Basliaansen grijpt naast podiumplek op jeugd-WK Club speelde in seizoen 2012/2013 voor laatste 12 ZEELAND Driebander Van Geyt na twee dagen uitgeschakeld in Egypte Sandee keert terug bij Goes Bevelandse zaterdag-eersteklasser mag als beste verliezer in de kwartfinale alsnog door naar landelijk toernooi. Ronald van Geyt is uitgescha keld in het wereldbekertoernooi driebanden in Egypte. De biljarter uit Hansweert ver loor op de tweede speeldag zijn beide partijen. Eerst was de Turk Emrullah Basegmez te sterk met 15-30 in 25 beurten en vervolgens moest Van Geyt pas sen tegen de Libanees Antoine Gholam. Het werd 17-30 in 33 beurten. Vandaag komt Jean Paul de Bruijn voor het eerst in actie. De Hulstenaar zal meteen in vorm moeten zijn, want een van zijn tegenstanders wordt de Ko- reaan Jae Guen Kim. Na een jaar Vlissingen keert Sa- lim Sandee terug bij zondag-eer steklasser Goes. De rechtsbuiten kwam tot dusver nauwelijks in actie bij de Walcherse zondag hoofdklasser. Sandee, die als zaalvoetballer ook actief is bij Groene Ster Vlis singen, kwam in het verleden ook uit voor SSV'65 en Kapelle. Ook Kloetinge toonde belangstel ling voor de Goesenaar. sport kort KLOETINGE. Kloetinge komt via een achterdeurtje toch in het toernooi om de KNVB-beker te recht. De Bevelandse zater dag-eersteklasser waande zich zaterdag na het 2-1-verlies te gen hoofdklasser ASWH uitge schakeld, maar plaatst zich nu als beste verliezer in de kwartfi nale alsnog voor de voorronde van het landelijke bekertoer nooi. Het bestuur van Kloetinge kreeg gisteren de officiële be vestiging van de KNVB, nadat er het gehele paasweekeinde al speculaties in die richting wa ren. Het betekent wel dat Kloe tinge in het nieuwe seizoen op woensdag 17 augustus al moet aantreden. Dan staat de voor ronde met 34 ploegen op het programma. Op dinsdag 23, woensdag 24 of donderdag 25 augustus volgt de eerste ronde met 42 teams. Begin juli wordt er geloot voor de voorronde en eerste ronde. Andere opzet De KNVB-beker krijgt met in gang van het nieuwe seizoen een iets andere opzet. In plaats van vijftig amateurverenigin gen doen er komend seizoen 68 clubs mee. Dat betekent dat onder meer alle topklassers au tomatisch geplaatst zijn voor het bekertoernooi, voor de voorronde dan wel voor de eer ste ronde. Verder komen ook de winnaars van de nacompeti- ties tussen de topklassers en hoofdklassers nog in de voor ronde van de KNVB-beker te recht. Bovendien mag elk dis trict de vier halvefinalisten af vaardigen naar het landelijke toernooi. In het district Zuid 1, waar toe Zeeland behoort, zijn dat Oranje Wit, ASWH, UNA en Kozakken Boys. De laatste twee ploegen komen uit op top klasse-niveau en waren dus al ge plaatst. Hierdoor kwamen er twee plaatsen vrij en die gaan op basis van de reglementen naar de beste verliezers uit de kwartfinales. Een simpel rekensommetje leert dat Halsteren en Kloetinge dat zijn. Beide ploegen haalden in de knock-outfase van het districts- toernooi uit vijf gespeelde wed strijden - dus tot en met de kwart finale - twaalf punten, met de aan tekening dat Kloetinge nog wel een iets beter doelsaldo (17-6 om 16-7) had. Voor Kloetinge is deelname aan de KNVB-beker niet nieuw. De Bevelandse formatie kwam de laatste jaren met enige regelmaat Het nieuwe seizoen begint voor Kloetinge door bekeravontuur al op woensdag 17 augustus. in actie in de KNVB-beker. Veelal was de eerste ronde het eindsta tion, zoals in de seizoenen 2009/2010 (3-0-verlies tegen Baro nie) en 2010/2011 (4-3-nederlaag tegen VVSB). De laatste keer, in het seizoen 2012/2013, reikte de Be velandse ploeg tot de tweede ron de. In eigen huis werd toen EW uit Echt met 3-1 verslagen. In de tweede ronde was eer- ste-divisieclub Telstar een sta-in-de-weg. Na twintig minu ten kon de hoop op een beker stunt al in de prullenbak, omdat Telstar toen al twee keer had ge scoord. Uiteindelijk werd het 