'Betonfabriek sluis komt te dichtbij' Olaf Hamelink ook op Zeeuwse filmfestivals Amsterdam eerst? Honderd PBT Derby tegen FC Axel door 2 ZEELAND Overlijden van jonge doelman (17) is heel hard aangekomen. Zeeuws-Vlaamse voetbalclub schakelt professionele hulp in om de spelers te helpen. COMMENTAAR De grote steden in Nederland bloeien. Maar als het aan Eberhard van der Laan ligt, nog niet genoeg. De burge meester van Amsterdam wil dat zijn stad en Rotter dam in Nederland een voortrekkersrol spelen. Van der Laan noemt de Maasvlakte als voorbeeld van een keuze van het Rijk waar steden als Vlissingen en Delfzijl niet over moeten zeuren. Want die ene grote havenuitbreiding heeft meer effect op de totale Nederlandse economie dan versnipperde investerin gen. Amsterdam moet een voorkeursbehandeling krijgen omdat de stad volgens Van der Laan een magneet is voor 'de hoofdkanto ren en de mensen'. Dat is grof weg de redenering. Het siert de burgemeester dat hij voor Amsterdam opkomt. Maar Van der Laan heeft te weinig oog voor de harde werkelijkheid in de buitengebieden. Zeeland kan niet lijdzaam wachten tot er eens een kruimeltje valt van de rijk gedek te tafel van de grote steden. Zee land moet elke kans met beide handen aangrijpen. Amsterdam kan geld steken in een groot nieuw haventerrein en dat vervolgens jarenlang onbenut laten liggen. Ondertussen moet Zeeland Seaports keihard vechten om te overleven tussen wereldhavens. Zolang de verhoudingen zo zijn, wekt de claim van Van der Laan vooral irritatie op. Van der Laan heeft te weinig oog voor de harde werkelijkheid in de buitengebieden Van Boom heeft hierover gisteren schriftelijke vragen gesteld aan het Terneuzense college van B en W. Als de betonfabriek aan het be gin van de Schependijk komt, zul len daar volgens hem 'rond de klok' zand- en cementschepen worden gelost. Dat zal, stelt hij, ge paard gaan met veel geluid- en stofoverlast. Van Boom vreest bo vendien dat het vervoer van het beton door vrachtwagens naar de bouwlocatie van de nieuwe zee sluis voor veel schade zal zorgen aan de wegen op het sluizencom- plex. Om maar te zwijgen over de gevolgen voor het al drukke weg verkeer over de sluizen. Als alternatief stelt Van Boom voor de betonfabriek te bouwen ter hoogte van de Middensluis. Die ligt verder van de binnenstad en dichterbij bij de te bouwen nieuwe zeesluis, waardoor de over last voor iedereen binnen de per ken kan worden gehouden. Volgens Jan van Gorp, woord voerder van de Vlaams-Nederland- se Scheldecommissie, staat het he lemaal nog niet vast waar de be tonfabriek zal komen. De aanne mer moet nog worden gekozen. 'Overlast wordt te groot, als fabriek aan het begin van de Schependijk komt' De commissie zal vanaf half mei alle inschrijvingen beoordelen. Vervolgens zal na de zomer verder worden gesproken met drie aanne mers op basis van de plannen van aanpak die ze hebben ingediend. De keuze wordt tegen 2017 wor den gemaakt. „Aannemers heb ben best een grote vrijheid om aan te geven hoe ze tewerk willen gaan", aldus Van Gorp. „Hij kan ter plekke een betonfabriek bou wen, maar ook het beton van el ders laten aanvoeren." Almanak Kleine Amir uit Vlissingen is een leer gierig ventje. Het alfabet werd hem - melodieus, al tandenpoetsend - ver voor zijn derde levensjaar ingepeperd en met die letters kan hij voor een 3-jarige al aardig uit te voeten. Ook tellen gaat hem goed af. Tot tien was peanuts voor de peuter, tot twin tig kwam daar snel