In de voetsporen van WSB uit Noordwijkerhout Mountainbikers strijden in maar vier wedstrijden om Zomercup keer in de landelijke beker ZEELAND 13 Van Drongelen plaatst zich met Oranje onder 19 voor jeugd-EK De uit Axel afkomstige Van Drongelen miste het duel met Noord-lerland zaterdag door een schorsing maar keerde gister avond weer terug in de basiself van coach Aron Winter. De Spartaan vormde centraal achter in een duo met Timothy Fosu- Mensah (Manchester United). Voor rust speelde Oranje onder 19 niet al te best. In de tweede helft herstelde de ploeg van Win ter zich en kreeg het prima moge lijkheden om de score te openen. Vooral het vizier van PSV'er Ste ven Bergwijn stond niet op scherp, hij liet drie kansen onbe nut. Daardoor bleef het tot de laat ste seconde spannend. Oranje on der 19 had genoeg aan een gelijk spel, de Polen hadden een over winning nodig om groepswinnaar te worden. De ploeg van Winter hield echter de nul, waardoor het ticket voor het EK in Duitsland binnen was. Rick van Drongelen speelde de gehele wedstrijd. De komende tijd zal duidelijk worden wie wel en niet beschik baar zijn voor het jeugd-EK. Het toernooi vindt van 11 tot en met 24 juli plaats in Duitsland en dan zitten veel clubs midden in de voorbereiding op het nieuwe sei zoen. Feyenoord gaf vorig jaar Cal vin Verdonk, Jari Schuurman en Tholenaar Bart Nieuwkoop niet vrij voor het EK, Ajax hield Rie- chedly Bazoer en Jairo Riedewald afgelopen zomer in Amsterdam. Rick van Drongelen kan zich opmaken voor EK in Duitsland. Oranje onder 19 heeft genoeg aan 0-0 tegen Polen. VLISSINGEN. Als er in het huidige voetbalseizoen iets duidelijk is geworden, dan is het wel dat de amateurclubs wel degelijk iets te zoeken hebben in het landelijke bekertoernooi. Sterker nog: ze blijken een aan winst te zijn. Maar liefst vijf ploe gen (hoofdklasser Excelsior'31 en de topklassers HHC Hardenberg, Kozakken Boys, Capelle en WSB) haalden de laatste zestien in de KNVB-beker. Nog niet eerder in de geschiede nis van het toernooi drongen er zo veel amateurclubs door tot de achtste finale. WSB haalde uit eindelijk zelfs de laatste vier. De club uit Noordwijkerhout boog tegen eerstedivisieclub FC Den Bosch in de laatste tien mi nuten een 2-0-achterstand om in 3-2 winst. De vorige keer dat een amateur club de laatste vier van het beker toernooi haalde was in het sei zoen 1974-1975. Destijds haalde Ilsselmeervogels uit Spakenburg de halve eindstrijd, waarin het uiteindelijk verloor van FC Twen te. Het bekersprookje van WSB eindigde een maand geleden in de halve finales. FC Utrecht sloeg in de halve eindstrijd in de laat ste twintig minuten toe en won met 3-0. De finale van de KNVB- beker gaat nu tussen FC Utrecht en Feyenoord. De ontmoeting is zondag 24 april in de Kuip in Rot terdam. De Zeeuwse mountainbikevereni ging X-Treme, die deze wedstrij denreeks opzet, vindt het teleur stellend dat er dit jaar slechts vier wedstrijden zijn aangemeld. „Maar we hopen en rekenen erop dat er nog wel een wedstrijd bij gaat komen. Dan hebben we er opnieuw vijf', zegt wedstrijdcoör dinator Niels Steenblok uit Hein- kenszand, die bij elke wedstrijd assistentie krijgt van een coördi nator van de organiserende club. Steenblok houdt zich dan bezig met de uitslagenverwerking en 'We hopen en rekenen erop dat er nog wel een wedstrijd bij gaat komen' bijhouden van het klassement. In 2015 won Dick van den Berg uit Gapinge de Zomercup. De Zeeuws kampioen van dat jaar was Daniël Paardekooper uit Oostkapelle. Hij won de titel strijd in Westkapelle. Dit jaar staat het Zeeuws kam pioenschap ook weer op de rol en wel in Wemeldinge op 14 mei. Daarnaast zijn er nog wedstrij den in Wolphaartsdijk (26 april) en Burgh-Haamstede (4 septem ber). In Kruiningen vertrekken van af 18.00 uur diverse jeugdcatego- rieën. De vrouwen starten om 18.30 uur, de mannen om 19.30 uur. WOENSDAG 30 MAART 2016 door Barry van der Hooft GROESBEEK. Rick van Drongelen heeft zich met Oranje onder 19 ge plaatst voor het EK in Duitsland. De laatste poulewedstrijd tegen Po len eindigde gisteravond in Groes- beek in een doelpuntloos gelijk spel. Na de zeges op Oekraïne (3-2) en Noord-lerland (1-0) was dat voldoende om zich voor het eindtoernooi te plaatsen. nog in KNVB-beker door Wim de Vos De strijd om de ATB Zomercup begint vrijdagavond in Kruiningen. foto Ronald den Dekker KRUININGEN. Alhoewel de lente pas net is begonnen, gaat vrijdag de strijd om de ATB Zomercup al van start. Zoals de traditie het wil, is de eerste wedstrijd in Den Inkel bij Kruiningen. Het wielercomité Rentoc is verantwoordelijk voor de organisatie. Niels Steenblok X-treme

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 61