'Geef baangarantie aan meesters' NIEUWS 9 In het basisonderwijs is 86 procent van de docenten vrouw. Dat moet veranderen, vindt de Christenunie. U)K00PJEDEAL.NL) Nieuw: Achteraf betalen! flPberPay (VfKEUR DEN HAAG. Op sommige basis scholen is geen meester meer te vinden. Op alle andere zijn juffen in de overgrote meerder heid. En dat is slecht voor het onderwijs, betoogt de Christen- Unie. De partij presenteert van daag een plan waardoor op ter mijn 25-35 procent mannen voor de klas moeten staan. Groep 8 van de Rotterdamse Babylonschool krijgt dit school jaar voor het eerst les van een meester. Op de zwarte school in het centrum van Rotterdam werken nu negen juffen en één meester. Schooldirecteur Hans Dullaert - die zelf niet voor de klas staat - zou dolgraag meer mannen op zijn school verwel komen. Maar die zijn niet te vinden, verzucht hij. „Bij de vo rige vacature, een paar weken geleden, was ik al blij dat ik één vrouw kon vinden." Hendrika (11) uit groep 8 vindt meester Ludo als enige meester op school dan ook een beetje zielig. Mohamed en Jer- enimo (12) vinden een meester fijner dan een juf. „Hij geeft be ter les en weet heel veel." De Babylonschool is wat be treft de afwezigheid van mees ters geen uitzondering. In 2014 stonden er volgens de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) in het basisonderwijs 110.752 vrouwen voor de klas en 17.733 mannen: 86 om 14 procent. De verwachting is dat dit percenta ge mannen in de nieuwste cij fers, die komende maand wor den verwacht, nog verder daalt. Is dat erg? „Kinderen maken op de basisschool voor het eerst kennis met de samenleving en krijgen daar een beperkt beeld: vrouwen werken met kinderen en de man nen zitten nog vaak in de direc tie", zegt Gerda Geerdink, lector seksediversiteit in het onderwijs aan de Hogeschool Arnhem en Nij megen. „Dat beïnvloedt ook later hun beroepskeuze." Dus kiezen vrouwen vaker voor de pabo dan mannen. En van de mannen die wél aan die oplei ding beginnen, haakt de helft in 'Jongens hebben in de klas ook een mannelijk rolmodel nodig' het eerste jaar al af. „Onderwijs wordt toch vooral gezien als lief lijk, een beetje knippen en plak ken. Dat klopt niet. Je moet juist heel stevig in je schoenen staan", vindt basisschooldocent Wouter Siebers. Als Leraar van het Jaar maakte hij van meer mannen voor de klas één van zijn speer punten. „Mannen kijken anders naar jongensgedrag dan vrouwen. Jongens hebben in de klas ook een mannelijk rolmodel nodig." Vroeger was de meester ie mand met gezag, maar dat is al lang niet meer zo. Het onderwijs heeft het imago van vrouwenbe roep gekregen, erkent schooldirec teur Dullaert. „Voor ambitieuze mannen lijkt een attachékoffer en een leasebak het hoogst haalbare." De Christenunie wil daar een einde aan maken. Kamerlid Eppo Bruins wil het beroep aantrekkelij ker maken voor mannen door in de opleiding de nadruk op zorg te schrappen. „En geef mannen een baangarantie." Ook moet de cao op de schop om het makkelijker te maken om een fulltimeleraar aan te stellen. Nu bestaat het onderwijs voor een groot deel uit parttimebanen. „Mannen willen vaak méér uur werken." Bruins wil dat het mak kelijk wordt voor zij-instromers uit bijvoorbeeld fysiek zware be roepen om leraar te worden. Op termijn kan dan 25 tot 35 procent van de docenten op basis scholen mannen zijn, stelt Bruins. „Diversiteit is goed voor iedere or ganisatie, ook voor het onderwijs. Minister Bussemaker steekt veel geld in emancipatie, dat zou ze ook voor mannen in de klas moe ten doen." Het is niet zo dat er niks wordt gedaan om de scheve verhoudin gen recht te trekken. Pabo's ko men met 'mannenklassen'. Half oktober reed er nog een trein door Nederland om Veel Meer Meester af te trappen; minister Bussema ker van Onderwijs reisde er voor naar Leeuwarden om als een con ducteur een fluitsignaal te geven. Maar na de treinreis stokte de in spanningen. De website meldt eind maart nog steeds dat 'de agenda voor 2016 volgt'. Schooldirecteur Dullaert en Ka merlid Bruins willen dat kinderen minimaal één keer in hun school- carrière een man als leraar krij gen. Hendrika op de Babylon school denkt er het hare van. Stie kem vond zij juf Caroline een fij nere leerkracht. „Ze is zo gedul dig. Meester Ludo wordt gelijk boos." Vanaf slechts €19,95 Nu slechts 19,95 Nu slechts €15,95 Nu slechts 16,95 P- om Nu slechts 169,95 Vanaf slechts 7,95 WOENSDAG 30 MAART 2016 BESTELLEN DOE JE VEILIG SNEL VIA WWW.KOOPJEDEAL.NL NIET TEVREDEN? GELO TERUG! Meester Ludo Hoes geeft geschiedenisles aan groep 8 op de Babylonschool in Rotterdam, foto Jan de Groen Gezocht kerels voor in de klas door Hanneke Keultjes Wouter Siebers Leraar van het Jaar korting korting Electronic Noil Core System korting korting Schitterende Winterharde Bananenbomen Geeft je tuin een prachtig exotisch tintje Zowel in sierpot als in volle grond te plaatsen; plantklaar geleverd Heerlijke (eetbare) bananen kweken uit eigen tuin Adviesprijs Korting U bespaart: €79,95 75% €60,- 100 ml pure biologische Arganolie Cosmetisch wondermiddel; ook wel het vloeibare goud genoemd Helpt bij acne, eczeem, droge huid, striemen, rimpels en cellulitis Laat ook je haar weer stralen Vol vitamines en antioxidanten Adviesprijs 29,95 Korting 47% U bespaart: €14,- 12 paar herensokken van kwaliteitsmerk Pierre Cardin Nog geen €1,45 per paar Designsokken van hoge kwaliteit Behoudt de kleur en rekt na het wassen In maten 39-42 en 43-46 beschikbaar Warm, zacht en comfortabel Tip: vul je voorraad aan! Adviesprijs 51,80 Korting 67% U bespaart: 34,85 PARIS TomTom Runner 2 Music GPS Sporthorloge Meetje belangrijkste hardloopgegevens zoals snelheid, afgelegde afstand, verbrande calorieën en tijd 3GB interne opslag voor al je favoriete nummers Inclusief GRATIS TomTom Sports Bluetooth hoofdtelefoon Adviesprijs 279,90 Korting 39% U bespaart: €110,- 16-pack Opzetborstels voor 0ral-B/Braun en Philips Geschikt voor Oral-B en Philips elektrische tandenborstels Slechts €0,50 per stuk- poetsen wordt weer leuk! Groot ingekocht dus FLINKE korting Adviesprijs 59,95 Korting 87% U bespaart: 52,- Adviesprijs 39,95 Korting 50% U bespaart: 20,- Scholl Velvet Smooth Elektrische Nagelvijl 3 navullingen Nagels worden op sublieme wijze gevijld en gepolijst Geschikt voor zowel vinger- als teen nagels Vele malen beter dan een normale vijl Manicure of pedicurebehandeling is niet meer nodig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 9