achteraan. Maar toen moest en zou hij tot honderd. En dat lukte niet zo snel als hij hoopte. „Achtennegentig, negenennegentig...", ging het vorige week ineens, terwijl zijn ouders hem aanmoedigden. Amir twijfelde even en riep toen uit: „Tienentientig!" Versluys bouwt appartementen Groep Versluys uit Oos tende mag het ontwerp le veren van 54 appartemen ten in drie gebouwen naast hotel De Blanke Top op de duinen in Cadzand-Bad. De projectontwikkelaar bouwt regelmatig aan de Vlaamse kust; vaak gaat het om moderne, strak vormgegeven ontwerpen. De Blanke Top breidt uit van 52 naar 91 kamers. De appartementen ernaast die nen deels als kostendrager daarvan. De plannen wor den nu uitgewerkt en na de zomer gepresenteerd. Verzamelwoede in Schoolmuseum Luciferdoosjes, suikerzak jes, speldjes, zaken die kin deren vroeger verzamel den vormen het thema van de nieuwe expositie van het schoolmuseum School tijd in Terneuzen. De expo sitie wordt zaterdag om 13.00 uur geopend door Jaap Bos, oud wethouder van Terneuzen en voorzit ter van de Vereniging van Zeeuwse Musea. Het schoolmuseum werd onlangs door de ANWB tot een van de tien leukste uitjes van Zeeland geko zen. Grote dj's Radar Records in de Pit Volt Events haalt zaterdag artiesten van het Vlaamse label Radar Records naar De Pit in Terneuzen. Ver schillende grote dj's laten zich horen, waaronder Doc trine, T&Sugah, NCT en Murdock, die draait op de grootste festivals zoals To- morrowland en Pukkel pop. Tiydel, die onlangs de dj-contest in De Pit won, treedt ook op. Een kaartje kost 10 euro in de voorver koop en aanvang is 21.00 uur. Er zijn in totaal 350 kaarten beschikbaar. Asielzoekers wél zonder paspoort Het Terneuzense raadslid Cees Freeke (ssterneuzen) vindt dat burgemeester Jan Lonink in actie moet ko men tegen een aantal vluchtelingen op Marina Beach in de Braakman, die niet beschikken over een paspoort. Het raadslid con cludeert dat de zo gepre zen 'eerste screening' van de asielzoekers 'een was sen neus' is. Hij waar schuwde daar in november voor, maar Lonink ver trouwde op de aanpak van het COA. De shortfilm wordt op zaterdag 9 april om 11.15 uur gedraaid op het Zeeuws-Vlaams FilmFestival in Terneuzen. Ook op het Vlis- singse Film By the Sea krijgt Agasanduka een plekje in de pro grammering tijdens de Dag van de Zeeuwse film op zaterdag 17 september. Olaf maakte de film in Rwan da. 'Agasanduka' betekent 'kist' in het Kinyarwanda. Het verhaal gaat over een weduwe die tij dens haar werk op het land een kist vindt met een notitieblok en een potlood erin. Haar teke ningen komen erin tot leven. Eerder werd de film al ge draaid op drie filmfestivals in Oe ganda en Rwanda. FZC door Harmen van der Werf TERNEUZEN. De betonfabriek voor de bouw van de Nieuwe Sluis dreigt aan het begin van de Sche- pendijk in Terneuzen te komen, heeft raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebelangen) verno men. Hij vindt dat een heel slechte plek, want op veel te korte afstand van de Terneuzense binnenstad. Giel van Boom raadslid Tip? redactie@pzc.nl CADZAND-BAD TERNEUZEN TERNEUZEN TERNEUZEN Zaamslag door Elodie Kint TERNEUZEN. Agasanduka, de de buutfilm van de Terneuzense film maker Olaf Hamelink (23), wordt na de internationale filmfestivals in Afrika nu ook vertoond op eve nementen in zijn geboorteregio. Het voetbalveld van Zaam slag ligt er de komende tijd leeg bij. Er worden voorlopig geen wedstrijden gespeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 71