Inzamelingsactie van duivensport levert ruim 16 mille op Vroege exit De Bruijn bij wereldbekertoernooi Korfbalster Kuijper fit na lange blessureperiode tegen eigen reserves ZEELAND 15 PLUS VarbiMt sterke Belgische jongens", vertelt Martens. Vorig jaar verloor de Zeeuws- Vlaming in de competitie met twee keer 6-t van Sjef-speler Yu ri Soberon. Enkele maanden later moest Martens in de 2-fmale van het Aardenburgse Kikkertoer- nooi na een zware driesetter capi- 'Mijn kracht ligt van origine in vastheid, niet in iemand weg te slaan ofte overpoweren' tuleren tegen de voormalige se- miprof: 4-6 6-2 6-3. „Tijdens het toernooi van Aar denburg heb ik heel goed ge speeld, maar dat moest ook wel om tegen hem enige kans te ma ken. Normaal gesproken is hij ge woon beter. Zijn tempo ligt erg hoog. Als je een bal niet diep ge noeg slaat, legt hij die meestal weg, met name met zijn fore hand. Ik probeer hem zoveel mo gelijk te laten lopen, door de hoe ken op te zoeken of een korte bal te slaan. Mijn kracht ligt van ori gine in vastheid, niet in iemand weg te slaan of te overpoweren. Toch sla ik veel meer door dan vroeger want op dit niveau kom je er niet met balletjes terug te slaan", aldus Ruud Martens, die zijn studie bewegingsweten schappen in Amsterdam heeft verruild voor Taal- en Letterkun de aan de universiteit van Gent. „Mijn vakken zijn Nederlands en Spaans. Dat bevalt me goed. Ik woon nu ook weer thuis bij mijn ouders." Mixedcompetitie Martens tennist, met De Bos- kreek, ook in de mixedcompeti tie. Na het kampioenschap van verleden jaar komt het team uit Breskens vanaf zondag 10 april uit in de landelijke tweede klas se. Een behoorlijk niveau. „Onze doelstelling is niet degraderen. Het zal aanpoten worden om er in te blijven. We moeten alle maal tegen teams uit Noord-Bra bant en Zuid-Holland. Over de precieze sterkte van de teams kan ik alleen maar speculeren, want ik ken ze niet." In de eerste ronde moet De Boskreek thuis tegen De Lobbe- laer uit Zevenbergen. Bij de Bres- siaanders spelen naast broer en zus Ruud en Margot Martens, Ro- win Tazelaar, Mart Flikweert, Remy Scherbeijn, Nicolas Ren- nie en Tahné van Hoeck. De actie was een initiatief van Sjaak de Kooning uit Lewedorp. Hij kreeg 82 duivenkwekers uit Nederland en België zover dat ze een jonge duif schonken om te veilen via een internationale site. De Kooning kwam de afgelo pen maanden, nadat hij zelf voor blaaskanker werd behandeld, in aanraking met het team van pro fessor Casper van Eijck. De arts is een specialist op het gebied van al vleesklierkanker en wil het overle- vingspercentage van deze vorm van kanker fors verhogen. Daarvoor is echter innovatief onderzoek nodig en dat kost weer veel geld. Vandaar dat er vorig jaar een campagne is begonnen om het benodigde bedrag van tweeënhalf miljoen euro op te ha len. De duivensport draagt daar nu zijn steentje aan bij. De verwach ting was vooraf dat er 10.000 euro opgehaald kon worden, maar uit eindelijk kwam men op 16.000 eu ro uit. Sjaak de Kooning is van plan de cheque persoonlijk te overhandigen aan Casper van Eijck. Sjaak de Kooning zet een actie op voor onderzoek naar kanker en die levert meer dan 16.000 euro op LUXOR. Driebander Jean Paul de Bruijn uit Hulst is tijdens het tweede wereldbekertoernooi van dit jaar al in de eerste ronde uitge schakeld. Na een zeer wisselvallig optre den in Luxor - hij moest eerder kwalificaties spelen - was het te gen Haeng Jik Kim einde verhaal. De Bruijn verloor na een redelij ke start kansloos van een veel be ter spelende Zuid-Koreaan: 28-40 in 25 beurten. Mede dankzij een serie van twaalf caramboles liep de viervoudig wereldkampioen bij de junioren vlot weg bij de Hulstenaar, die geen moment meer in de wedstrijd kwam. Kim bezorgde zichzelf hiermee een mooi cadeau voor zijn 24e verjaar dag. De Bruijn mag nu naar huis. Hij bevindt zich met Dick Jas pers, Marco Zanetti, Torbjörn Blomdahl wel in een excellent ge zelschap van uitgeschakelde top- spelers. Swift-korfbalster Vera Kuij per maakt morgen haar de buut in de overgangsklas se, bijna twee seizoenen la ter dan haar ploeggenoten. In de tussenliggende tijd was ze vooral geblesseerd. „Ik heb altijd één doel voor ogen gehad: terugkeren in het eerste team", vertelt de 26-jarige