Hulp voor Zaamslag na overlijden doelman Ontluisterend beeld over internationale samenwerking Charles Aznavour wordt 92 en werkt nog dag en nacht Nederland blijkt verschillende keren laks te hebben gehandeld rond Ibrahim El Bakraoui, de terrorist die zich vorige week opblies in Brussel. Leger des Heils weer bestolen In Hart&Ziel Overlaad je puber met complimenten Zo mooi is de natuur! Jordi Cruijff spreekt in Camp Nou over zijn vader. De zoon van Johan Cruijff bezocht gisteren samen met andere familieleden de herdenkingsbijeenkomst in het voetbalstadion van FC Barce lona. Vrienden en oud-collega's brachten er de laatste eer aan de grootste voetballer aller tijden. DEN HAAG. „Er moet verbetering optreden", zei premier Rutte gisteravond tijdens het Kamerde bat over de Brusselse aanslagen. Hij kon niet anders dan toegeven dat de uitwisseling van informatie tussen Europese landen veel beter kan. Uit de nieuwste feiten rond de uitzetting van Ibrahim El Bak raoui rijst een ontluisterend beeld van de samenwerking tussen Tur kije, België en Nederland. Zo moest Nederland van de Ameri kaanse opsporingsdienst FBI ho- Tenenkrommend, leder land doet maar wat' ren dat België op zoek was naar de radicale Ibrahim en zijn broer Kha- lid. Dat gebeurde zes dagen voor de aanslagen in Brussel, waar de broers zichzelf opbliezen. De FBI informeerde Nederland toen over hun criminele en extremistische achtergrond. Volgens minister Van der Steur van Veiligheid besprak de Neder landse politie die melding een dag later met de Belgische collega's, maar België ontkent dat. Neder land noch België zette de broers op een internationale opsporings lijst.De FBI had ze al wel op een watchlist staan. Die lakse houding van Nederland blijkt ook uit de gang van zaken in de zomer van vorig jaar. Turkije zette de Belg Ibrahim El Bakraoui op een vlieg tuig naar Nederland, zonder een begeleidend telefoontje. Er werd enkel een bericht op een digitaal prikbord geplaatst, dat niet met een is gelezen op de Nederlandse ambassade. Nederland werd een dag later geïnformeerd door Bel gië, maar deed vervolgens geen na vraag bij Turkije. Turkije verdacht El Bakraoui al wel van banden met een terreur netwerk, maar achtte zich niet be voegd dat te melden aan Neder land. België vroeg die informatie op, maar kreeg pas een halfjaar la ter antwoord. El Bakraoui kon al die tijd vrij rondreizen in het Schengengebied. De oppositie reageerde gistera vond geërgerd op de feiten rond de uitzetting van El Bakraoui. „Te nenkrommend", zei CDA- voor man Sybrand Buma tijdens het de bat. „Ieder land doet maar wat." „Dit laat een ongemakkelijk ge voel achter", vond PvdA-leider Diederik Samsom. „De samenwer king is een ruïne van onmacht en vrijblijvendheid." ZAAMSLAG. Voetbalvereniging Zaamslag heeft een zware klap te verwerken gekregen. De 17-jaar jonge getalenteerde doelman Gijs Dekker overleed vrijdag plotseling. In het dorp heerst versla genheid. En de voetbalclub doet haar best een plaats te bieden voor het verdriet van velen, of ze nou lid zijn of niet. Gisteravond kwamen onder anderen leden van de club bij el kaar onder begeleiding van een professioneel hulpverlener. De derby Zaamslag-FC Axel die voor aanstaande zaterdag stond gepland, is verschoven naar 16 april. GOES. Voor de tweede keer in een week is de kledingcontai- ner van het Leger des Heils in Goes leeggehaald. Agenten be trapten maandagavond laat twee Goese vrouwen van 39 en 40 jaar op heterdaad. Vorige week donderdagavond was de container ook al het doelwit. De wereld is Kras korting p.p Kras.nl/natuur of bei 0900-9697 70 cpg PAGINA 6 7, SPORT 16 17 foto ANP/ Lluis Gene Informatie terroristen niet gedeeld door Tobias den Hartog en Deborah Jongejan Sybrand Buma CDA-fractieleider pagina 4: 'De zwakste minister faalde weer eens' Zeeland 2 3 Zaamslag rouwt na dood 'Gijsje Neuer' 7 11688 5 5 5 5 30 PAGINA 24 25 www.pzc.nl Editie WALCHEREN WOENSDAG 30 maart 2016 0 Wisselvallig 258e jaargang nr. 75 Los nummer €2,00 Abonneeprijs 1,11 De laatste eer voor Johan Van 30 maart t/m 5 april krijgt u tot 100 korting p.p. op aile reizen naar onze 10 mooiste natuurbestemmingen. Actievoorwaarden zie: kras.nl/actievoorwaarden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 1