r i Tjoba moet weer alle zeilen bijzetten Actie van duivensport levert ruim 16 mille op Vroege exit De Bruijn in Luxor met Animo op jacht naar de districtstitel de voorbereiding op het veldseizoen anders dan ze gewend was ZEELAND 15 De korfballers van Tjoba moeten ook tijdens het veldseizoen alles op alles zetten om degradatie uit de overgangsklasse te voorko men. De ploeg uit 's-Heer Hendrik skinderen, die zich half maart via een beslissingswestrijd veilig speelde in de zaal, staat halver te komen dan de eerste ronde." Samen met captain Jeroen Al- liet, die net als Ruud Martens een 2-speler is, en de gebroeders Ke vin en Kenny de Rooij (beiden 3) gaat hij er met de Terneuzense club voor. Per traditie is de ouver ture van Animo tegen de eigen re serves. De concurrenten voor het kampioenschap zijn het Aarden- burgse Sjef, het Vlissingse De Schelde en De Goese Maan. TC Sjef begint de competitie thuis tegen De Schelde, dat net als Animo al diverse keren Zeeuws kampioen werd. De Goe- wege de veldcompetitie zeven de. Blijft dat de komende maan den zo, dan moet het team van trainer Dirk Sercu weer een be slissingswedstrijd spelen. Zaterdag wordt het buitensei zoen hervat. Tjoba gaat meteen op bezoek bij koploper Tempo. De concurrenten in de strijd te- se Maan moet de Zeelandbrug over voor het treffen in en met Zierikzee. Promovendus ASOC uit Cadzand treedt pas een week later voor het eerst aan, uit tegen De Goese Maan. „De Schelde heeft vier goede 3-spelers, terwijl De Goese Maan de beschikking heeft over 2-spe- ler Frank Clausing. Bij het team uit Aardenburg spelen altijd sterke Belgische jongens", vertelt Martens. Vorig jaar verloor de Zeeuws- Vlaming in de competitie met twee keer 6-1 van Sjef-speler Yuri gen degradatie komt men pas laat tegen. De derby Swift-Tjoba is op 7 mei. Soberon. Enkele maanden later moest Martens in de 2-finale van het Aardenburgse Kikkertoernooi na een zware driesetter capitule ren tegen de voormalige semi- prof: 4-6 6-2 6-3. „Tijdens het toernooi van Aar denburg heb ik heel goed ge speeld, maar dat moest ook wel om tegen hem enige kans te ma ken. Normaal gesproken is hij ge woon beter. Zijn tempo ligt erg hoog. Als je een bal niet diep ge noeg slaat, legt hij die meestal weg, met name met zijn fore hand. Ik probeer hem zoveel mo- gelijk te laten lopen, door de hoe ken op te zoeken of een korte bal te slaan. Mijn kracht ligt van origi ne in vastheid, niet in iemand weg te slaan of te overpoweren. Toch sla ik veel meer door dan vroeger want op dit niveau kom je er niet met balletjes terug te slaan", aldus Ruud Martens, die zijn studie bewegingswetenschap pen in Amsterdam heeft verruild voor Taal- en Letterkunde aan de universiteit van Gent. „Mijn vak ken zijn Nederlands en Spaans. Dat bevalt me goed. Ik woon nu ook weer thuis bij mijn ouders." LEWEDORP. De inzamelingsactie van de duivensport voor nieuw on derzoek naar behandeling van al vleesklierkanker is een groot suc ces geworden. Nadat de veiling van jonge duiven op internet werd gesloten, bleek er woensdag avond een bedrag van ruim 16.000 euro binnen te zijn gehaald. De actie was een initiatief van Sjaak de Kooning uit Lewedorp. Hij kreeg 82 duivenkwekers uit Nederland en België zover dat ze een jonge duif schonken om te vei len via een internationale site. De Kooning kwam de afgelo pen maanden, nadat hij zelf voor blaaskanker werd behandeld, in aanraking met het team van pro fessor Casper van Eijck. De arts is een specialist op het gebied van al vleesklierkanker en wil het overle- vingspercentage van deze vorm van kanker fors verhogen. Daarvoor is echter innovatief onderzoek nodig en dat kost weer veel geld. Vandaar dat er vorig jaar een campagne is begonnen om het benodigde bedrag van tweeën half miljoen euro op te halen. De duivensport draagt daar nu zijn steentje aan bij. De verwach ting was vooraf dat er 10.000 euro opgehaald kon worden, maar uit eindelijk kwam men op 16.000 eu ro uit. Sjaak de Kooning is van plan de cheque persoonlijk te overhandigen aan Casper van Eijck. Sjaak de Kooning zet een actie op voor onderzoek naar kanker en die levert meer dan 16.000 euro op. LUXOR. Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is tijdens het tweede wereldbekertoernooi van dit jaar al in de eerste ronde uitge schakeld. Na een zeer wisselvallig optre den in het Egyptische Luxor - hij moest eerder kwalificaties spelen - was het tegen Haeng Jik Kim ein de verhaal. De Bruijn verloor na een redelijke start kansloos van een veel beter spelende Zuid-Kore- aan: 28-40 in 25 beurten. Mede dankzij een serie van twaalf ca ramboles liep de viervoudig we reldkampioen bij de junioren vlot weg bij de Hulstenaar, die geen moment meer in de wedstrijd kwam. Kim bezorgde zichzelf hier mee een mooi cadeau voor zijn 24e verjaardag. De Bruijn mag nu naar huis. Hij bevindt zich met Dick Jaspers, Marco Zanetti, Torbjörn Blomdahl wel in een excellent gezelschap van uitgeschakelde topspelers. VRIJDAG 1 APRIL 2016 'ïa i ix •1, Vera Kuijper scheurde tweemaal iets af in haar knie. Morgen kan de korfbalster van Swift eindelijk haar debuut maken in de overgangsklasse. foto Lex de Meester Alle standen. Overgangsklasse C: Tempo 7-12, GKV 7-11, Nieuwerkerk 7-10, Sporting Tri- gon 7-10, Swift 7-6, De Meervogels 7-5, Tjoba 7-2, Excelsior 7-0. Eerste klasse E: Fiks 7-13, Wion 7-10, IJsselvogels 7-8, Albatros 7-7, Fortis 7-6, DVS'69 7-5, Korbatjo 7-4, Ondo 7-3. Tweede klasse G: Ondo 7-14, Maassluis 7-12, Kinderdijk 7-9, Twist 7-7, KVK 7-6, ACKC 7-5, RWA 7-3, Triade 7-0. Derde klasse K: DSO 7-12, Blauw Wit 7-10, Vios 7-8, Stormvogels 7-7, Seolto 7-7, Togo 7-6, Atlas 7-6, Zaamslag 7-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 72