) en Badr Belhadj (18) doorgeschoven vanuit het tweede team. „We heb ben een brede selectie en ik praat niet over wie er niet bij zijn", zegt coach Benhammou. „Misschien spelen de jongens van het tweede vanavond wel gewoon." Dat laatste geldt zeker voor Saïd Bouzambou. De topscorer kwam vorige week niet in actie voor Oranje, dat het WK-kwalifi- catieduel met Azerbeidjan met 1-5 verloor. Benhammou sprak er later over met zijn aanvaller. „Natuurlijk was Saïd teleurgesteld. We heb ben er even over gepraat, maar ik maak me geen zorgen over hem. Er zit bij Saïd een goede kop op, hij kan er prima mee omgaan. En vanavond kan hij iedereen weer la ten zien wat hij kan." Het duel begint om 20.45 uur. Lucky Ajax speelt morgen tegen een regionaal sterrenteam, dat is samengesteld door Mike de Houck. De sponsor heeft de komst van Lucky Ajax mogelijk gemaakt en biedt voetballers uit de streek de kans om tegen voor malige topvoetballers aan te tre den. Doelman Stanley Menzo heeft toegezegd mee te gaan naar Breskens, net als Simon Tahama- ta, Dick Schoenaker, Dennis Ger ritsen, Danny Muller, Rob Wit- schge en Glenn Helder. De voor malig linksbuiten, die vier keer voor het Nederlands elftal uit kwam, speelde in de jeugd van Ajax maar brak pas door bij De naam van John Heitinga, die onlangs een punt achter zijn carrière zette, ontbreekt (nog) bij de selectie van Lucky Ajax Sparta. Daarna speelde Helder nog voor onder meer Vitesse en Arsenal. De selectie van Lucky Ajax wordt gecompleteerd door vijf spelers die begin veertig zijn. Yan- nis Anastasiou (43) speelde twee seizoenen voor Ajax, Tarik Oulida (42) voetbalde bij Ajax, Sevilla en jarenlang in Japan. Aanvaller Ke vin Bobson is pas 35, net als Pius Ikedia die vorig seizoen met OFC nog tegen VC Vlissingen speelde. Kiki Musampa (38) speelde na zijn tijd bij Ajax voor onder meer Malaga, Atletico Madrid, Manches ter City en Trabzonspor. Het duel tussen Mike's All Stars en Lucky Ajax begint om 17.00 uur. Aansluitend is vanaf 19.30 uur de loting voor de tiende editie van de Esad Osmanovski Memorial Cup. Aan het toernooi voor A-junioren, dat op zaterdag 21 en zondag 22 mei wordt ge speeld, doen acht clubs uit bin nen- en buitenland mee. De Nederlandse inbreng komt volgende maand van Ajax, FC Gro ningen en AZ, uit België komen Lokeren en Club Brugge. Het Duitse Rot Weiss Oberhausen en de Braziliaanse clubs Cruzeiro en Atletico Paranaense maken het deelnemersveld compleet. Voor Groene Ster telt alleen een overwinning Aanvoerder Salim Ben Sellam (midden) en Khalid El Hattach (links, nummer 8) ontbreken vanavond bij Groene Ster door een schorsing. De Vlissingers spelen in sporthal Baskensburg tegen FCK De Hommel, foto Lex de Meester door Barry van der Hooft Hicham Benhammou coach door Barry van der Hooft BRESKENS. De organisatie van de Esad Osmanovski Memorial Cup heeft dertien namen doorgekregen van spelers die morgenmiddag met Lucky Ajax aantreden in Breskens. Sjaak Swart, de 77-jarige rechtsbui ten die zelf één van die dertien is, zal ongetwijfeld proberen vandaag of morgen nog meer coryfeeën te strikken. John Heitinga, die onlangs stopte en aankondigde voor Lucky Ajax te gaan spelen, staat niet op het lijstje. Sjaak Swart (rechts) was dinsdag nog in Barcelona bij de afscheidsdienst voor zijn vriend Johan Cruijff. Morgen komt hij met Lucky Ajax naar Bres kens. foto Koen van Weel/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 73