lIMPiPip mÈÊÈÊtÊÈm HNNEN&BUIl 7 0 KIJK VERGELIJK (Hall) vrijstaand wonen onder een Ion Onder het tapijt bleek op een houten ondervloer een dikke laag kranten uit de jaren zestig te liggen was een krakkemikkig achterhuis met een vergeeld en bemost golf platen dak. In dat achterhuis be vonden zich een nog deels met kolen gevuld kolenkot, een wc en een wasbak. De vorige eigenaar, een dame die tot haar dood op 103- jarige leeftijd in het huisje had ge woond, had duidelijk in geen jaren meer iets vernieuwd. Na haar over lijden stond de woning vijftien jaar leeg; de tuin was een jungle." Menigeen had allang rechtsom keert gemaakt, maar Georges en Marijke zagen de potentie van het huis, waar erfpacht op rustte. Voor 96.000 euro kochten ze huis plus grond en gingen aan de slag. Kranten Met wat vrienden gooide Georges de beuk erin. De suitedeuren gin gen eruit, waarna de vloer van de bovenverdieping vervaarlijk door boog. Stalen balken losten dat pro bleem op. Onder het tapijt in voor- en achterkamer bleek op een hou ten ondervloer een dikke laag kran ten uit de jaren zestig van de vorige eeuw te liggen. Georges en zijn maten trokken de vloer kaal en leg den een laminaatvloer. Het achter huis maakte plaats voor een moderne aanbouw, met een strakke keuken en badkamer. Een schuifpui leidt naar de tuin. „Vele kubieke meters klei heb ik moeten afgraven om er iets van te kunnen maken," zegt Georges, terwijl hij gedachte loos naar zijn rug grijpt. Marijke is dolblij met het terras op het zui den. En Nala Bowie? Die heeft een heerlijk hondenleven. Al met al wonen Marijke en Geor ges pas sinds januari dit jaar full time in hun nieuwe huis, waaraan ze tot nu toe voor ongeveer 50.000 euro hebben verbouwd. Eén woon wens is er nog: de zolder over de gehele lengte en breedte van het huis wordt te zijner tijd een loungeruimte, inclusief bar. Met vrienden relaxen rond een authen tieke Wurlitzer jukebox, dat zou het einde zijn. Op vakantie gaan doen ze niet of nauwelijks meer, vertelt Marijke. „Het is hier zo verrukkelijk. Waarom zouden we?" Wonen in Zeeuws-Vlaanderen, (half)vrijstaand, voor nog geen ton: lijkt dat u wat? Bekijk dan eens de woningen die wij voor u selecteerde in Zaamslag, Terneuzen, Kapellebrug en Axel. ZAAMSLAG TERNEUZEN KAPELLEBRUG AXEL TERNEUZEN vrijdag I april 2016 7 Bordercollie Nala Bowie speelde een belangrijke rol in de keus voor het huis. meer nodig EVEN VOORSTELLEN Georges Eggermont (50) is kok Marijke Gommers (57) werkt in een kinderschoenenwinkel Huisdieren: bordercollie Nala Bowie en katten Borre en Estée Adres: Veer 82 Prijs: €69.500 k.k. Bouwjaar: ca. 1920 Kenmerken: In 2008 gerenoveerde polderwoning. Woonkamer met schouw. Drie slaapkamers. Tuin met ber ging en terras. Adres: Walstraat 9 Prijs: €89.500 k.k. Bouwjaar: ca. 1925 Kenmerken: Karakteristieke woning met aanbouw. Woonkamer met schouw. Douche beneden. Adres: Gentsevaart 62 Prijs: €95.000 k.k. Bouwjaar: 1930 Kenmerken: Uitgebouwde hoekwoning met zonnige woon kamer. Keuken met kelderkast. Doucheruimte beneden. Adres: Prins Hendrikstraat 26 Prijs: €95.000 k.k. Bouwjaar: ca. 1928 Kenmerken: Te renoveren, vrijstaande wo ning met hoge plafonds. Woon kamer-en-suite. Adres: Tramstraat 25 Prijs: €79.500 k.k. Bouwjaar: ca. 1920 Kenmerken: Deels gereno veerd in 1995. Ruime woonka mer. Badkamer beneden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61