4 I m ZO DOEN Hp Gezond blijven, opvoeden: we zijn er elke dag mee bezig, ieder op zijn eigen manier. Welke lessen leerde het leven u? Deze week Robin en Remy Kiezebrink met hun kinderen Lenthe en Hidde in Middelburg. Jf' Houd je aan je woord Beweeg mee met de stroom Wij leven onregelmatig maar we willen de kinderen zo veel mogelijk regelmaat geven Lach om je boosheid TEKST MARJAN DE KORT FOTO'S MECHTELD JANSEN Robin: „Regelmatig moet ik als au diovisueel technicus mee naar con certen en theatervoorstellingen en dan wordt het algauw 2 uur 's nachts voor ik thuis ben." Remy: „Mijn werk in de zorg is ook onregelmatig, dus het kan zo maar gebeuren dat we elkaar aflossen. Met twee kleine kinderen is dat een hoop drukte en geregel." Robin: „We zijn goed op elkaar inge speeld en leven in het moment, daardoor loopt het soepel. Ik denk dat ik eerlijkheid het belangrijkst vind. Mijn vader zegt altijd: 'Wie goed doet, goed ontmoet.' Daar pro beer ik naar te leven." Remy: „Ik vind ons gezin het be langrijkst. En datje op elkaar kan rekenen; op jou, op familie, op col lega's. Zelf probeer ik me altijd aan mijn woord te houden, te doen wat ik beloof." Robin: „Ja, dat is typerend voor jou, je inzet is enorm en je stelt mensen niet graag teleur." Remy: „Mezelf ook niet. Als ik er gens aan begin, dan zet ik mijn tan den erin. Nu ook weer met mijn opleiding." Robin: „Onze start was bijzonder." Remy: „Inderdaad. Mijn ideaal was om jong moeder te worden, maar niet al op mijn 21ste en dat ge beurde wel." Robin: „Dat was schrikken, al heb ben we het nooit als een obstakel ervaren." Remy: „Nee, toen het zo was, gin gen we ervoor. Lukt plan A niet, dan bedenken we een plan B." Robin: „En zelfs dat niet altijd. We bewegen mee met de stroom, dan voelt het alsof het makkelijk gaat." Remy: „Terwijl we toch al best moeilijke dingen zijn tegengeko men." Robin: „Ja, toen jij van je paard viel, je been brak en aan bed gekluisterd was. Lenthe was bijna 2, je kon niks en ik was nog zzp'er en moest geld verdienen. Gelukkig konden we een beroep doen op familie en vrienden." Remy: „Toen botste het vaak tussen ons. Dat ik niks kon, ergerde me zo enorm." Robin: „Mij niet minder, want naast mijn werk moest ik thuis alles al leen doen." Remy: „Ook die vroege zwanger schap was best moeilijk. In het laatste jaar van mijn studie paar- denhouderij liep ik met een dikke buik rond op school. Na de beval ling deed ik een thuisstudie sociaal pedagogisch werk en werkte ik in de kinderopvang. Tijdelijk, want ik kreeg er geen vast contract." Robin: „Maar van alleen mijn zzp- inkomsten konden we niet rondko men." Remy: „Toen mocht ik een opleiding gaan doen in de zorg, met baanga- DE FAMILIE rantie. Ik werd gekozen uit zo'n 200 sollicitanten! Ik ben een zon dagskind, Lenthe ook. De meiden in dit gezin brengen geluk." Robin: „Ik ben niet zo'n carrière tijger." Remy: „Nee, maar je wil wel heel goed zijn in je vak." Robin: „Dat is waar. Eigenlijk ben ik net als jij, ik wil mensen ook niet teleurstellen. Als ze mij hun ver trouwen geven, dan wil ik bewijzen dat dat terecht is." Remy: „Wat ik vervelend vind, is dat Robin soms veel later thuiskomt dan gepland. Ik verheug me op samen eten en de kinderen naar bed brengen en dat gaat dan niet door." Robin: „The show must go on, het is gewoon niet anders. Als er een bea- mer voor een voorstelling kapot gaat, moet ik dat nu eenmaal rege len." Remy: „Jij past je gewoon makkelij ker aan dan ik. Ik ben heel erg van de afspraken nakomen. Als ik Robin vraag de was te doen en dat lukt 'm niet, dan kan ik echt cha grijnig doen. Maar gelukkig lachen we er snel weer om, we zijn nooit lang boos." Robin: „Je bent samen, dus allebei verantwoordelijk voor je gezin en het huishouden. Ik kook meestal, dat vind ik leuk. Ik geniet als ze ervan smullen." woensdag 30 maart 2016 'Leven in het moment houdt alles soepel' 44 Robin Kiezebrink (29), av-technicus bij voorstellingen -» Remy Kiezebrink (27), werkt in de thuiszorg, doet een zorgopleiding Lenthe Kiezebrink (6), groep 2, basisschool Hidde Kiezebrink (3), peutergroep Remy en Robin Kieze brink stellen hun kinderen veel vragen, zodat ze hun eigen mening ontwikkeien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 48