Pittig hulppaashazentrainingsparcours Vliegende Hollander-skelterrace ZEEUWS-VLAANDEREN 19 No Sense favoriet bij publiek en jury Steenworp Oud-Terneuzen toneel van felle strijd om de Trofeo Olandese Volante, de Kaatje van der Decken-bokaal en de eeuwige roem. Het stratencircuit van Monaco heeft de Grand Hotel Hairpin (bij die palmboom), Spa-Francorchamps heeft de Rai- dillon en de Nürburgring de Ka- russell maar Terneuzen had dit weekend de minstens zo verrader lijke Noordschleife, aan de Noord straat waar twee scherpe bochten naar rechts genomen moesten worden. In totaal 56 deelnemers, niet ge kleed in race-overalls maar in lu dieke kostuums, verschenen zater dagavond en zondagmiddag aan de start van de Vliegende Hollan der-skelterrace. De aanleiding: Ka pitein Willem van der Decken ver liet in het jaar 1670, tegen de zin van zijn vrouw, op eerste paasdag de haven van Terneuzen om er, ge doemd als hij was, nooit meer naar terug te keren. Een gebeurte nis die ze in Terneuzen eren met een skelterrace, want daarmee haal je de thuishaven weer wél, bij geen averij, tenminste. Start en finish van de race la gen voor museumcafé De Vliegen de Hollander in Oud-Terneuzen. Daar was ook de paddock inge richt, waar de coureurs zich moed in konden drinken en lag ook de pits waar het materiaal (twee skel ters) goed afgesteld konden wor den. Als eerste was het zaterdaga vond de beurt aan de acht dames teams, zij streden in estafettefor matie om de Kaatje van der Dec ken-bokaal, net zoals de glimmen de Trofeo Olandese Volante voor de heren, een enorme wisselbeker met grote oren. Hoe lang het parcours was, wist niemand precies, maar lang genoeg, aangezien de meeste deel nemers met de tong op de knieën nog nahijgend van de skelter stap ten. Het deelnemersveld was erg divers. Bij de dames een team ge naamd De Druifjes (verkleed als bananen, natuurlijk), de Flintsto- nes, De Zusters van Terneuzen en de Snollebollekes. Allemaal leg den ze het af tegen de winnares sen, Lisa de Bruijne en Demi Wis sel van gelegenheidsteam De Ser veersters. Vanwege een afzegging was er nog plaats voor een extra team en kroegwaardin/teambaas Monique Harte stuurde haar be dienend personeel het circuit op. Met succes. De Kaatje van der Dec ken wisselbokaal blijft thuis in De Vliegende Hollander. Bij de heren was de strijd fel. Er werd gedrift bij de Vermeersch Sport-bocht, bij een enkeling kwa men de wieltjes van de grond in de Kandeelstraat en de baanmars- hall blies zijn fluit aan gort. Van de veertig fanatiekelingen won nen Christian de Die en Richard Oskamp de Trofeo Olandese Vol ante. Hun teamnaam? #14. Over hun winst zou Cruijf gezegd heb ben: „Maar dat is logisch." 'Uut de kant! Mao jongens toch! jie moet vööbie die stroobalen, nie dïtegen!' HULST. Met zowel de jury- als de publieksprijs behaalde het uit de regio Hulst afkomstige duo No Sense zaterdagavond dubbele winst bij de derde en laatste voor ronde van de muziekwedstrijd Steenworp. Vier talenten streden zaterdagavond in Hulst om een plaats in de finale. No Sense (Femke Bun en Stijn Cappetijn) neemt het in de finale van Steenworp, zaterdag 30 april in de Pit in Terneuzen, op tegen zangeres Jaimy Versteeg (Goes), de Belgische band Creatif Mindz en The Bright (Axel). De winnaar verdient studiotijd en optredens bij regionale festivals. DE GRIETE. Dik over de honderd hulppaashaasjes in spe deden zon dag mee aan het Paasspelle- tjes-Parcours bij café De Griete. Vijf opdrachten moesten ze ver vullen, wilden ze in aanmerking komen voor de enige echte paas haasdiploma, een bewijs een ge weldige hulppaashaas te zijn, als de nood ooit aan de haas komt. Voor of na de strijd konden de deelnemers zich laten schminken of een mooie creatie laten maken door de balonnenpaashaas. Met de stempelkaart op zak begon het sportieve gedeelte van de dag. Die kaart was pas vol na het spe len van onder meer een partijtje blikgooien, jeu d'oeufs de paques en koekhappen. Ook moest, door sommigen met dichtgeknepen billen, een ei op een lepel heel huids over de finish van een be hendigheidsparkoers gebracht worden. „We hadden die eieren voor de zekerheid maar gekookt, scheelt een hoop troep", aldus Wouter Ebbing van café De Grie te. Uiteindelijk was daar dan het grote moment van de beloning: de uitreiking van een heus diplo ma. En natuurlijk de nodige cho colade-eitjes en, voor de verande ring, een paasijsje. DINSDAG 29 MAART 2016 Trappen door het Tuinpad door Sheila van Doorsselaer De baanmarshall door Sheila van Doorsselaer Een paaskuiken maakt het Esmee (8, links) en Madeion (10) bepaald niet makkelijk bij het koekhappen. foto Peter Nicolai Wilma van de Flintstones wordt op de hielen gezeten door een Banaan van De Druifjes, foto's Peter Nicolai Hoezo, vrouwen kunnen niet rijden? Met flink wat overstuur scheurt de deelneemster naar de eerste bocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2016 | | pagina 75