'Jongeren meer bij politiek betrekken' Bewonersavond over latere sluitingstijd horeca maaskant 6 WALCHEREN Buren van cafés in centrum Middelburg voelen weinig voor proef met latere sluitingstijden. De overlast is nu al groot. Maakt er meer vakantie van. Expositie Marjon Mijnsbergen reizen 'Wie garandeert ons dat er tijdens de proef met latere sluitingstijden over de horeca wel wordt gehandhaafd als er overlast is?' Sicilië, Sardinië Corsica Leipzig, Dresden Weimar Kroatië Montenegro Rivièra Lourdes via Nevers maaskantreizen. nl info@maaskantreizen.nl I 0412-48 28 28 In de regio Mijn dorp, mijn stad 'Meer controle op overlast kroegen' door Maurits Sep MIDDELBURG. Naaste buren van ca fés in de binnenstad van Middel burg voelen bar weinig voor een proef met latere sluitingstijden voor de horeca. Zij hebben nu al veel overlast, waar naar hun ge voel te weinig aan wordt gedaan. „Wie garandeert ons dat er tij dens die proef straks wel gehand haafd wordt als er overlast is?" Goede handhaving bleek gister avond op een bewonersbijeen komst over die proef een belangrij ke voorwaarde. Burgemeester Ha- rald Bergmann toonde daarvoor begrip. „Ik snap uw punt. Maar ik neem klachten over overlast wel degelijk serieus. Anders zou ik niet aan die proef beginnen." Bergmann legde uit dat cafés die tijdens de proef een uur lan ger, tot drie uur, open mogen blij ven, bij overlast een gele kaart krij gen. „En de tweede keer een rode door Michael Kunst MIDDELBURG. Middelburgse jon geren moeten actiever worden in de lokale politiek. Om dat te bereiken, presenteert de ge meente enkele ideeën om jonge ren meer te laten nadenken over politieke kwesties. De gemeente heeft met jonge ren overlegd hoe zij meer bij de politiek betrokken kunnen ra ken. Dat kan bijvoorbeeld met behulp van een jaarlijkse Dag van de Politiek. Op zo'n dag kan de jeugd haar ideeën over aller lei thema's bespreken en de ge meente daarover informeren. De Provincie Zeeland en de middel bare scholen in Middelburg hel pen hierbij. Verder geven Mid delburgse jongeren die aangeslo ten zijn bij jongerenorganisatie Jouw Zeeland minimaal vier keer per jaar advies aan de ge meente over actuele zaken. Mid delburgse jongeren lieten weten dat zij het liefst mondeling of via sociale media een bijdrage le veren aan het politieke debat. De raad stemde in 2015 al in met een initiatief van de LPM, D66 en Groen Links om jongeren een grotere stem te geven in het beleid van de gemeente. Vol gens de raad worden de jonge ren onvoldoende gehoord in de Middelburgse politiek. kaart en dan worden ze uitgeslo ten van de proef. Als het echt ver keerd gaat, kan ik de proef op elk moment onmiddellijk stoppen." De ruim twintig bewoners die aanwezig waren, schetsten vooral hoeveel overlast zij nu al hebben van de cafés en het uitgaanspu bliek. Dat gaat om lawaai op Bewoner binnenstad Middelburg straat, heel veel troep op straat (van glazen en flessen tot etenswa ren en menselijke uitwerpselen en braaksel), herrie die uit de kroe gen naar buiten komt als de deur een paar minuten open staat. Zij benadrukten dat zij klachten met regelmaat indienen bij politie, ge meente en Regionale Uitvoerings dienst (die namens de Zeeuwse gemeenten handhaaft en op treedt). Maar hun ervaring is dat met die klachten weinig tot niks gedaan wordt. Zij willen daarom betrokken worden in een serieus en blijvend overleg met gemeente en ondernemers. Ook tijdens de proefperiode met de latere slui tingstijd willen ze een eenvoudig en goed bereikbaar meldpunt. De meeste klachten worden misschien niet erger als de cafés langer open blijven, vertrouwen in een goede afloop is er bij omwo nenden ook niet. Bovendien vin den zij de geluidsoverlast om twee uur nog net 'te behappen', maar willen zij diezelfde overlast om drie uur 'echt niet meer'. Burgemeester Bergmann heeft ook met ondernemers een ge sprek gehad. Hij neemt op basis van de reacties van beide partijen een besluit over hoe de proef er exact gaat uitzien en aan welke voorwaarden de cafés moeten vol doen. Zeker is wel dat de proef in ieder geval doorgaat. Die begint op 1 juni en duurt een half jaar. jj* sv-'. 