OM eist celstraffen voor roof van tasje SchijPer Souburgse rapper presenteert tweede cd zaterdag in De Piek WALCHEREN 7 Bas de Meijer hield zich twee jaar rustig, maar zaterdag wil hij 'knallen1 tijdens een cd-presentatie in De Piek. MuZEEum is vroeger open Ze was die avond even een sigaret je aan het roken op De Spinne in Goes toen de twee naar haar toe kwamen. Ze voelde onraad, zo bleek gisteren uit haar slachtoffer verklaring, maar hoopte dat de twee zouden doorlopen. Dat de den J.K. (Goes, 20) en D. de B. (Middelburg, 20) niet. Toen het niet lukte die tas te roven lieten ze los, stapten bij S.C. (Goes, 23) in zijn auto en reden weg. Niet lang daarna werden ze aan gehouden. De drie stonden giste ren voor de rechtbank. De Middel burger bekende dat hij onder de indruk was van de slachtofferver klaring. Daaruit blijkt dat de Goe se nog steeds last heeft van nacht merries en dat ze angstig is. Als ze de bus neemt zorgt ze altijd dat ze de laatste in de rij is zodat nie mand achter haar staat. K. beriep zich op zijn zwijg recht en C. bekende dat hij des tijds klaar zat in de vluchtauto. Zo wel K. als De B. hebben indruk- Het slachtoffer van de straatroof hield haar tas vast en riep: „Laat los klootzak." Ook dacht ze: „God ziet jullie." wekkende strafbladen. En ook C. is een goede bekende van de poli tie. Officier van justitie Kristel Simpelaar eiste dat de twee jonge mannen die daadwerkelijk gepro beerd hebben de tas te roven ver oordeeld worden tot een celstraf van negen maanden waarvan één voorwaardelijk. En hun 'chauf feur' moet van haar een werkstraf van tweehonderd uur krijgen. Advocate Cindy Koole pleitte voor een korte celstraf voor De B. en vroeg de rechtbank met na druk ook om begeleiding voor hem zodat hij kansen krijgt om zijn leven te beteren. Volgens Koole heeft hij die hulp hard no dig. Haar collega vroeg om vrij spraak voor K. wegens gebrek aan bewijs. De derde verdachte was zonder advocaat verschenen. De uitspraak is op 14 april. Producer Don-P, ook inwoner van Oost-Souburg, wees rapper BDM (spreek uit bie-die-em) de weg. Ging het alter ego van Bas de Meijer op de vori ge cd Mijn Moment nog 'alle kan ten uit', nu heeft de rapper zijn richting gevonden. Bas geeft gelijk toe dat hij als 26-jarige intussen ook ouder en wijzer is. Maar Don-P heeft hem wel de weg helpen vinden. „Als ik terugkijk, ben ik nog best tevre den over Mijn Moment. Er staan goede nummers op, maar het is wel een beetje van alles wat. Ook omdat ik met verschillende pro ducers werkte", denkt hij. De laatste track van het de buutalbum Ik weet beter was ge produceerd door Don-P. „Dat nummer heeft het gevoel en de sound waarmee ik verder wilde. Het klikte ook goed met Don-P, die onder meer aan de weg tim mert met soundtracks voor Ame rikaanse tv-series en MTV-op- drachten. Het was echt een genot om met hem te werken en een plaat naar mijn hart te maken." Naast Don-P, een meester met sfeervolle synthesizergeluiden, droeg ook gitarist Peter van der Tor (van coverband Copycat) aan zienlijk bij aan het 'nieuwe ge luid' van BDM. „Het nieuwe al bum Op Eigen Kracht is muzika ler, melodieuzer. Ook is Don-P er in geslaagd de cd een live-geluid te geven. Op het podium wil ik diezelfde sound vangen door met een band te spelen. Met een gita rist, bassist en drummer komen de vloeiende melodieën ook be ter over tijdens optredens ver wacht ik." Op Eigen Kracht is geen con ceptalbum. „Maar ik neem de luis teraar wel mee op reis. Met num mers die maatschappelijke onder- 'Ik vlieg niet meer alle kanten op, maar laat een completere en coherentere sound horen' werpen behandelen, die niet di rect naar een speciale bestem ming leiden, maar gewoon naar een plek waar ze willen zijn." BDM is een tijdje van het po dium weggeweest. Het uitbren gen van Op Eigen Kracht brengt daar verandering in als het aan De Meijer ligt. Hij hoopt de ko mende maanden veel op te tre den en mikt vooral op concerten tijdens festivals. In tegenstelling tot de titel van zijn nieuwe cd, wil Bas het niet op eigen kracht doen, maar met een band: BDM Live Experience. Of de band het nieuwe reper toire swingend brengt, blijkt za terdag tijdens de 'releaseparty' in De Piek. BDM wordt tijdens dat om 20.00 uur beginnende feest bijgestaan door diverse Zeeuwse collega's: D Double, Donson, Cyc- lo B, Demozah en Team Ofso. Al het nieuws over BDM is te volgen op zijn Facebookpagina. JZi Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Boomkwekerij en Groenbedrijf De Fruittuin v.o.f. Het Zeeuws Maritiem Mu ZEEum in Vlissingen is per april ook in de weekeinden vanaf 10.00 uur open. Ter in troductie is het museum de ze maand in de weekeind- ochtenden tot 13.00 uur gra tis, met attenties voor bezoe kers. De openingstijden zijn voortaan uniform: dinsdag tot en met zondag 10.00 tot 17.00 uur, in schoolvakanties ook op maandag open. VRIJDAG 1 APRIL 2016 MIDDELBURG Die tas blijft mooi bij mij, zo dacht een jonge Goese vrouw toen twee jongemannen vo rig jaar augustus probeerden haar tas te roven. Ze trokken aan haar tas, sloegen haar op haar gezicht en sleurden haar vijf meter over de straat. Maar ze hield haar tas vast en riep: „Laat los klootzak". Ook dacht ze: „God ziet jullie." Rapper BDM heeft even in de luwte verkeerd. Maar Bas de Meijer, hier in zijn eigen Souburgse studio, is helemaal terug. Hij heeft zijn eigen stijl gevon den en laat dat, als presentatie van zijn tweede cd, zaterdag horen tijdens een knallend optreden in De Piek. foto Lex de Meester BDM vindt eigen, melodieuzer geluid door René Hoonhorst Bas de Meijer rapper BDM Het is NU planttijd. Wij zijn het adres voor al uw tuinplanten, sierheesters, leibomen en (fruit)bomen. Oude fruitbomen in soorten en maten. Wij zijn ook leverancier voor Stichting Landschapsbeheer Zeeland Tevens bezorging en plaatsing mogelijk. Ook voor tuinaanleg en renovatie M Geopend op donderdag vrijdag en zaterdag van 8.30 tot 16.30 Wemeldingse zandweg 10, Kapelle, Tel. 0113-342944, Mob. 0611395456, www.defruittuin.com www.SchipperGroep.nl Accountants Fiscaal Corporate Finance Pensioen Personeel Organisatie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 41