Korfbalster Vera na twee blessures weer terug Jaap Meijering: Pierenbloed is wondermiddel Emergis bezuinigt door nieuwbouw Kinderen met psychiatrische problemen hoeven ook in de toekomst Zeeland niet uit voor behandeling. Wie geeft een Four Freedoms Award aan wie? ZEELAND 14 15 ZEELAND 10 11 KLOETINGE. De huidige jeugdkli- nieken Ithaka en Amares worden in de tweede helft van 2018 samen gebracht in een nieuw gebouw op het terrein van Emergis. De ingreep betekent het be houd van gespecialiseerde jeugd zorg voor Zeeland. Bij Ithaka wor den kinderen en jongeren met psy chiatrische stoornissen behan deld, de cliënten van Amares heb ben daarnaast een lichte verstan delijke beperking. Emergis ziet zich al jaren voor de opgave geplaatst om te bezuini gen en tegelijkertijd kwalitatief goede zorg te blijven leveren. Lan delijk hebben alle instellingen voor geestelijke gezondheidszorg daarmee te maken. Zij hebben met de overheid afgesproken het aantal dure bedden te verminde ren. In plaats van die opnameplaat sen voor interne behandeling komt ambulante zorg (hulp bin nen de gezinnen, aan huis). In de nieuwbouw komen dan ook bijna de helft minder bedden (24 tot 28 in plaats van, per saldo, 42 nu). Om dit op te vangen wor den meer behandelaars ingezet voor hulp binnen de gezinnen. Personeel van Ithaka en Amares gaat binnen de nieuwe vestiging samenwerken. Dat maakt het mo gelijk hen efficiënter in te zetten en levert eveneens een bezuini ging op. De huidige kliniek van Ithaka kinder- en jeugdpsychiatrie aan de Oostmolenweg in Kloetinge In de nieuwbouw komen dan ook bijna de helft minder bedden (24 tot 28 in plaats van, per saldo, 42 nu). wordt verbouwd en met een stuk je nieuwbouw omgevormd tot een milieuvriendelijke voorzie ning voor interne behandeling. Dat gebeurt in samenspraak met Juvent, de Zeeuwse gemeenten en de specialist in kinder- en jeugdpsychiatrie Lucertis. De bouw is mogelijk gemaakt door een subsidie van het ministe rie van VWS. De Zeeuwse wet houders en inkooporganisaties voor jeugdzorg hebben de subsi dieaanvraag ondersteund omdat nu gespecialiseerde klinische jeugdzorg voor Zeeland behouden blijft. Vrachtwagenchauffeurs krijgen meer meetapparatuur in hun wagen. Ook vrachtwageninstructeur Job Vandervinnen heeft daar mee te maken. MIDDELBURG. De Duitse bondskan selier Angela Merkel krijgt de In ternational Four Freedoms Medal donderdag 21 april in Middelburg uit handen van minister-presi dent Mark Rutte. De Four Freedoms Awards zijn ge baseerd op de vier vrijheden die president Roosevelt in 1941 formu leerde. Voor elke vrijheid wordt ook een aparte award uitgereikt. Daarvan is gisteren bekendge maakt wie ze gaan overhandigen. Marcel Gelauff, hoofdredacteur van het NOS Journaal en voorzit ter van het Nederlandse Genoot schap van Hoofdredacteuren, zal de medaille voor vrijheid van me ningsuiting uitreiken aan Mazen Darwish. De medaille voor vrijheid van godsdienst wordt door Annemiek Schrijver overhandigd aan aarts bisschop Dieudonné Nzapalainga, imam Omar Kobine Layam en do minee Nicolas Guérékoya- me-Gbangou. Schrijver is presen tator en hoofdredacteur van het tijdschrift De Verwondering. De Israëlische advocaat, actrice en schoonheidskoningin Linor Abargil reikt de medaille voor vrij waring van gebrek uit aan Denis Mukwege. De Israëlische Miss World 1998 zet zich internatio naal in tegen seksueel geweld. De organisatie Human Rights Watch krijgt de medaille voor de vrijwaring van vrees van Adriana van Dooijeweert. Zij is de Neder landse voorzitter van het College voor de Rechten van de Mens. www.pzc.ni walcheren@pzc.nl VRIJDAG 1 april 2016 Zeeland Jeugdpsychiatrie behouden door Ondine van der Vleuten ZEELAND 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34