14 dagen vanaf C 999 14-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Taormina, Costa Smeralda, Ajaccio. Verblijf in goede midden klasse hotels op basis van half-pension. Vertrek: P 3,24 april, 15,29 mei, 4,18 sept. e.a. 5 dagen vanaf €199 5-daagse stedenreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. gidsen in de titelsteden en verblijf in goed middenklasse hotel op basis van half-pension. Vertrek: 3,17 april, 1,22 mei e.a. 12 dagen vanaf 599 12-daagse rondreis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Dubrovnik, Kotor, Cilipi, Cavtat Budva Rivièra! Verblijf in goede middenklasse hotels o.b.v. half-pension. Vertrek: 16april,21 mei,4juni,3sept. e.a. 7 dagen vanaf 399 7-daagse excursiereis per Comfort-Class touringcar, met o.a. Pyreneeën, Lourdes. Verblijf ter plaatse op basis van vol-pension. Vertrek: 24 april, 8,22 mei, 5,19 juni, 3,24 juli e.a. Maaskant Reizen organiseert al bijna 50 jaar verzorgde busvakanties, vxw vvW/ excursiereizen en rondreizen door heel Europa. Bij bijna alle reizen zijn jSlEï™ scr excursies en half-pension inbegrepen. Vraag de gratis brochure aan. MIDDELBURG Wandeling in Middelburg voor singles DeWandeldate.nl houdt op zaterdag 2 april een groepswan- deling voor singles van 40 tot 60 jaar. Er is plek voor tien mannen en tien vrou wen die graag wande len. De tocht begint om 11.00 uur bij het station in Middel burg. Aanmelden kan via DeWandeldate.nl. De Wandeldate richt zich op wandellief hebbers in Neder land en België en or ganiseert ook regel matig groepswande- lingen. Via de da- tingsite is het ook mogelijk een één-op-één wande ling af te spreken. Deelname kost 10 eu ro. MIDDELBURG Optredens 'Illuminations' Simone Forti en Char lemagne Palestine tre den op zaterdag 2 april om 20.00 uur en op zondag 3 april om 16.00 uur op in de Vleeshal in Mid delburg. Ze tonen een speciaal voor de Vleeshal ontwikkelde versie van 'Illumina tions'. Het optreden is on derdeel van Forti's so lotentoonstelling 'He- re It Comes' die tot en met 3 april te zien is in de Vleeshal. VLISSINGEN. Marjon Mijnsbergen exposeert vanaf morgen figuratie ve en abstracte schilderijen in haar expositie 'Laat de liefde regeren' aan de Jan van Goyenlaan 12 in Vlissingen. Er zijn ook geairbrushte en geprinte T-shirts te koop. De opbrengst is voor de weeskinderen van Bulamu Children Village in Bombo, Oe ganda. Meer informatie is te vinden op www.marjonmijnsbergen.ex- to.nl GRIJPSKERKE Woonzorgcomplex Nimmerdor, 14.00-17.00 uur - Koersbal voor senio ren. KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur - Bil jarten voor senio ren; De Klimop, 13.30-16.00 uur - Koersbal. MIDDELBURG Lange Noordstraat 62,12.45-13.10 uur - Lunchlezing; Gym zaal Palet, Johan van Reigersberg laan 2,13.30-14.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 3 t/m 5; 14.30-15.30 uur - Sportactiviteit voor kinderen uit groep 6 t/m 8; 15.30-16.30 uur - Voetballen voor kinderen t/m 14 jaar; Kruitmolen- laan 125,14.00-16.00 uur-Wedstrijd 'Paasknutselen'; Meiveldpad 55, 14.00-15.30 uur - Paasstukjes maken; De Hoeksteen, Roozenburglaan, 19.30 uur - Seminar 'Gelukkig werken' met diverse lezin gen, presentaties en discussies over dit onderwerp; Zeeuw se Bibliotheek, Kou- steensedijk 7,19.45 uur - Lezing Stich ting I.S.I.S. over 'de meesters van wijs heid'; Stadschouw- burg Middelburg, Molenwater 99, 20.00 uur - Het Zui delijk Toneel speelt toneelvoorstelling 'Macbeth' met Mark Kraan en Saskia Temmink in de hoofdrollen. OOSTKAPELLE De Halve Maan, 13.30-16.30 uur - Bridgen; De Egelantier, 13.30-14.30 uur - Wandelactiviteit voor senioren. OOST-SOUBURG Kroonjuweel 5, 16.30-17.30 uur - Kleutergym. SEROOSKERKE De Meij straat 32, 10.00-18.00 uur- Markt met verkoop Israëlische produc ten, waaronder wijn, textiel en cosmetica, op brengst voor het Jaf fa Project VLISSINGEN Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur - Peuter- gym; Van Hogen- dorpweg 58A, 09.30-11.30 uur - Naai-atelier, iedere woensdagmorgen de mogelijkheid kle ding te laten verstel len; Pablo Picassop- lein 120-126, 10.15-11.15 uur - Voorleesochtend voor peuters van 2 tot 4 jaar; 14.00- 15.00 uur - Sprook jes voorlezen voor kinderen van 4 tot 8 jaar; De Piek, Hel- lebardierstraat 13, 19.30 uur - De Piek Jam; Café de Con current, Bel- lamypark 22, 20.00 uur - Conc Quiz avond in teams van maximaal 5 perso nen; CCXL Theater, 20.15 uur - Humor college, avond vol cabaret. WESTKAPELLE Sportpark Prelaat, 12.45 uur - School- voetbal dorpen op Walcheren s ZOUTELANDE Woonzorgcomplex De Tienden, 13.30-16.30 uur - Soos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 34