Middelburgse vooraf gaand aan de woensdagtraining. „Ik ben blij dat me dat gelukt is. Het revalideren is me niet eens te gengevallen, maar ik miste wel heel erg het sporten en de om gang met de anderen in het team." Kuijper raakte net na de zomer van 2014 voor het eerst gebles seerd. Tijdens de laatste oefenwed strijd voor de aanvang van het veldseizoen scheurde ze de kruis banden in één van haar knieën volledig af. „Zeventien jaar gekorf bald en nooit iets gehad. En dan gebeurt er zoiets." Ze wist meteen dat het ernstig was. „Opeens lag ik op de grond", vertelt ze. „Ik stond in de verdedi ging, maar er was geen tegen standster bij me in de buurt. Het gebeurde gewoon en het enige dat ik nog kon doen was omval len. We waren net met Swift ge promoveerd naar de overgangs klasse en we hadden met z'n allen een heel goede voorberei ding gehad. Ik weet nog wel dat ik moe was van die aanloopperiode, maar of dat nou de verklaring was?" Buitenband Exact een jaar later, weer in de voorbereiding op de veldcompeti- tie, werd Kuijper voor de tweede maal teruggeworpen. Dit keer scheurde ze de buitenband in de zelfde knie. Minder erg, maar toch. „Ik was voor de zomer al weer fit, na een operatie en negen maanden revalidatie. Eigenlijk voelde ik me beter dan ooit. Maar meteen al bij de eerste training na de vakantie gebeurde het. Kon ik weer gaan herstellen. De eerste gedachte bij Kuijper was: ik stop met korfballen. Maar ze realiseerde zich dat ze dat niet zou kunnen. Ze zou de sport enorm gaan missen, net als de in teractie met haar teamgenoten. „Ik ben wel voorzichtiger gewor den. Er stond zes weken revalida tie voor die tweede blessure, maar 'Ik ging drie keer in de week naar de fysiotherapeut en daar keek ik echt naar uit' ik heb langer de tijd genomen. Het was volgens mij gewoon toe val dat ik nog een keer iets scheur de in die knie, maar het gaat wel in je hoofd zitten. Je wilt zoiets niet nóg een keer." Toch stelt ze dat het herstellen haar goed afging, in beide perio des. „Ik was heel disciplineerd", vertelt de Middelburgse, die mo tivatie haalde uit de vooruitgang die ze boekte. „Ik ging drie keer in de week naar de fysiothera peut en daar keek ik echt naar uit. Dan mocht ik weer fietsen. Dat is ook sporten, hè. Maar het haalt het natuurlijk niet bij korf bal." Zaal Sinds januari staat ze weer in de basis bij het eerste team. In de zaal maakte ze met Swift het sei zoen afin de eerste klasse. „Nog niet al m'n wedstrijden waren even goed", zegt ze eerlijk. „Maar voor die blessures had ik dat ook: de ene wedstrijd gaat super goed, in de ander kan het beter." Morgen maakt Vera Kuijper eindelijk haar debuut in de over gangsklasse. In Zoetermeer tegen De Meervogels. „Vorig seizoen heeft het ons heel veel moeite gekost om ons op dit niveau te handhaven. Ik zat toen te duimen op de reservebank dat we erin zouden blijven. Doordat dat ge lukt is, mag ik het vanaf zaterdag ook proberen." SWIFT GAAT VOOR BEHOUD VRIJDAG 1 APRIL 2016 titel met Animo i i - door Jan Dagevos LEWEDORP. De inzamelingsactie van de duivensport voor nieuw on derzoek naar behandeling van al vleesklierkanker is een groot suc ces geworden. Nadat de veiling van jonge duiven op internet werd ge sloten, bleek er woensdagavond een bedrag van ruim 16.000 euro binnen te zijn gehaald. door Joop van Oudenhoven door Roeland van Vliet Vera Kuijper korfbalster Swift Swift staat na de eerste helft van de veldcompetitie vijfde in de overgangsklasse. De Middelburgse ploeg heeft zes punten. Het ver schil met Tjoba (twee punten) en Excelsior (nul) is al groot. De ploeg van trainer Dennis Plan- tinga treft morgen met De Meer vogels een andere middenmoter. Met een overwinning zou Swift meteen een grote stap doen rich ting lijfsbehoud. Voor Tjoba wordt het een stuk moeilijker. De equipe uit 's-Heer Hendrikskinderen moet ook tij dens het veldseizoen alle zeilen bij zetten om degradatie te voorko men. De ploeg, die zich half maart via een beslissingswestrijd veilig speelde in de zaal, staat halverwe ge de veldcompetitie zevende. Blijft dat de komende maanden zo, dan moet het team van trainer Dirk Sercu weer een beslissings duel spelen. Op 7 mei is de derby Swift-Tjoba in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 49