8 I HART Afvallen dankzij je eigen gesmak 0 GROOTOUDERS De onvoorwaardelijke liefde van opa en oma Rita Carol (43) uit Oost Souburg was fulltime moeder. Nadat ze een opleiding 'regenesis therapie' volgde, zette ze haar praktijk op in deze therapie en aurareading. Onze vreugde was groot toen de resttumor in Rubens hersenvlies verdwenen bleek Meestal tellen we calorieën of stap pen als we willen afvallen. Maar mo gelijk neemt een microfoontje de re gistratie over van watje eet en drinkt. De nieuwe vondst oogt als een koptelefoon, is te dragen als een ket ting en heet AutoDie- tary. De 'oordopjes' drukken zacht tegen de huid, maar geluid komt er niet uit, ze dienen als microfoon om kauw- en slikgelui- den te registeren. Die worden via bluetooth verwerkt in een data base in een smart- phone. „Er bestaan diverse mogelijkheden om te meten hoeveel calorieën je ver brandt," zegt Wenyao Xu van de universiteit van Chicago. „Maar een apparaatje dat meet welke calorieën je wanneer inneemt geeft meer informatie." Met collega's van de universiteit van Sheny ang (China) ontwik kelde hij een prototype dat de kauw- en slik- geluiden herkent van water, appels, wortels, chips, koekjes, pinda's en walnoten. 85 pro cent wordt correct ge koppeld. Beperkingen zijn er ook, zo kan het systeem geen ingre diënten onderscheiden in soep. „Mogelijk lukt het ooit om mensen te helpen met diabetes, overgewicht of darm aandoeningen." Met 'Het kleine grootouderboek' schreef Manu Adriaens een ode aan opa's en oma's. Vijf tips en weetjes uit dit cadeauboek. Lannoo, €14,99 ©TEKST JACOLINE VLAANDER aatst kwam ik een kennis tegen die ver- telde over -A een pijnlijke ontsteking in haar schouder. Daar kan ik iets mee, dacht ik. En mijn dochter behandel ik af en toe even 's avonds op de bank tegen hoofd pijn. Dat had ik negentien jaar ge leden niet kunnen vermoeden. Toen zegde ik mijn baan op als ad ministratief medewerkster bij de gemeente Veere. Onze oudste was op komst en ik wilde me als een 'klassieke' moeder aan ons gezin wijden. Tijdens die jaren kon ik mij oriënteren op mijn ontwikkeling." Vitaal „Pas als je jouw ware potentie benut, ben je vitaal en geïnspireerd en kun je je hart volgen. Ik besloot daar iets mee te doen. Toen Ruben, de jongste, naar de basisschool ging, begon ik met een opleiding intuïtieve ontwikkeling. Ook volgde ik een traject voor aurareaden. Toen Ruben 9 jaar was, werd een tumor in zijn neusbijholte ontdekt. In het Erasmus Medisch Centrum in Rotterdam kon het goedaardige gezwel bijna geheel worden verwij derd. Maar het stukje dat vergroeid bleek met zijn hersenvlies liet de oncoloog zitten, vanwege risico's op ontsteking. Nieuwe medicijnen konden voortwoekeren tegengaan. Door bijwerkingen zou hij wel een groeiachterstand oplopen. Dat wil den we niet, dus hielden we het bij controles. Wat moeten veel mensen in soort gelijke situaties verkeren, dacht ik. Het houdt niet op bij de conclusies van artsen; als aanvulling op de re guliere medische wetenschap ge loof ik dat genezing ook op andere manieren kan. De opleiding Rege nesis Therapie bood uitkomst. Het betekent: terug naar de oorsprong, opnieuw geboren worden. Een energetische vorm van helen, door de Harvard Medical School onder zocht. Het gaat uit van een krach- tige energieopslag in ons lichaam die je kunt inzetten om het herstel van zieke of onrustige cellen op dna-niveau te activeren. Vier weken zette ik de techniek bij Ruben in. Die bestaat uit het uitlijnen van de wervelkolom en zachte aanrakin gen. Ik richtte me vooral op zijn neusholten. Onze vreugde was groot toen de resttumor bij de jaar lijkse scan verdwenen bleek. Afge lopen najaar begon ik mijn praktijk Zuiverzicht. Ik wil meer mensen in aanraking brengen met regenesis therapie. Ik ben de katalysator. De cliënt geneest zichzelf." woensdag 30 maart 2016 J A** fSARNOUDKLUHERS Het is als opnieuw geboren worden' 1 Heilig Vraag je af: waf waren de 'heilige' er varingen in mijn kindertijd? Die heb ben zelden met godsdienst te maken, maar wel met de natuur, muziek, de sfeer van een plek of je geborgen voelen. Ritu elen kunnen er volgens Adriaens ook deel van uitmaken. Als hij een wijntje drinkt, krijgt zijn kleinkind Robbe een sapje. Ze kijken elkaar in de ogen, spreken een in tentie uit, nemen een slok en kijken el kaar weer in de ogen. Een mooi ritueel. 2 Reddingsboei Psychotherapeute Lillian Carson ervoer in haar praktijk dat veel van haar cliënten heel graag over hun groot ouders vertelden. Wat blijkt: als volwasse nen blijven ze altijd verlangen naar hun onvoorwaardelijke liefde en warmte. Veel mensen ontlenen nog steeds kracht aan de positieve rol die grootouders in hun leven speelden. Sterker nog: velen beweren dat ze het helemaal niet hadden gered zonder hen. 3 Spiegel Kleinkinderen zijn een zegen: zij verstaan de kunst om je blinde vlekken zichtbaar te maken. 'Het hart van een kind weerspiegelt alles waaraan het wordt blootgesteld'. Als jij vindt datje kleinkind te veel gamet, moet je je mis schien afvragen of jij niet te veel met je smartphone werkt. Je zou het de missie van een kleinkind kunnen noemen: groot ouders op de valreep iets over zichzelf leren. 4 Erkenning Door kinderen aan te spreken op hun hulpvaardigheid verleg gen we de aandacht van hun negatieve gedrag naar hun positieve intenties. Een oma liep 's avonds laat van de bus naar huis. Ze stuitte op een groep hangjongeren. Eerst schrok ze. Daarna liep ze op hen af en zei: 'Willen jullie meelopen? Anders moet ik in het don ker alleen over straat'. Dat deden ze. Ze stapten in de rol van beschermers. >Rita Carol: 'Ik ben een kataly sator'. FOTO MECHTELO JANSEN L RITA CAROL- WESTERWEEL Was fulltime moeder Is nu regenesis therapeut en aurareader met een eigen praktijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 52