il R h 8? 3 DIEKSTRA i' Tijdens mijn zwangerschap kwam ik in een relatiecrisis. Met twee homo's. Hoe sneu is dat? Terwijl mannen zich voortbewegen op gymschoenen, stampen vrouwen er massaal oplos KWALITEIT VAN DE LERAAR PRIJS KWALITEIT EIND OORDEEL mijn kind. Leg dat maar eens uit. Zo kwam ik tijdens mijn zwanger schap in een relatiecrisis. Met twee homo's. Hoe sneu is dat? Maar in het diepst van mijn el lende kwam ik erachter dat liefde vele vormen kent. Dat je, als men sen je steunen en niet veroordelen, uit het diepste dal kan kruipen. En we kwamen eruit, wij met z'n vieren. En nu weet ik mij intens verbonden met de drie geweldigste mannen ter wereld: de twee vaders en mijn zoontje. Mijn zoon is nu anderhalf en een groot wonder. Hij praat, hij lacht, is blij en heeft twee huizen. Hij heeft twee vaders en één moeder, die ge lukkig zijn. Met elkaar en bovenal met hem. De vaders wonen vijftien minuten fietsen bij mij vandaan en halen hem elke woensdagmiddag op. Ik haal hem 's zondags bij hen op. Eén keer per week doen we iets gezelligs met z'n allen. Details We delen de kosten, delen de op voeding en hoewel we het soms niet helemaal eens zijn over details („Mag hij nou echt helemaal geen suiker van jullie, jongens? Ik vind dat wat overdreven...") komen we er altijd samen uit. Dit gezin, deze manier van leven, past ons als een handschoen. Mijn lieve zoon, onze lieve zoon, zal ik straks uitleggen waarom ons gezin anders is dan andere gezin nen, waarom wij leven zoals we leven. Maar ik zal hem vooral vertellen dat hij uit liefde is geboren. Ook al komt hij uit een spuitje. BOEK René Diekstra buigt zich over de menselijke geest Behoorden laarzen ooit tot het domein van de man (jacht en oorlog), tegenwoordig bewegen bijna alleen vrouwen zich erop voort, merkt René Diekstra. Waarom liel de man zich de laars afpakken? Als je het geluid van hakken hoort, betekent dat gegarandeerd dat er een vrouw in de buurt is. Terwijl veel mannen zich voort bewegen op geluidloze halfzachte gym schoenen, stampen vrouwen er massaal op los. Wat dat vrouwengestamp nog na drukkelijker maakt is dat het meestal af komstig is van laarzen. Let wel: de laars, eeuwenlang het schoeisel voor oorlog en jacht en exclusief voor de man, wordt in deze tijd vrijwel uit sluitend nog door vrouwen gedragen. Ster ker, de meeste mannen zouden het niet eens aandurven om zichtbaar in kniehoge laarzen op hun werk of een verjaardag te verschijnen. Wat betekent het dat vrouwen zich de laars hebben toegeëigend? Het is een symptoom van een veel bredere ver schuiving. Kleding die zo'n twee eeuwen geleden heel gewoon was voor de man, zoals lakschoe nen met hoge hakken en gespen, kleur rijke leggings en kousen en rokken met kanten randjes, zijn nu not done. Dat geldt helemaal voor pruiken en make up. Heel gewoon voor mannen twee eeu wen geleden, nu heel fout. Waarom lieten mannen zich deze vrijheden af pakken? Interesseert kleding hen van nature niet? Dat kan niet, want het mannelijk chromosoom is intussen niet veranderd. Nee, het hakkengeklepper van de gelaarsde vrouw kondigt veran derende machtsverhoudingen aan. Op steeds meer gebieden benaderen zij de status, positie en prestaties van mannen en overtreffen die hier en daar zelfs. Er is een stille (behalve die hakken dan), maar belangrijke revolutie aan de gang. Hoe zit het met die hedendaagse machtige mannen? Waarom komen zij zelden ver der dan donkerblauw of zwart schoeisel en pak? Het antwoord: angst. Angst niet serieus genomen te worden. En daarach ter de angst dat als je veel waarde hecht aan uiterlijk je de verdenking van ver wijfdheid, narcisme of homoseksuele neigingen op je laadt. Dat laatste is de ergste angst van veel mannen; liever kleurloos dan homo. Blijkbaar maken al die vrouwen mannen onzeker en doen hen zich terugtrekken achter de muren van uniformiteit. Terwijl het veel span nender zou zijn als mannen hun laarzen weer aantrekken en hun kleuren hijsen. woensdag 30 maart 2016 GO Elke trainer enthousiasmeert op zijn eigen manier. Soms mag je als mystery bootcamper terugkoppelen wat je van een begeleider vindt. Sommige docenten dreigen met pittige oefeningen. Dat werkt niet altijd. Een proefles is gratis. Een onbeperkt abonnement is er al vanaf 30 euro per maand. Je krijgt er geen faciliteiten als een warme douche bij. Drie keer per week, verslavend! Verslingerd geraakt aan bootcamps. foto marco hofsté 44 Nina de la Croix (1981) is schrijfster, cabaretière en pre sentatrice. Onlangs verscheen haar eerste boek, En nu komt alles goedwaarin ze ver telt over de weg naar haar gezin dat ze vormt met de twee va ders van haar kind, de acteurs Rick Paul van Mulligen en René van Bakel. -^Reageren? Mail naar hartenziel@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 47