0-4 voor de club uit Velsen. Profclub Komend seizoen krijgt de ploeg van trainer Arie van der Zouwen een nieuwe mogelijkheid. Om uit eindelijk een profclub te treffen, zal Kloetinge flink aan de bak WÊ moeten. Voorwaarde is dat de voorronde en eerste ronde wor den overleefd. Immers, de betaald- voetbalorganisaties stromen pas in de tweede ronde in. Die staat gepland voor dinsdag 20, woens dag 21 of donderdag 22 septem ber. Bastiaansen, die uitkomt op het onderdeel slopestyle, kende een uitstekende eerste heat met een jurywaardering van 85,50. Daar mee lag de Zeeuws-Vlaming op de vierde plaats. Bij zijn tweede afdaling maakte hij echter de no dige fouten. Hij kreeg slechts 24,50 punten. Bij het snowboarden geldt: het beste resultaat telt. Bastiaansen bleef dus op 85,50 staan. Maar twee anderen gingen hem in de tweede heat nog voorbij. Onder anderen de Amerikaan Chris Cor ning, die uitkwam op een totaal van 94,00 punten. De Terneuze naar viel daardoor buiten de prij zen. Vorig jaar greep Bastiaansen in het Chinese Yabuli het goud. Zijn winnende score was toen 88,25. „Ik kwam hier natuurlijk om mijn titel te verdedigen en ging voor goud", zei Bastiaansen later op de site van de Nederlandse ski vereniging. „Ik wist dat ik er de tweede run nog een stapje boven op moest doen. Ik ging daarom voor een cab 1260 (3,5 rotatie met verkeerde voet voor) maar dat ging niet helemaal goed." Het Amerikaanse supertalent Chris Corning, die dit seizoen al de overall World Cup bij de senio ren wist op te eisen, ging er in Seiser Alm dus met het goud van door (94,00). De Canadees Carter Jarvis greep zilver (91,00) en de Amerikaan Chantler Hunt brons (89,50). Sport sport@pzc.nl LUXOR VLISSINGEN SLUISKIL Brian van Goethem mist De Panne Brian van Goethem ontbreekt deze week in de Driedaagse van de Panne. De renner uit Sluiskil, die uit komt voor Roompot Oranje Peloton, heeft de wedstrijd moeten laten schieten vanwe ge een buikgriep. Ook ploeggenoot Kai Reus moest zich op het laat ste moment wegens ziekte afmelden. Van Goethem staat nog wel steeds op de voorlopige startlijst van de Ronde van Vlaanderen. Die hon derdste uitgave van die klassieker wordt zondag verreden. BURGH-HAAMSTEDE Mountainbikester Tazelaar tweede Maike Tazelaar is zater dag bij de landelijke jeugdwedstrijd moun tainbike in Burgh- Haamstede als twee de geëindigd. De ren ner uit Colijnsplaat kwam uit in de catego rie 1. Nick Wisse reed in categorie 2 in zijn eerste wedstrijd naar een vijftiende plaats. VLISSINGEN Visser finisht twee keer in top tien Wielrenner Jarmo Vis ser uit Heinkenszand is tijdens het paas weekeinde tweemaal binnen de top tien geëindigd bij een nieu- welingenkoers in Bel gië. De coureur van ZRTC Theo Middel kamp werd zondag vierde in Essen en maandag achtste in Waarschoot. ARNEMUIDEN TOP speelt om 20.00 uur De eerste ontmoeting van de korfballers van TOP Arnemuiden met AW/DTV is zaterdag om 20.00 uur. De lo catie is sporthal Gaas- perdam in Amster dam- Zuidoost. De Walcherse club heeft weer een groot aantal kaarten gekregen en laat bussen rijden. Het is het begin van een best-of-three tus sen de verliezer van de hoofdklassefinale (TOP) en de nummer negen van de Korfbal League (AW/DTV). Als TOP wint, promoveert de ploeg naar het hoogste niveau. Kloetinge toch door Jan Dagevos 4 Julius Bliek in actie voor Kloetinge in het bekerduel met ASWH. De Be velandse ploeg verloor met 2-1 en werd uitgeschakeld. Niettemin mag Kloetinge toch uitkomen in de KNVB-beker. foto Johan van der Heijden door Roeland van Vliet SEISER ALM. Snowboarder Erik Bas- tiaansen is er gisteren niet in ge slaagd zijn wereldtitel bij de junio ren te prolongeren. De achttienja rige Terneuzenaar werd op de Sei- ser Alm in Noord-ltalië vijfde op het jeugd-WK. Salim Sandee houdt het na één seizoen gezien bij VC Vlissingen. foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 60