6 Huizenpaspoort Het halfvrij staande huisje dat Vlamingen Georges Eggermont en Marijke Gommers kochten in Aardenburg, was hopeloos verouderd. Nu leven ze er als God in Frankrijk. De vorige eigenaar, een dame die tot haar dood op 103-jarige leeftijd in het huisje woonde, had in geen jaren iets vernieuwd TEKST PAULA KOSTER FOTO'S PETER NICOLAI Welke magische kracht haar ertoe aanzet? Het zal al tijd wel een myste rie blijven. Feit is dat bordercollie Nala Bowie elke avond een blafconcert ten beste geeft, zodra de torenklok van Aar denburg acht uur slaat. Niks bij zonders? Toch wel: op alle overige hele en halve uren van de dag houdt ze zich koest. Marijke Gommers (57) durft het nauwelijks hardop te zeggen, maar zij en haar man Georges Egger mont (50) kochten hun huis aan de Landstraat in Aardenburg in feite voor Nala Bowie. Voorheen huur den ze een appartement in Knokke. Marijke werkt er in een kinder schoenenwinkel. Georges is kok, maar zit vanwege een dubbele her nia in de ziektewet. Vakantiegevoel Marijke: „Ons appartement werd verkocht en we moesten op zoek naar iets anders. Knokke was heer lijk; we konden wandelend naar ons werk en in onze vrije tijd had den we, met het strand om de hoek, continu een vakantiegevoel. Toen bleek dat we moesten verhui zen, was een tuin onze belangrijk ste woonwens. Voor Nala Bowie." Behalve de hond hebben Marijke en Georges nog twee katten. Een nieuwe huurwoning vinden bleek lastig: óf Nala Bowie was er niet welkom óf Georges niet. Geor ges is namelijk een tevreden roker die, ondanks drastisch minderen, toch nog altijd zo'n veertig sigaret ten per dag opsteekt. Ze besloten een huis te kopen en belandden medio 2014 via via in Aardenburg. Daar stond bij make laardij Anders Vastgoed een 104 jaar oud huisje te koop. Gevraagd naar hun eerste indruk slaat Ma rijke lachend de handen voor het gezicht, terwijl Georges vertelt: „De piepkleine voor- en achterkamer werden door suitedeuren van el kaar gescheiden. In beide ruimtes stond een kolenkachel. In de ach terkamer, die waarschijnlijk ook als keuken had gediend, stond alleen een kleine lavabo, een wastafel. Er AARDENBURG vrijdag I april 2016 PZ lïSte. Op reis gaan is niet 44 De prijs van de half vrijstaande woning aan de Landstraat 22 bedroeg 96.000 euro inclusief de grond. De woning dateert uit 1910. De woonkamer loopt over in een aanbouw met keuken en bad kamer. Een schuifpui leidt naar een terras en tuin op het zuiden. Boven zijn 3 slaap kamers, een toilet en een flinke zolder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60